Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 

Sa cumpar sau sa mai astept?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
jimmyy

jimmyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 21.04.2008
Branestiul nu il cunosc foarte bine, stiu ca e mai departe.
Pai si atunci de ce e mai scump in Pantelimon?

#20
m-i-h-a-i

m-i-h-a-i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.06.2008

 jimmyy, on Aug 18 2008, 17:48, said:

multumesc mihai,
cand l-ai dat?

terenul asta e cam prin zona stalpului de tensiune pe dreapta , dar e ultimul de la rascoalei,daca nu ma insel, partea buna la el, e ca are deschidere si la drumul de servitute si la intrarea campului, si asta imi place, pentru ca drumurile de servitute au cam intre 3 si 6 metrii latime, si daca cumva ai un lot in mojlocul unui drum de servitute, de abia poti sa-ti bagi masina in garaj, asta daca ai norocul sa nu te blocheze altul inainte :(

Gazele sunt oricum pe aproape, crezi ca e vre-o diferenta intre a avea gaze la 200m si gaze la 20m? oricum pana mi-as construi eu casa, celelalte vile de la 50m-100m distanta, care acum sunt in picioare isi vor trage gaze...




terenul nu are nimic pe el.

In pantelimon in oras/comuna ce e, nu mi-as lua, parca nu ma incanta, pentru ca aici e cartier nou, numai de vile, in oras mai dai de tigani, de babe si mosi... si aici unde zic eu langa selgros, dupa ce iesi din rascoalei(cam 1-2 min de mers cu masina) iti mai ia 2-3 min sa iesi in soseaua nationala, si apoi inca vre-o 5-10 min pana la cora.
  Eu as zice ca e mai bine aici pe Rascoalei decat in Pantelimon in oras, tu ce zici?


l-am dat in noiembrie . Eu ma refeream la Stalpii de INALTA tensiune ce traverseaza Rascoalei . Nu la cei de medie tensiune

#21
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007

 GERULA2006, on Aug 21 2008, 10:18, said:

Branestiul se va dezvolta usor usor.Numai cata padure are in jur in comparatie cu alte localitati din Ilfov.
Dar faptul ca are 3 licee ,o gradinita nu cred ca il face slab dezvoltat.
Daca se mai face si iesire la autostrada cum se aude.......
Pai normal ca teoretic se va dezvolta, ca doar nu o luam spre Epcoa de Piatra, nu? :)
Liceu si gradinita are, dar in rest..trust me...e foarte slab dezvoltat. Mergi in Bragadiru sau Popesti ca sa intelegi ce inseamna o localitate mai dezvoltata.
Ar fi intr-adevar mare chestie cu intrarea pe A2, dar NU cred ca se va face asa ceva (din pacate)

#22
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006

 CristiALF, on Aug 25 2008, 17:24, said:

Pai normal ca teoretic se va dezvolta, ca doar nu o luam spre Epcoa de Piatra, nu? :)
Liceu si gradinita are, dar in rest..trust me...e foarte slab dezvoltat. Mergi in Bragadiru sau Popesti ca sa intelegi ce inseamna o localitate mai dezvoltata.
Ar fi intr-adevar mare chestie cu intrarea pe A2, dar NU cred ca se va face asa ceva (din pacate)

dar nici nu poti compara preturile la metru patrat!

#23
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
Adevarat si asta :)
Desi in Bragadiru gasisem super teren in cartierul Eminescu, intre vile, gaz si curent la teren, cu 130 EUR/mp. Iar in Branesti prin spate pe la Politie se cerea in toamna cam 120 EUR/mp la alea mai bune. Nu mai stiu cat este acum insa...banuiesc ca tot in jur de 100-110 EUR/mp. Deci preturi comparabile oarecum.
Popesti iese din schema intr-adevar :)

#24
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
branestiul este la 21 de km de centrul bucurestiului dar ai avantajul padurii ca buffer pentru poluarea din capitala.

#25
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
Adevarul este ca aer mai curat decat la Branesti eu nu am gasit pe nicaieri pe langa Bucuresti pe unde am fost la vizionari de terenuri (ba gresesc, mai e aer la fel de beton la Gulia ;) ). Daca eram la 55 ani si doream o casa doar pentru mine, probabil ca as fi ales Branestiul.

#26
catabosss

catabosss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2007
Am fost uimit in cautarile mele de o zona aflata la 23 de kilometri de centrul capitalei, unde pretul pe metrul patrat este aproximativ 40 de euro. Zona este foarte aproape de Gulia, comuna Sabareni parca si este inconjurata de padure. Asta da afacere pentru cine are bani de investit.

#27
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
...esti inconjurat de padure si de hoardele de "tatari"...

#28
oana_mso_23

oana_mso_23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.05.2007
am si eu cateva terenuri de vanzare in apropierea viitorului aeroport si port, pot sa pun un anunt cu datele complete pe acest forum?

#29
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
trebuie sa le pui la sectiunea bursa, aici doar discutam.

#30
eusebiudumitru

eusebiudumitru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.09.2008

 jimmyy, on Jul 12 2008, 09:55, said:

Am un prieten care ar vrea sa vand un teren in zona Pantelimon Selgros, e la 500 de metri cu aproximatie de coltul din camp al selgros-ulu. Prin jur e plin de vile.

  Acum nici nu stiu ce pret sa ii cer, el oricum cred ca vrea destul de mult.
  Ce ma sfatuiti sa mai astept? sau sa il cumpar acum. Eu tot ma gandeam ca o sa mai scada preturile, dar pana acum nu au scazut deloc, dar parca simt asa un miros de criza imobiliara. Totusi terenurile din jurul Bucurestiului sunt alta mancare de peste... Ce ziceti?

  In plus el nu s-a ocupat deloc de teren, deci o sa trebuiasca sa fac eu actele de PUZ, sau ce acte se mai cer.

  Si mai e si o belea cu drumul de servitute, ca el a cumparat in 2005 600 mp, dar 100 sunt drum de servitute. Si el a platit si drumul de servitute, si acum se tine tare ca vrea bani si pe drumul de servitute. E normal?    Am inteles de la un agent imobiliar din zona, ca acum drumul de servitute a intrat in nu stiu ce planuri ale primariei... si si-a chimbat statutul, nu am priceput mare lucru.

  Imi place totusi, ca are deschidere la doua drumuri, si e zona buna, plus e plin de vile imprejur.

  Ma intereseaza in principal daca sa il cumpar acum sau sa mai astept, si care ar fi un pret prin zona, plus toate complicatiile lui cu servitutea...

  Multumesc
Nu stiu ce te atrage in zona aia .....dar ma rog....fiecare cu gustul lui.....dar sa nu ai surprize mai tirziu cind vei afla ce vecini o sa ai acolo......cunosc zona destul de bine!

#31
jimmyy

jimmyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 21.04.2008

 eusebiudumitru, on Sep 9 2008, 21:49, said:

Nu stiu ce te atrage in zona aia .....dar ma rog....fiecare cu gustul lui.....dar sa nu ai surprize mai tirziu cind vei afla ce vecini o sa ai acolo......cunosc zona destul de bine!
Ma atrage faptul ca ajung repede la cora, si de la cora incepe nebunia. Comparativ cu corbeanca, mi se pare mult mai bine, nu faci tzspe ore pana sa ajungi la piata presei libere...
Selgros-ul e aproape... , vecinii cred ca sunt si in functie de noroc.

#32
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,960
  • Înscris: 30.08.2005
nordul va avea parte de pasaj baneasa, autostrada (chiar daca o lalaie imputitii astia de politicieni), precum si (de ce nu) conexiuni rapide de transport in comun, vezi linia ferata ce duce la Otopeni..

#33
jimmyy

jimmyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 21.04.2008

 CRG, on Sep 26 2008, 12:23, said:

nordul va avea parte de pasaj baneasa, autostrada (chiar daca o lalaie imputitii astia de politicieni), precum si (de ce nu) conexiuni rapide de transport in comun, vezi linia ferata ce duce la Otopeni..

Pai unde zic eu in Pantelimon langa Selgros mie mi se pare mai bine:
- ai deja autostrada soarelui
- ai soseaua de centura la 1-2km
- transport in comun, ok, nu o sa fie dezvoltat pe acolo, dar asta cam asa e peste tot, daca vrei sa stai la casa, in afara orasului mai greu cu transportul in comun, dar tare ma indoiesc ca o sa se faca ceva in privinta liniei ferate pana la aeroport, sau metrou cum mai viseaza altii...

  Prefer sa incep sa ma inghesui in Bucuresti de la Cora, si de acolo mai am unu doi kilometrii pana in Roseti, dar din Baneasa, fa tu calculul prin juma de Bucuresti pana in centru.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate