Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Produsele Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
conductorul

conductorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 10.07.2005
Intreb si eu pe cine a facut pasul de trecere de la abonamentele Orange sau Vodafone la Cosmote daca e multumit de trecere...... ca nivel al serviciilor , al incarcarii facturii al stabilitatii si acoperirii retelei; era in proiect ca numerele mobile sa poata fi pastrate atunci cind treci in alta retea; e valabila chestia sau nu?

#2
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 16.07.2007
Prietena mea are Cosmote. Semnalul este OK, abonament bun (la acelasi pret primesti de 2 ori mai multe minute incluse decit la celelalte doua). Portabilitatea numarului de telefon va fi obligatorie din 21 octombrie. Si eu ma gindesc ca din ianuarie, sa schimb furnizorul.

#3
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postfezo, on Aug 19 2008, 08:13, said:

Prietena mea are Cosmote. Semnalul este OK, abonament bun (la acelasi pret primesti de 2 ori mai multe minute incluse decit la celelalte doua). Portabilitatea numarului de telefon va fi obligatorie din 21 octombrie. Si eu ma gindesc ca din ianuarie, sa schimb furnizorul.
Eu sunt multumit din toate puctele de vedere de Cosmote. :OK:
Am abonament la ei.
Inainte am avut abonament la Vodafone numai cu restricitii si tarife mari.Aveam 60 de minute nationale dupa ora 17:00, centul 240 1cent/min tot dupa ora 17:00 si 60 de mesaje nationale si mai plateam si 50 de lei. <_<

Eu am Cosmote(abonament).
Sora mea Cosmote(abonament) si Vodafone(cartela).
Mama Cosmote(cartela).
Tata Vodafone (abonament).
Bunica Cosmote(cartela).

Edited by stokarit_s, 19 August 2008 - 10:16.


#4
conductorul

conductorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 10.07.2005
O sa schimb si eu abonamentul de pe Orange pe Cosmote de la trecerea la portarea numerelor....nu vreau sa-mi pierd numarul, e prea cunoscut.. :nonobad:   Dar cu acoperirea cum stau? n-am vazut nici o harta cu zona de acoperire pe net....un link, ceva?...  si cu serviciile pentru abonati? raspund repede la chemare sau uiti de ce ai telefonul la ureche? :D

#5
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007
copila si sotul meu au abonamente cosmote , semnalul nu e peste tot in metrou si nici in selgros , in schimb dupa 7 luni cu abonament de 5 euro , intre aceste 7 luni au fost 2 luni cu ab platit de la inceput si 2 cadou + minute multe , ne-am trezit cu oferta noua la cosmote 130 de 10 euro , ca oricum au vorbit fiecare cam de 70-80lei  .ab 130 contine 130 min nationale adica restul decat cosmote si 2000 min intre cosmote , fara ore , nr favorite .
eu am ramas la conex din cauza de abonament pe 1 an din cauza de cumparare telefon pe puncte

#6
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostHADE 61, on Aug 21 2008, 19:57, said:

copila si sotul meu au abonamente cosmote , semnalul nu e peste tot in metrou si nici in selgros , in schimb dupa 7 luni cu abonament de 5 euro , intre aceste 7 luni au fost 2 luni cu ab platit de la inceput si 2 cadou + minute multe , ne-am trezit cu oferta noua la cosmote 130 de 10 euro , ca oricum au vorbit fiecare cam de 70-80lei  .ab 130 contine 130 min nationale adica restul decat cosmote si 2000 min intre cosmote , fara ore , nr favorite .
eu am ramas la conex din cauza de abonament pe 1 an din cauza de cumparare telefon pe puncte
Invata sa vorbesti cooerent si corect.
Ai un scris care lasa de dorit. <_<

View Postconductorul, on Aug 21 2008, 18:46, said:

O sa schimb si eu abonamentul de pe Orange pe Cosmote de la trecerea la portarea numerelor....nu vreau sa-mi pierd numarul, e prea cunoscut.. :nonobad:   Dar cu acoperirea cum stau? n-am vazut nici o harta cu zona de acoperire pe net....un link, ceva?...  si cu serviciile pentru abonati? raspund repede la chemare sau uiti de ce ai telefonul la ureche? :D
Harta cu acoperirea o gasesti pe cosmote.ro .
Din cate am observat eu stau cel mai bine la semnal .Sunt peste Orange si Vodafone. :)
Singura zona in care nu am avut semnal a fost la Balea Lac la altitudinea de 2044m. :mellow:

Singurul lucru care lipseste sunt datele(3G-ul) pentru cine folosesti acest serviciu pe telefon.
Din cate am inteles in decembrie o sa lanseze si ei 3G dar nu stiu sigur.

Edited by stokarit_s, 21 August 2008 - 19:24.


#7
like1god

like1god

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.04.2007

View Postconductorul, on Aug 21 2008, 17:46, said:

O sa schimb si eu abonamentul de pe Orange pe Cosmote de la trecerea la portarea numerelor....nu vreau sa-mi pierd numarul, e prea cunoscut.. :nonobad:   Dar cu acoperirea cum stau? n-am vazut nici o harta cu zona de acoperire pe net....un link, ceva?...  si cu serviciile pentru abonati? raspund repede la chemare sau uiti de ce ai telefonul la ureche? :D



am vazut si in postul  de mai sus ...poate cineva sa imi explice ce insemna mai exact portarea sau portabilitatea nr de telefon?

eu am 2 ab ..orange si digi

daca aveam numai orenju terceam de mult la cosmote..la mine in oras face prob orenju ...dupa 6 seara

la digi am cu 8 centi toata europa fix si 16 centi toata europa mobil .dolari centi si cu asta am spus tot. local nush cat e dar vorbesc o grmaada si  imi vin cate 25 30 ron in plus fatza de abonament.

cand o sa aiba cosmote oferta din astea ..fac si la ei un ab;))

Edited by like1god, 21 August 2008 - 19:37.


#8
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postlike1god, on Aug 21 2008, 20:33, said:

am vazut si in postul  de mai sus ...poate cineva sa imi explice ce insemna mai exact portarea sau portabilitatea nr de telefon?

eu am 2 ab ..orange si digi

daca aveam numai orenju terceam de mult la cosmote..la mine in oras face prob orenju ...dupa 6 seara

la digi am cu 8 centi toata europa fix si 16 centi toata europa mobil .dolari centi si cu asta am spus tot. local nush cat e dar vorbesc o grmaada si  imi vin cate 25 30 ron in plus fatza de abonament.

cand o sa aiba cosmote oferta din astea ..fac si la ei un ab;))
Portabilitatea o sa fie disponibila in noiembrie.
Ex : O sa poti sa iti pastrezi numarul de Orange 0744 ... ... si sa treci pe Cosmote sau alt operator dar sa ai tot numarul acela.
Singura conditie este sa ai contractul expirat daca ai abonament sau sa astepti pana expira (sa nu il mai prelungesti).

#9
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007

View Poststokarit_s, on Aug 21 2008, 20:22, said:

Invata sa vorbesti cooerent si corect.
Ai un scris care lasa de dorit. <_<

mai , ai putea sa-mi spui ce e scris incorect si incoerent . multumesc
e destul de greu sa ma intelegi la varsta pe care zici ca o ai ?

Edited by HADE 61, 22 August 2008 - 07:45.


#10
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostHADE 61, on Aug 22 2008, 08:42, said:

e destul de greu sa ma intelegi la varsta pe care zici ca o ai ?
Da pentru ca pur si simplu ti-ai batut joc de limba romana cu acel scris.
Mai bine abtinete.

View PostHADE 61, on Aug 21 2008, 19:57, said:

copila si sotul meu au abonamente cosmote , semnalul nu e peste tot in metrou si nici in selgros , in schimb dupa 7 luni cu abonament de 5 euro , intre aceste 7 luni au fost 2 luni cu ab platit de la inceput si 2 cadou + minute multe , ne-am trezit cu oferta noua la cosmote 130 de 10 euro , ca oricum au vorbit fiecare cam de 70-80lei  .ab 130 contine 130 min nationale adica restul decat cosmote si 2000 min intre cosmote , fara ore , nr favorite .
eu am ramas la conex din cauza de abonament pe 1 an din cauza de cumparare telefon pe puncte

:puke:

Ai 47 de ani ? :w00t:  Nu imi vine sa cred ca poti sa ai aceasta  varsta si sa scrii in halul acesta.

Edited by stokarit_s, 22 August 2008 - 11:20.


#11
mimish

mimish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 19.06.2008

View Poststokarit_s, on Aug 22 2008, 11:14, said:

Da pentru ca pur si simplu ti-ai batut joc de limba romana cu acel scris.
Mai bine abtinete.


:puke:

Ai 47 de ani ? :w00t:  Nu imi vine sa cred ca poti sa ai aceasta  varsta si sa scrii in halul acesta.





Corect se scrie: "ABTINE-TE" ! (asta daca tot te dai mare iubitor de gramatica)

#12
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006

View Postmimish, on Aug 25 2008, 03:03, said:

Corect se scrie: "ABTINE-TE" ! (asta daca tot te dai mare iubitor de gramatica)
asa,da-i si doi pumni in gura!

#13
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postmimish, on Aug 25 2008, 08:03, said:

Corect se scrie: "ABTINE-TE" ! (asta daca tot te dai mare iubitor de gramatica)
Da corect.
Am scris repede si am gresit. :rolleyes:

View Postpenny_s, on Aug 25 2008, 08:07, said:

asa,da-i si doi pumni in gura!
Ai probleme ?
La ce "mutra" ai in poza te inteleg. :lol:

#14
mimish

mimish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 19.06.2008
nu , nu...nu dau niciun pumn....vorba doare mai tare ;)) asa m-a invatat mama cand eram mica!

#15
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postmimish, on Aug 26 2008, 21:26, said:

nu , nu...nu dau niciun pumn....vorba doare mai tare ;)) asa m-a invatat mama cand eram mica!
Corect.

Oricum numai animalele folosesc pumnul.
Un om cu cap nu recurge la asemnea gesturi.

#16
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Gata cu offtopicul spuneti-va parerea in legatura cu subiectul topicului. ;)

#17
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
Uite aiciservicii cosmote :)

#18
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostKidu, on Aug 31 2008, 14:12, said:

Uite aiciservicii cosmote :)
Daca era baiat destept se ducea la un magazin Cosmote ,Germanos sau Internity si rezolva treaba in 5 min.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate