Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...
 

faruri hella

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
andreea204

andreea204

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.05.2007
Sper sa postez unde trebuie. Am tot cautat despre farurile hella si nu am gasit. Eu am asa ceva la masina si din pacate s-au spart "ochiurile " care protejaza becurile (habar nu am cum se numesc). As dori sa le schimb dar e cam greu sa caut pe net cand nu dtiu ce caut :lol:  Daca mai are cineva faruri d'astea va rog sa ma ajutati pls.

Attached Files



#2
ieseanul

ieseanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 20.06.2008
Super fain :)) specific feminin, dar mie mi-a placut sinceritatea. Acum, sa revenim:
  • Nu stiu daca poti sa schimbi doar sticla (desi e vorba de un material plastic cred) de la far, deoarece in genereal se schimba farul complet.
  • Daca farurile sunt cele originale ale masinii, pur si simplu cauti farul la orice magazin de piese auto import;
  • Daca farurile nu sunt cele originale si sunt facute de o firma de tiuning (uau ce misto am scris, asa ca sa fiu in ton cu coforumista noastra) trebuie sa cauti acea firma sau un magazin care comercializeaza astfel de faruri;
  • In orice caz, cand vei cauta pe net farurile respective trebuie sa dai ca termeni de cautare, urmatoarele cuvinte: far  dreapta, marca masinii si tipul masinii (eventual Hella, daca spui ca de ei sunt facute). Din ce vei gasi acolo, cauti sa vezi daca este ceea ce iti doresti.
  • Daca pretul unui far este imens, incearca sa ii faci ceva la un mic atelier auto si/sau de sticlarie, de ex. o sticla sferica (din poze asa reise ca fiecare far are un cerc protector din material transparent, pozele nu sunt prea bine evidentiate) si apoi sa o lipesti cu o solutie de lipit, ca acum sunt solutii de lipit mai orice.
Sa ne tii la curent cu ce ai facut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate