Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Desenele animate

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008
Ce-a mai frumoasa exprimare a gandurilor omului este arta. Inceputurile ei se pierd in negura istoriei. In perioada actuala cunoastem toate etapele prin care a trecut arta.Stim ca oamenii preistorici isi exprimau credintele, sentimenetele si isi descriau modul de viata si lasau o mostenire urmasilor prin arta. O dovada clara a acestui lucru sunt picturile rupestre din pesteri.
Si de aici mai tarziu au aparut si desenele animate.

Acum as vrea sa amintesc cateva din desene animate care mie mi-au placut si va rog  sa faceti si voi la fel.
Va rog,cei care aveti serii complete de desene animate Anim-uri, sa postati aici.

Am sa incep cu Tom&Jerry si
Looney Toons,
Walt Disney Cartoons ,
Pinky and the Brain,
Freakazoid,
Dastardly & Muttley In Their Flying Machines
Wacky Races,
The Perils of Penelope Pitstop
,Yogi,
Top Cat,
Scooby-Doo(Toate seriile si filmele),
The Jetsons,
The Flintstones,
Hong Kong Phooey,
Adventures of Jonny Quest,
Popeye Mainarul
Capitan Planet
Droopy
Droopy Master Detective
Dexter
Cow And chicken(dar acum dublajul le strica tot farmecul)
I'm Weasel,
si mai apoi:
Ce-i cu Andy?
Dark Oracle
Spider-man
X-men
X-Men Evolution
BAtman Of the Future
Batman(toate filmele si desenele) :D

Mai era pe Toonami prin 2003-2004 un serial foarte frumos numit Chris Colorado.Am cautat pe net si episoadele in engleza sunt imposibil de gasit.V-as fi recunoscator daca m-ati ajuta sa gasesc episoadele.

Va rog sa postati in continuare desenele animate care v-au placut si voua

#2
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008
1.dragon bal cu litera Z la sfarsit :P  :P
2.dragon ball fara litera Z la sfarsit :P
3.povestiri din cripta(era pe minimax acum cativa ani baga groaza in mine :surprise: )
4.the simpsons(erau pe tvr 1 traduse in limba araba ma uitam seara de seara)
5.tabaluga(erau te tvr 2 prin anul 2002 inainte sa inceapa db)
6.the mask(erau pe cn acum cativa ani,ultima data a fost difuzat prin anul 2003)
7.ratusca cea urata(era dat pe tvr 2 prin 2001 inainte de db,era un serial care urmarea aventurile unui ratoi urat care era bataia de joc la toti insa el devine mare terce prin multe aventrui si peripeti pana cand isi schimba penajul si devine frumos)
8.bandolero(era dat pe tvr 2 prin 2000 si erau niste oameni cu pusti care mergeu pe cai si luptau impotriva hotilor si a benzilor rivale care incerca sa ii omoare si sa fure comoara pisici negre)
9.rugarts(super serialul era dat tot pe tvr 2 sau pe tvr 1 pe la inceputul anilor 2000,actiunea avea in plin plan niste copilasi in varsta de 3-4 ani care se aventurau si treceau prin tot felul de pericole)
10.norman cel normal(tot pe tvr era dat si era cu o familie de super eroi cu superi puteri in care pesronajul principal era morman baiatul familiei si era singurul care nu avea super puteri,tatal putea trage cu laser din ochii,mama putea ingeta lucruri sufland,fata tipa si emana unde sonore foarte puternice,cainele familiei putea sa vorbeasca omenesti si putea zbura,bunicul nu mai imi amintesc ce super puteri avea.

Edited by k-1, 24 February 2009 - 19:32.


#3
victoral

victoral

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.09.2009
de pe jetix/fox kids:
viata cu louie
copiii de de la 402

de pe cartoonnetwork:
tom%jerry
bugs bunny
casa foster pentru prieteni imaginari
scooby doo
familia flinstone

de pe minimax:
povestiri din cripta
ace hart detectiv particular(sau ceva de genu asta)
marsu...nush cum

#4
Becoming

Becoming

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 21.09.2009
cel mai mult mi-a placut  Dragon Ball Z am vazut toate episoadele si imi face placere sa le revad de fiecare data :)
mi-a mai placit si South Park :)

#5
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Swat Cats


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zYgN93p64jQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


imi placeau foarte mult  :D



The Real Adventures of Johnny Quest



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Okib94BZdjs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


pacat ca nu se mai dau  la tv , erau calumea  :) ...




The Raccoons


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FXsjzcC4Jdw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tiestodj20, 16 October 2009 - 22:49.


#6
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Captain Planet

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vpXM9bj-WPU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Denver, the last dinosaur

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EH7UfKmXRUQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]         erau pe antena 1 daca mai tin minte cum trebuie  :P


Dink, The Little Dinosaur

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/R9D4FgQ29pA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Perrine

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1ideHb215Ts?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]      pe la tvr erau


Nils Holgersson

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Qo9f_c6wRd0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]        :) tot la tvr

The Smurfs

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SEwzYVbXfAk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
Ethera

Ethera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 01.11.2009
Era un desen animat pe Prima, acum vreo 10 ani. Se numea Ren & Stimpy. Ren era un catel slabanog si isteric iar Stimpy un motan gras. Erau prieteni. Ceva gen Two Stupid Dogs... Mai stie cineva de ei? Cum as putea sa-i revad?

Edited by Ethera, 01 November 2009 - 21:24.


#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001

View PostEthera, on 1st November 2009, 21:24, said:

Era un desen animat pe Prima, acum vreo 10 ani. Se numea Ren & Stimpy. Ren era un catel slabanog si isteric iar Stimpy un motan gras. Erau prieteni. Ceva gen Two Stupid Dogs... Mai stie cineva de ei? Cum as putea sa-i revad?

http://en.wikipedia....and_Stimpy_Show
Poti gasi pe Video Search

http://forum.softped...=0#entry7270354

#9
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Phineas and Ferb
Viata cu louie
Copiii de la 402
Diabolic  :lol:
Pokemon (desenele originale)
Sandokan
Bandolero  :lol:
Songoku sau cum s`o scrie  :lol:

#10
MariusMIonescu

MariusMIonescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 26.04.2009
De pe Cartoon Network îmi plăceau: Tom & Jerry, Tom & Jerry Kids, Looney Tunes, Droopy the master detective, Scooby Doo(în mai toate variantele, mai puțin "The 13 ghosts of Scooby Doo"), The Flintstones, The Jetsons, Wacky Races, Dastardly & Muttley in their flying machines(Muttleeeeeeeeeeeey!! Do somethiiiiiiiiing!!!!!!!), "Pirates of dark water", "Blinky Bill", "Two stupid dogs", "Perils of Penelope Pitstop", "Thomas the tank engine & Friends"(YESSS!!!!), "Fish police"(s-a dat și la noi din câte mai țin minte, înainte de CN), "Sharky & George", "Courage", "Sheep in the big city", "The Mask", "Dexter", "Cow & Chicken", "What a cartoon!!" și altele

De pe FoxKids: Viața cu Louie(THE BEST!!), Nemaipomenitul Tick(mai țineți minte scena aia cu "Liiiiiiiiiiiingură!!" sau "Nu banii pun peștele pe masă, ci peștele pune peștele pe masă!!!"), Pisoiul Eek, Lumea lui Bobby, Familia De Ce(demențiali!), Inspectorul Gadget, Dennis pericol public, Button Nose, Peter Pan, X-men, Spiderman, Copiii de la 402(unele episoade).

View Postk-1, on 24th February 2009, 19:28, said:

1.dragon bal cu litera Z la sfarsit :P  :P
2.dragon ball fara litera Z la sfarsit :P
3.povestiri din cripta(era pe minimax acum cativa ani baga groaza in mine :surprise: )
4.the simpsons(erau pe tvr 1 traduse in limba araba ma uitam seara de seara)
5.tabaluga(erau te tvr 2 prin anul 2002 inainte sa inceapa db)
6.the mask(erau pe cn acum cativa ani,ultima data a fost difuzat prin anul 2003)
7.ratusca cea urata(era dat pe tvr 2 prin 2001 inainte de db,era un serial care urmarea aventurile unui ratoi urat care era bataia de joc la toti insa el devine mare terce prin multe aventrui si peripeti pana cand isi schimba penajul si devine frumos)
8.bandolero(era dat pe tvr 2 prin 2000 si erau niste oameni cu pusti care mergeu pe cai si luptau impotriva hotilor si a benzilor rivale care incerca sa ii omoare si sa fure comoara pisici negre)
9.rugarts(super serialul era dat tot pe tvr 2 sau pe tvr 1 pe la inceputul anilor 2000,actiunea avea in plin plan niste copilasi in varsta de 3-4 ani care se aventurau si treceau prin tot felul de pericole)
10.norman cel normal(tot pe tvr era dat si era cu o familie de super eroi cu superi puteri in care pesronajul principal era morman baiatul familiei si era singurul care nu avea super puteri,tatal putea trage cu laser din ochii,mama putea ingeta lucruri sufland,fata tipa si emana unde sonore foarte puternice,cainele familiei putea sa vorbeasca omenesti si putea zbura,bunicul nu mai imi amintesc ce super puteri avea.

DB a fost dat inițial în 2000, pe TVR 2.

Rugrats s-a dat prin 2001-2002, pe TVR 2, cam în același timp cu Rățoiul cel urât.

@ Victoral:

Cred că te referi la "Dog City"(țin minte că l-am văzut pentru prima dată pe Antena 1, prin 1996-1997) și respectiv la Marsupilami(Prima dată l-am văzut pe TVR 2, prin 2001 sau așa ceva).

#11
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009
Demult de tot  ma uitam la desenele cu Pink Panther. :)

#12
sosorel

sosorel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 18.06.2009
Chowder :))

#13
LoveMeInBlack

LoveMeInBlack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.09.2008

View Postsosorel, on 5th May 2010, 23:23, said:

Chowder :))


Si mie imi place CHOWDER ...... " Buna Chowder!"..."Nu sunt iubitul tau!!!!" :))))))))) Are cineva idee a cui e vocea din subtitrarea in romana a lui Chowder??

#14
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 11.10.2006
Nu poti sti exact - un actor poate dubla doua personaje, asa ca vocea lui Chowder poate fi si cea a consoartei lui magdal sau a "iubitei" lui Chowder sau a Andivei; la sfarsitul episodului spune ce actori au lecturat si vezi din ei cate sunt persoane feminine (nu e exclus ca si barbatii sa dubleze personaje feminine)

#15
simona220

simona220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 24.06.2009
Era acum 5,6 ani pe minimax un desen povestiri fotbalistice sau ceva de genu,stie cineva titlul original?

#16
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
Captain Tsubasa ?


#17
nirosdream

nirosdream

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.05.2010
Salutare.  :peacefingers:
As avea si eu o intrebare mica. Dar inainte de intrebare, as vrea sa spun ca fugeam de la scoala ca sa vad Dragon Ball. Mai urmaream Captain Planet, Pokemon.
Si acum intrebarea. Erau niste desene, cu un delfin si cu 2 pirati si unul dintre ei avea o voce tare amuzanta. Aveti idee cumva cum se numeau desenele?
Multumesc mult.  :inlove:

#18
simona220

simona220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 24.06.2009

View Posttonny77, on 27th May 2010, 21:47, said:


Ah,nu nu e ala.Cum sa iti explic era un om ,un fel de arbitru si in fiecare episod mergea intr-o tara diferita si prezenta reguli de fotbal etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate