Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

Cu mașina prin Anglia

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Chrobert

Chrobert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.03.2008
Va rog sa imi spuneti cum se merge cu masina in Anglia:
- trecere Canalul Manecii cu bacul cu trenul, costuri
- probleme cu pozitia volanului

#2
kliviu

kliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 01.10.2005
Eu nu am simtit probleme din cauza volanului pe partea cealalta. Un pic de atentie, ca oricum vei intilni si multa politete in trafic - ceea ce nu sintem obisnuiti... Am tot spus: mai degraba m-am obisnuit mai greu la revenirea in tara cind mi-au taiat fata la semafor niste idioti...
Trecutul canalului minecii cu trenul e aprox 200 euro (dus-intors) - gasesti pe net preturi, gasesti pe youtube imagini cu trenul si cum te simti acolo. Nu am trecut cu trenul, mi se pare plictisitor... Pe vapor mai vezi ceva si e mai ieftin: e 100 euro (dus-intors) desi daca o sa cauti bine e posibil sa gasesti si mai ieftin. Plateste (rezerva) ferry-ul pe net - e simplu.

#3
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
De curiozitate..In Anglia se aplica tot prioritatea de drepata?? sau exista prioritate de stanga??

#4
tiopus

tiopus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.03.2008
cum sunt parcarile?cat costa?taxe de drum .zona londra.....

#5
do_it

do_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 18.05.2007
Salut. Referitor le intrebarea: "...In Anglia se aplica tot prioritatea de drepata...?"
Pot sa iti spun ca in Irlanda se aplica prioritatea de dreapta (implicit in UK...) iar in orasele mari e bine sa parkezi in parcari dedicate... de exemplu in Dublin ai toate sansele sa fi clampat (imobilizat) si costa cam 80 euro ca sa te deblocheze... iar unde vezi linie dubla continuua NU PARCA. Poate ca am reusit sa te ajut putin...
Bafta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate