Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Desenele animate

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
olandezul_zburator

olandezul_zburator

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 294
  • Înscris: 23.05.2010

View Postsimona220, on 29th May 2010, 17:35, said:

Ah,nu nu e ala.Cum sa iti explic era un om ,un fel de arbitru si in fiecare episod mergea intr-o tara diferita si prezenta reguli de fotbal etc.
Stiu despre ce desen vorbesti,dar din pacate nu mai stiu cum se numeste.Cateva informatii in plus.Fotbalul era prezentat in diferite perioade ale timpului,exista acolo si un  microfon jurnalist.Existau 2 echipe care se infruntau mereu(baietii buni si baietii rai).
In caz ca nu ati inteles microfonul era jurnalist.
Si eu v-as fi recunoscator daca mi-ati spune cum se numea.

#20
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007
Viata cu Louie
Copiii de la 402
Dosarele secrete ale cainilor detectivi
Pokemon
South Park
Tom & Jerry

Nu sunt in ordinea preferintelor :) !

#21
mitimarius

mitimarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 08.07.2009

View Postandylarkyn, on 20th August 2008, 11:58, said:

Ce-a mai frumoasa exprimare a gandurilor omului este arta. Inceputurile ei se pierd in negura istoriei. In perioada actuala cunoastem toate etapele prin care a trecut arta.Stim ca oamenii preistorici isi exprimau credintele, sentimenetele si isi descriau modul de viata si lasau o mostenire urmasilor prin arta. O dovada clara a acestui lucru sunt picturile rupestre din pesteri.
Si de aici mai tarziu au aparut si desenele animate.

Acum as vrea sa amintesc cateva din desene animate care mie mi-au placut si va rog  sa faceti si voi la fel.
Va rog,cei care aveti serii complete de desene animate Anim-uri, sa postati aici.

Am sa incep cu Tom&Jerry si
Looney Toons,
Walt Disney Cartoons ,
Pinky and the Brain,
Freakazoid,
Dastardly & Muttley In Their Flying Machines
Wacky Races,
The Perils of Penelope Pitstop
,Yogi,
Top Cat,
Scooby-Doo(Toate seriile si filmele),
The Jetsons,
The Flintstones,
Hong Kong Phooey,
Adventures of Jonny Quest,
Popeye Mainarul
Capitan Planet
Droopy
Droopy Master Detective
Dexter
Cow And chicken(dar acum dublajul le strica tot farmecul)
I'm Weasel,
si mai apoi:
Ce-i cu Andy?
Dark Oracle
Spider-man
X-men
X-Men Evolution
BAtman Of the Future
Batman(toate filmele si desenele) :D

Mai era pe Toonami prin 2003-2004 un serial foarte frumos numit Chris Colorado.Am cautat pe net si episoadele in engleza sunt imposibil de gasit.V-as fi recunoscator daca m-ati ajuta sa gasesc episoadele.

Va rog sa postati in continuare desenele animate care v-au placut si voua


Cel mai mult mi-au placut VIATA CU LOUIE,COPII DE LA 402, CEI CU ANDY si multe altele pacat ca acum difuzeaza prostii ca Hannah Montana,Jonas si eu mai stiu ce.Cele de pe Fox Kids si de pe Cartoon network de acum mult timp erau cele mai tari. :coolspeak:

#22
lorelei1984

lorelei1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.10.2010
Help!!Cand aparuse Cartoon Network in lista de programe a romanilor erau niste desene animate cu un colectiv de catei, un satuc mai bine zis!Si-i aminteste cineva:(((???asa dragi imi erau...

#23
scarpa23

scarpa23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2010
dar de tabaluga mai stiti...?

#24
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
-DBZ
-Diabolic...ce tare era pantera aia :thumbup:
-Transformers-varianta cand ei erau animale si nu masini,se dadeau pe Antena1 sambata dimineata
-Moto Martienii-mai tine cineva minte???....erau pe Tele7abc parca...cu ala care manca rame.
-Alladin-era dat sambata seara pe la 18:00
-Niste desene pe PrimaTv
-Samurai X
-Freakazoid
-Cel de pe pro cu baiatul semi extraterestru si invazia lor.
-plus multe altele adunate in -15 ani de uitat la desene-


In prezent South Park

#25
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
Pe Prima erau Ren si Stimpy.
Tele7 abc xu Beetlejuice, Familia Addams, Tiny Toon (cu Elmira sau cam asa ceva, spaima animalelor, de "mamoasa" ce era cand le prindea)
Antena 1 o cam daduse in anime - Omul Tomata si unul cu niste fete care se transformau prin intermediul unei truse de machiaj sau cam asa ceva, animeurile gen sailor Moon erau enervante

#26
n00bzZ

n00bzZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.09.2010
Viata cu Louie
Copii de la 402
Familia Flinstone
Ce-i cu Andy
Pisoiul Eek
Samurai Jack

Aa , si mai imi placea si yu-gi-oh .

#27
Radu98

Radu98

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.01.2011
1.Tom si jerry
2.Scooby-doo
3.Phineas si ferb
4.Copiii de la 402
5.Kid vs kat
6.Viata cu Louie
7.Asterix si Obelix
8.Kick Buttowski

si altele...

#28
Milutz94

Milutz94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.02.2010
Pe ProTV cand incepusera sa bage B-daman, BeyBlade, ShamanKing, in fine, pe timpu ala mai aveau vreo 2 animatii, unu cu ... nu mai imi aduc aminte bine, era un fel de FullMetal, imi aduc aminte primul episod cand fugea el nustiu unde, el isi pierduse tatal, era aviator tasu' sau ceva de genu, imi placea tare mult, personajul principal era blond si nush ce puteri avea ca parca se transforma ... ceva gen Iron Man, si mai era o animatie cu un baiat care avea nustiu ce putere si mergea pe o motocicleta pe care putea sa o controleze cu mana cu ajutorul unei manusi sau ceva de genu'.
Daca cineva poate sa ma lamureasca si pe mine ... as aprecia foarte mult. Desenele copilariei noastre :)
Y!M: Milutz94

Edited by Milutz94, 28 January 2011 - 22:31.


#29
MariusMIonescu

MariusMIonescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 26.04.2009

View Postolandezul_zburator, on 29th May 2010, 16:57, said:

Stiu despre ce desen vorbesti,dar din pacate nu mai stiu cum se numeste.Cateva informatii in plus.Fotbalul era prezentat in diferite perioade ale timpului,exista acolo si un  microfon jurnalist.Existau 2 echipe care se infruntau mereu(baietii buni si baietii rai).
In caz ca nu ati inteles microfonul era jurnalist.
Si eu v-as fi recunoscator daca mi-ati spune cum se numea.

Povestiri Fotbalistice

#30
-Alin-

-Alin-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.12.2008
Copiii de la 402, viata cu Louie,Samuray Jack,piratul jack, Regele saman au fost desenele mele preferate. Pacat ca in ziua de azi altceva in afara de monstrii si bestii spatiale nu mai vezi pe posturile de desene animate.

#31
retsuG

retsuG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.04.2011
Cum a scris si milutz !
Si eu sunt interesat de desenul animat cu baiatul care avea o manusa cu superputeri si ii disparuse parinti !(precizez ca acea manusa numa el o putea purta)
Putea merge pe o motocicleta cu ajutorul acelei manusi, pe navete si etc !
Imi poate spune careva cum se numea acest desen pls !

#32
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011
@milutz si retsuG

Invasion America
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/E60dvD9Vkz8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu mi-am amintit numele, desi stiam de desen de pe ProTV, acum multi ani.
Am rezolvat cu un google "desene protv manusa extraterestru".  :lol:

View Post-Alin-, on 15th March 2011, 06:34, said:

Copiii de la 402, viata cu Louie,Samuray Jack,piratul jack, Regele saman au fost desenele mele preferate. Pacat ca in ziua de azi altceva in afara de monstrii si bestii spatiale nu mai vezi pe posturile de desene animate.

Si mie imi placeau alea.

+
RoboGandacelul
Nemaipomenitul Tick
Eek, motanul cu 9 vieti
Tunetozaurii
Dosarul secret al cainilor detectivi
Tutenstein

Si tin minte ca erau pe Prima doua: Ren & Stimpy si Rocko's modern life.

Edited by Charger, 09 April 2011 - 20:24.


#33
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
In prezent South Park, Family Guy, Robot Chicken.

#34
KimSuroRo

KimSuroRo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.01.2012
Deci  nu stiu cum sa incep . In primul rand salutri tuturor celor ce inca mai au amintiri legate desigur de desene . As avea si eu o intrebare si as fi bucuros daca as putea gasi raspunsul chiar aici , este legata de un vrajitor care se transforma si facea un fel de vartej , iar apoi isi dadea cu pumnul in piept si ii aparea desigur pumul rosu pe partea inimii . Era difuzat pe tvr 2 sau tvr 1 , chiar nu mai stiu , desi am aproape 18 ani  , poate ca eram si prea mic sa retin asa multe amanunte , tocmai de aceea imi aduc aminte decat un episod din intreaga serie :D . Asa ca desene ale copilariei mele pot enumera :
1. transformers , seria din anii 80' cu primus , dar difuzate si pe cartoon network .
2. Bandolero  
3. Felix motanul
4. Sailer moon ( aveam aproape 5-6 ani cand venea nasica pe la mine si ne uitam la sailor moon :D )
5. Tarzan
6 . Toata seria Dragon Ball Z ;)
7 . Nemuritorul ( acela cu Ramirez si Cortan , ce mai desene :X )
8.Diabolic
9.Batman (si noul si vechiul )
10.Liga dreptatii

11. Regele saman
12. Yu-gi-Oh
13. Yu Yu Hakusho
  13 Bleach
14. Sandy Bell ( asta ce amvazut pe net , influientat si de spusele parintilor  :D  ;) )
15. Winx
16 . WITCH ( imi placea de Cornelia :X )
17.Pokemon
18. Ce-i cu ANDY (FARSORUL )
19. Spioanele . ( imi placea de Sami :-* )
20.O lume disparuta .
Acum , sa nu credeti ca sunt rautacios , dar am urat desenele precum viata cu Louie sau copii de la 402  :puke:
       Inchei aici , asta sa nu va plictisesc :D  
               As fi recunoscator daca m-ati putea ajuta sa gasesc ceea ce caut .
       Multumesc anticipat  :worthy:

#35
Alina-Midoschi

Alina-Midoschi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2012
Daca stiti,am si eu o intebare :-s.Era candva cand eram mai mica....muult mai mica ;))...un desen pe tvr2 dak nu ma insel :-? cu o statie spatiala gen,sau oricum in aer...si o echipa de oameni cu un fel de dragoni ...as vrea foarte mult sa stiu cum se numea desenul pentru k imi fac si eu o arhiva cu desenele vazute :">

#36
TrIadE

TrIadE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.07.2012
Erau prin anul 2000-2001 parca..unele desene pe Tvr 1 cu niste delfini..unu dintre ei cu prietenii lui ii tot prindea pe alti 2 care faceau numai boroboate :))
stie care cum se numeau? :(

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate