Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Fifa 2009 vs Pes 2009

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

Poll: Pes 2009 sau Fifa 2009? (163 member(s) have cast votes)

Care va fi mai bun?

  1. Fifa 2009 (73 votes [42.20%])

    Percentage of vote: 42.20%

  2. Pes 2009 (100 votes [57.80%])

    Percentage of vote: 57.80%

Vote Guests cannot vote

#19
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
pey e facut aiurea topicu de asta si vreau sa sa stearga......fifa a luat mai multe voturi da n-ati nimerito data asta....

#20
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
va oftica adevarul asa e ??? :drac::drac::drac::drac::drac: :roflmaofast:

#21
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007

View Postiulian_g, on Sep 12 2008, 17:25, said:

va oftica adevarul asa e ??? :drac::drac::drac::drac::drac: :roflmaofast:
Prietene daca tu consideri ca FIFA este mai bun decat PES esti dus!
Insa stii ce ma oftica? ca nu deschideti ochii

#22
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
a apaut pes 09 demo ?  daca da puneti si un site

#23
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
nu a aparut ..pe 26 septembrie ./... ce adevar ma? .... pes are shader 3 ..si cu asta am incheiat orcice discutie despre grafica...iar la gameplay pes e SIMULATOR...nu mai pot eu de manager mode de la fifa care e toata ziua ARCADE..asta e adevarul ..un admin sa stearga topicu ca n-are rost daca sunt deja topicuri pt pes 2009 respectiv fifa 2009...

Edited by maimu_21, 12 September 2008 - 17:46.


#24
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Sa fim seriosi: pes'ul este peste fifa din toate punctele de vedere (aproape toate:P).
Culmea ca eu am descoperit pes'ul acum jumatate de an si fifa il joc de la '98 incoace la greu.
De atunci numai pes :D

#25
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Prefer sa votez dupa ce le voi juca pe amandoua.

#26
BogdyLFC

BogdyLFC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.12.2006
PES da clasa ca de fiecare data!  :wub:

Edited by BogdyLFC, 05 October 2008 - 14:19.


#27
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
La fifa09 grafica s-a schimbat in bine , pacat ca nu si gameplay-ul.

#28
Emia

Emia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 05.02.2008
Eu votez PES 09 ... gameplay mai bun, grafica bunicica!
Fifa 2009 are gazonul 3D si fetele jucatorilor parca arata mai bn decat la PES 09.

#29
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View Postiulian_g, on Sep 12 2008, 17:25, said:

va oftica adevarul asa e ??? :drac::drac::drac::drac::drac: :roflmaofast:

Nu, pe el il oftica faptul ca joaca mai bine fifa, iar pes nu stie chiar asa bine ca fifa, si e invidios :).Fifa s-a schimbat in bine, insa tot e sub pes, parerea mea.Niciun om nu mai poate face dintr-un fifa un joc competitiv atata timp cat se foloseste shader model 2.0, engine mult prea vechi.

Edited by Merdiso, 05 October 2008 - 15:08.


#30
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
desigur ca pes e peste...totusi ma streseaza ca au schimbat ruleta si ridicarea mingii pe sageti...eu ce fac cu left si riht stick? le pot folosi doar la manual pass si manual cross..care nu ma intereseaza

#31
Magus_Mainyu

Magus_Mainyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 19.11.2007

View PostEmia, on Oct 5 2008, 15:51, said:

Eu votez PES 09 ... gameplay mai bun, grafica bunicica!
Fifa 2009 are gazonul 3D si fetele jucatorilor parca arata mai bn decat la PES 09.
Cum sa arate fetele jucatorilor mai bine in fifa? Ia uita-te la Valdes(care chiar nu seamana), Ronaldinho, Eto'o, Shevchenko, Toni etc si zi-mi atat: seamana cu cei din realitate? Acum uita-te si in Pes si vezi ce inseamna grafica faciala! Da un gol cu Eto'o in Pes, baga reluarea si da zoom pe fata jucatorului. Ai sa observi ca jucatorul urmareste mingea cu ochii, cand se apropie de poarta se uita la pozitia portarului si pozitiile posibililor adversari iar dupa ce da gol ai sa vezi cum i se schimba expresia intr-una de bucurie! La fifa totul e static si fad. Jucatorii au pometi neanderthalieni si rar vezi unu care chiar sa semene cu jucatorul real.
Cat despre treaba cu gazonul. Da, e 3D, dar de o culoare eronata! Unde ati mai vazut in lumea asta, verdele ala puternic? E ireal! Daca Fifa09 e unul dintre cele mai apreciate jocuri ale anului 2008 din cauza unui gazon nenorocit, inseamna ca fanii acestui joc nu mai sunt fani, ci doar fanatici care au ochelari de cal. Am fost fan fifa pana am descoperit Pes acum cateva luni in urma si sincer sa zic, EA Sports isi bate joc de utilizatorii PC pe fata. Prefer sa joc Pes 2008 decat Fifa09.
p.s.: problema arbitrilor care sunt pe post de manechine vad ca nu a fost rezolvata nici anul acesta in fifa.
PES 2009 All the way!!!

#32
Scrappy_Coco

Scrappy_Coco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 11.08.2008
Nu am testat FIFA 09 full , doar demo. Nici PES demo. Joi sau vineri o sa revin cu o parere. Desi sunt fan fifa , cred ca PES va fi din nou mai bun(cel putin la gameplay , la grafica imi place mai mult fifa)

#33
GycuBrun

GycuBrun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.07.2007
Votat PES 2009

Ca de obicei FIFA are in plus doar Manager Mode si multe divizii/echipe/jucatori/competitii etc. Dar la gameplay, mai este mult de lucrat. PES are un gameplay mult mai fluent ( la fifa la orice ocazie apare un cut-scene repetitiv, la pes in 1 secunda se reia jocul ). Arbitrul si jucatorii chiar au inteligenta, fie ea artificiala ... Mi se pare mie sau la FIFA jucatorii sunt cam luciosi ?

My 2 cents.

#34
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005
Nu există termen comparație. Fifa 09 este o mare porcărie, pe când PES 09 (demo încă) se poate numi joc de fotbal adevărat...

#35
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Am jucat demoul de Fifa 2009 pe PS3: mi-a placut foarte mult. Diferenta dintre Fifa 2009 si Fifa 2008 pe PS3 totusi nu e mare.

In schimb pe PC, Fifa 2009 e un RAHAT maxim :puke: Iarba aia se vede de cacat si jucatorii parca sunt ciopliti din piatra ... sincer Fifa 2008 PC >> Fifa 2009 PC. Nu vad de ce ai da banii pe asa ceva. Nici un trebuie sa vad PESul ca sa stiu ca e mai bun ...

#36
Scrappy_Coco

Scrappy_Coco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 11.08.2008

View PostValentine, on Oct 6 2008, 20:48, said:

Am jucat demoul de Fifa 2009 pe PS3: mi-a placut foarte mult. Diferenta dintre Fifa 2009 si Fifa 2008 pe PS3 totusi nu e mare.

In schimb pe PC, Fifa 2009 e un RAHAT maxim :puke: Iarba aia se vede de cacat si jucatorii parca sunt ciopliti din piatra ... sincer Fifa 2008 PC >> Fifa 2009 PC. Nu vad de ce ai da banii pe asa ceva. Nici un trebuie sa vad PESul ca sa stiu ca e mai bun ...
Aici trebuie sa te contrazic. FIFA 2009 pe PC este mult mai bun decat 2008. 2008 mi s-a parut unul dintre cele mai slabe din toata seria. Mai tare m-am distrat jucand FIFA 99 :)) Pana acum din seria FIFA cel mai bun este 2009 . Pes 2009 , desi nu l-am incercat inca , cred ca din nou va fi mai bun.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate