Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Produsele Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
sartoris

sartoris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.12.2006
buna!

eu am cosmote de aproape de 1 an.. am inceput cu abonamentul de 240 min la 29 eur. + 3 eur extraoptiunea.
am trecut recent la abonamentul de 15 eur - 200 min nationale + nelimitat in csm.

din experienta asta de 1 an.... ce sa zic... in metrou oricum la mine nu prinde nici vodafone super bine, adica oricum se intrerupe la anumite statii..
uneori e de asteptat la 1234.... destul de mult.
chestia negativa care e - nu au niciun program de fidelitate, nimic de genul - poate sunt obisnuita eu cu vodaf....
adica plateam 1,5mil pe luna telefonul si cu toate astea.... nimic.... macar ceva, ma gandeam eu :)
si la ei nu prea se poate de negociat mai nimic - adica nici ca pers juridica - caci am tercut abonamentul pe firma.
ei iti ofera serviciile si atat - mai mult nu e de asteptat la nimic.
factura vine la timp, e ok.

adica ce faci daca vrei sa-ti schimbi telefonul? la vodafone macar ai optiunea sa-ti iei - prin prelungire de abonament - dar ESTE, mai ales ca e ok daca iti convine serviciile de care beneficiezi.
ma gandeam ce se intampla la cosmote dupa ce expira aia 2 ani de contract.... daca pot sa-mi iau un tel nou prin prelungire... insa din magazin parca mi-au spus ca nu. deci..... servicii ieftine, dar de baza, nimic in plus.
PS : am si abonament vodafone - multe peripetii si cu astia... fac 2 ani intr-o luna... si voi prelungi, foarte probabil

#20
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postsartoris, on Sep 1 2008, 11:36, said:

buna!

eu am cosmote de aproape de 1 an.. am inceput cu abonamentul de 240 min la 29 eur. + 3 eur extraoptiunea.
am trecut recent la abonamentul de 15 eur - 200 min nationale + nelimitat in csm.

din experienta asta de 1 an.... ce sa zic... in metrou oricum la mine nu prinde nici vodafone super bine, adica oricum se intrerupe la anumite statii..
uneori e de asteptat la 1234.... destul de mult.
chestia negativa care e - nu au niciun program de fidelitate, nimic de genul - poate sunt obisnuita eu cu vodaf....
adica plateam 1,5mil pe luna telefonul si cu toate astea.... nimic.... macar ceva, ma gandeam eu :)
si la ei nu prea se poate de negociat mai nimic - adica nici ca pers juridica - caci am tercut abonamentul pe firma.
ei iti ofera serviciile si atat - mai mult nu e de asteptat la nimic.
factura vine la timp, e ok.

adica ce faci daca vrei sa-ti schimbi telefonul? la vodafone macar ai optiunea sa-ti iei - prin prelungire de abonament - dar ESTE, mai ales ca e ok daca iti convine serviciile de care beneficiezi.
ma gandeam ce se intampla la cosmote dupa ce expira aia 2 ani de contract.... daca pot sa-mi iau un tel nou prin prelungire... insa din magazin parca mi-au spus ca nu. deci..... servicii ieftine, dar de baza, nimic in plus.
PS : am si abonament vodafone - multe peripetii si cu astia... fac 2 ani intr-o luna... si voi prelungi, foarte probabil
Exista si la Cosmote un program de loialitate.
Daca ti se termina contractul si il prelungesti pe 1 an sau 2 o sa primesti un telefon la un pret redus. ;)

Eu din cate stiu primesti minute nationale dupa 1an ,2 ,3 etc in functie de abonamentul pe care il ai.

#21
sartoris

sartoris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.12.2006

View Poststokarit_s, on Sep 1 2008, 17:16, said:

Exista si la Cosmote un program de loialitate.
Daca ti se termina contractul si il prelungesti pe 1 an sau 2 o sa primesti un telefon la un pret redus. ;)

Eu din cate stiu primesti minute nationale dupa 1an ,2 ,3 etc in functie de abonamentul pe care il ai.
sper sa fie adevarat ce spui, m-as bucura. fac un an curand.
ce vroiam sa mai adaug : nu am putut negocia contractul, iar lumea care lucreaza la germonos e destul de incompetenta,cel putin la City Mall - nu era formular de trecere de la pers fizica la juridica, apoi au uitat ei nu stiu ce si m-au chemat ca mai vroiau acte, iar a 3-a oara cand am fost sunata mi-au spus ca treb sa vin sa depun si garantia - nu mi s-a spus din start. Am facut 3 drumuri in alt capat de oras - crezand ca se face totul intr-o singura zi ca la ceilalti operatori. Si mi-au spus ca ma suna sa negociem un contract - ca mai vroiam 1-2 abonamente pe firma... si nimic...
raman la parerea care a fost - servicii ieftine si cam atat - calitatea ramane la latitudinea fiecaruia.
Acum de cand au nelimitat in retea - la abonamente de la 15 eur, ma gandesc ce s-ar intampla daca intr-un scurt timp ar trece multa lume pe cosmote - ar tine oare reteaua lor aceeasi calitate? ^_^.
Si inca ce e bine - schimbarea la planurile tarifare se face prin apel telefonic. La vodafone m-au chemat la reprezentanta...deci situatii si situatii.
In fond - se merita.

#22
skinner

skinner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 25.08.2006
Sunt extrem de dezamagit de Cosmote. Am stat 3 ani la Orange si am zis sa renunt la abonamentul de acolo pentru ca la Cosmote as fi platit mai putin pentru mai mult. Am facut abonament pe 2 ani...

Dupa 4 luni de utilizare iata impresiile mele:

Nu exista webcare... La Orange puteam sa imi modific orice optiune online, la Cosmote nexam. Orice problema ai trebuie sa suni la 1234. Cat oare ii costa sa tina cateva servere si pentru optiunea asta?

Am vrut sa sun la 1234 sa imi activez Roaming-ul. Era vineri seara pe la ora 7. Nu am reusit sa intru sa vorbesc cu nimeni pentru ca nu exista optiunea respectiva pe robot. Halal call-center. Alta data robotul m-a ghidat in asa fel de am sunat la 112. Ma rog, gresala mea ca in loc sa apas 1 am apasat call (sunt stangaci si tin telefonul la urechea stanga). Cand am apucat sa iau legatura cu cineva mi s-au parut atat de slab pregatiti incat am preferat sa las problema asa si sa nu ma enervez. Cred ca au bugete mici pentru salarii.

M-am enervat intr-o zi ca am primit 2 mesaje care contineau detalii despre factura cu acelasi numar, aceeasi data dar valori diferite. Am scris un mail si am intrebat: "cum este posibil ca o factura cu aceeasi data, acelasi numar sa aiba valori diferite?" Pana la urma m-am lamurit.

Legat de semnal. La servici, aproape de Pta Sudului, nu pot sa ma inteleg cu nimeni. Sun si se intrerupe aiurea, se aude un fasait de imi sparge urechile si trebuie sa inchid si sa folosesc alt telefon, pe Vodafone. Am pe o cladire de langa locul de munca antene de telefonie care probabil bruiaza; habar nu am, nu ma pricep si nu ma intereseaza. Lucrez de la ora 9 la 6 si as avea si eu umila dorinta sa pot avea acces la serviciile pentru care platesc si in acest interval. Tot zic sa sun sa intreb care este problema dar e vina mea ca nu imi fac timp pentru asta.

Mai departe, tot primeam apeluri de la un individ care n-avea alta ocupatie decat sa stea la dicutii. Am raspuns o data, l-am expediat si apoi l-am ignorat. Nu am optiune de blocare apeluri (o fi de la telefon) iar cei de la Cosmote mi-au zis ca nu se poate. Pana la urma individul a renuntat.

Parerea mea despre serviciile Cosmote: servicii ieftine, calitate slaba a semnalului in unele zone, nu au servicii web (totusi internetul a aparut de mai mult de 10 ani; poate se gandesc si ei sa il foloseasca la ceva), suport tehnic de doi lei, call center dezagreabil. Si cam atat.

#23
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postsartoris, on Sep 1 2008, 17:26, said:

sper sa fie adevarat ce spui, m-as bucura. fac un an curand.
ce vroiam sa mai adaug : nu am putut negocia contractul, iar lumea care lucreaza la germonos e destul de incompetenta,cel putin la City Mall - nu era formular de trecere de la pers fizica la juridica, apoi au uitat ei nu stiu ce si m-au chemat ca mai vroiau acte, iar a 3-a oara cand am fost sunata mi-au spus ca treb sa vin sa depun si garantia - nu mi s-a spus din start. Am facut 3 drumuri in alt capat de oras - crezand ca se face totul intr-o singura zi ca la ceilalti operatori. Si mi-au spus ca ma suna sa negociem un contract - ca mai vroiam 1-2 abonamente pe firma... si nimic...
raman la parerea care a fost - servicii ieftine si cam atat - calitatea ramane la latitudinea fiecaruia.
Acum de cand au nelimitat in retea - la abonamente de la 15 eur, ma gandesc ce s-ar intampla daca intr-un scurt timp ar trece multa lume pe cosmote - ar tine oare reteaua lor aceeasi calitate? ^_^.
Si inca ce e bine - schimbarea la planurile tarifare se face prin apel telefonic. La vodafone m-au chemat la reprezentanta...deci situatii si situatii.
In fond - se merita.
Acela este programul de fidelitate.


Sincer eu am facut 2 abonamente la Germanos unul in Ramnicu Valcea(in mall) si unul in Sibiu(la Real).
Angajati Germanos din Valcea cat si din Sibiu au fost amabili si in 30 de minute am avut abonamentele active fara alte probleme.
Acuma depinde si de angajati nu numai de Germanos si de Cosmote .

Sa stii casunt foarte multi pe Cosmote.
In prezent au 5 milioane de utilizatori ceea ce este foarte bine pentru ca ai cu cine vorbi pe Cosmote. :)

Eu singurele probleme pe care le-am intampinat de cand am Cosmote (noiembrie anul trecut) este ca la Balea Lac 2044m altitudine nu aveam semnal si ca la bunici in comuna Gura Vadului judetul Prahova daca sunam din casa ori se intrerupea ori se auzea foare prost.
In schimb daca ieseam afara puteam sa am o convorbire buna.

Eu sunt multumit de ei. ;)

View Postskinner, on Sep 1 2008, 18:16, said:

Sunt extrem de dezamagit de Cosmote. Am stat 3 ani la Orange si am zis sa renunt la abonamentul de acolo pentru ca la Cosmote as fi platit mai putin pentru mai mult. Am facut abonament pe 2 ani...
...
Parerea mea despre serviciile Cosmote: servicii ieftine, calitate slaba a semnalului in unele zone, nu au servicii web (totusi internetul a aparut de mai mult de 10 ani; poate se gandesc si ei sa il foloseasca la ceva), suport tehnic de doi lei, call center dezagreabil. Si cam atat.

Reteau perfecta nu exista. Insa servici care ofera putin pentru banii multi exista (Orange,Vodafone).

Ps.Au deja e-bill care este un fel de webcare.

Edited by stokarit_s, 01 September 2008 - 19:34.


#24
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 16.07.2007
Daca numai atitea probleme ati avut cu Cosmote cite ati scris mai sus atunci merita trecerea.

1. Program fidelitate, nu ma intereseaza fiindca telefoanele din oferta promotionala sunt proaste. Eu am nevoie de un telefon cu 2 butoane (verde si rosu) si pe care sa-l incarc o data la 2 saptamini.
2. Nu au internet. Am calculator acasa si imi este suficient.
3. Relatii cu clientii. Am sunat odata (7 seara) la Orange si am pus pe speaker telefonul cu speranta ca va raspunde cineva. Dupa 1,5 ore telefonul s-a descarcat. Am scris si email la Orange, nu a raspuns nimeni. La Cosmote mi sa raspuns la email.
4. Angajati idioti. Oriunde m-as duce cu o problema (taxe si impozite, banci, magazine electronice, etc) ma enervez chiar de la intrare. Eu stiu mai multe decit ei, cei care ar trebui sa te sfatuiasca. Asta este, cei buni si-au cautat de mult de lucru in afara tarii.
5. Nu suna in metrou. Nu locuiesc in Bucuresti.

#25
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003

View Poststokarit_s, on Aug 31 2008, 16:47, said:

Daca era baiat destept se ducea la un magazin Cosmote ,Germanos sau Internity si rezolva treaba in 5 min.
Cel in cauza sunt eu, daca nu vrei sa pici tu de prost, verifica ceea ce ai spus. Daca rezolvi in 60 minute (nu in 5min) revino. Daca nu, incearca sa te abtii sa ti dai cu parerea despre ceea ce nu ai habar. Cosmote nu ofera rezervare de numar decat la relatii cu clientii, cu verificare prealabila. Nu este ca la Orange si Vodafone unde din magazin primesti numarul dorit, daca este liber.

Edited by Kidu, 02 September 2008 - 14:00.


#26
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostKidu, on Sep 2 2008, 14:54, said:

Cel in cauza sunt eu, daca nu vrei sa pici tu de prost, verifica ceea ce ai spus. Daca rezolvi in 60 minute (nu in 5min) revino. Daca nu, incearca sa te abtii sa ti dai cu parerea despre ceea ce nu ai habar. Cosmote nu ofera rezervare de numar decat la relatii cu clientii, cu verificare prealabila. Nu este ca la Orange si Vodafone unde din magazin primesti numarul dorit, daca este liber.
Eu zic sa te informezi tu .
Am fost la Germanos in Ramnicu Valcea si se putea rezeva numarul chiar din magazin daca era liber.

#27
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Timp de mai bine de 1 an am avut numai probleme. Acuma merge bine dar se aude ca curul.
Pe viitor rămân probabil doar pe Zapp și RDS, asta este.
Acoperirea nu e mai grozavă ca la restul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate