Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Porcusori de Guinea

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#343
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Eu cred ca incap amandoi intr-una. sau poti sa le iei doua si se le pui impreuna, fara perete intre ele(nu stiu daca intelegi) dar ar iesi ceva prea mare.
La petshopul din cora erau si pentru hamsteri si pentru porcusori. Cusca pe care am luat-o a fost ultima din modelul asta dar casute de lemn mai aveau, asa ca poti da o fuga. :D

#344
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Poze noi:

Attached Files



#345
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Am fost in Cora Lujerului si n-am gasit casuta. :(

#346
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Eu am luat-o de la cora pantelimon..si mai avea.
Am gasit solutia pentru porcusorii tai. Incap 2 in o casuta, ii mai labartezi peretii

#347
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Mi-a fatat porcusoara!!!! :cheers: Are un pui.
O sa pun poze mai tarziu.

#348
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Poze cu aia mica si cu ma-sa.  :rolleyes:

Attached Files


Edited by Jaqueline, 23 October 2009 - 09:31.


#349
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Alte poze cu soriceii:
Baietelul:
Attached File  Porci__2_.jpg   849.49K   46 downloads

Fetita si aia mica:
Attached File  Porci__3_.jpg   728.18K   43 downloads
Attached File  Porci__5_.jpg   845.37K   30 downloads
Attached File  Porci__4_.jpg   726.02K   19 downloads
Attached File  Porci.jpg   887.33K   43 downloads

Edited by Jaqueline, 13 November 2009 - 21:00.


#350
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Cat de scumpi sunt ciufulitii tai...
Mare noroc ca ai un singur pui. Si fostul meu porcusor de guineea a avut o gagica cat am fost eu in concediu si tot unul a fatat,doar ca era baietel, dar in general fac mai multi pui. Ai grija de acuma ca ai doua fete si un baiat sa nu faci crescatorie ca astia se inmultesc ca iepurii.
Mauzi al meu e bine, sanatos..creste, mananca, se joaca. Ieri a stat la mine in brate vreo doua ore si eram in pat si el se tot juca printre paturi  si sarea pe acolo..era asa haios :D imi venea sa il mananc de scump ce era...pana si-a facut nevoile la mine in pat.

#351
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Multumesc Alexa!  ^_^
Am separat-o pe aia mica de ma-sa si acum sta ea singura si parintii stau iar impreuna pentru ca tata-porc era din ce in ce mai depresiv singur. Porcusorii astia se sterilizeaza?  :huh:

Din pacate, baiatul (tata-porc) a facut o dermatita. Se scarpina foarte des, in unele locuri ii cazuse blana de tot si chiar isi facuse rana. L-am dus la vet si ne-a dat niste picaturi sa-i punem pe locul afectat. Acum vad ca i-a crescut blanita la loc, dar inca nu s-a vindecat total.


Aia mica (puiul) e cea mai scumpa dintre toti pentru ca a fost obisnuita cu oamenii de cand s-a nascut. Si are si banita mult mai fina si pufoasa decat parintii mei.

#352
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

View PostJaqueline, on 3rd December 2009, 22:46, said:

Multumesc Alexa!  ^_^
Am separat-o pe aia mica de ma-sa si acum sta ea singura si parintii stau iar impreuna pentru ca tata-porc era din ce in ce mai depresiv singur. Porcusorii astia se sterilizeaza?  :huh:

Din pacate, baiatul (tata-porc) a facut o dermatita. Se scarpina foarte des, in unele locuri ii cazuse blana de tot si chiar isi facuse rana. L-am dus la vet si ne-a dat niste picaturi sa-i punem pe locul afectat. Acum vad ca i-a crescut blanita la loc, dar inca nu s-a vindecat total.


Aia mica (puiul) e cea mai scumpa dintre toti pentru ca a fost obisnuita cu oamenii de cand s-a nascut. Si are si banita mult mai fina si pufoasa decat parintii mei
Habar nu am daca se pot steriliza..
Imi pare bine ca a inceput sa se refaca tata-porc. Cand l-am adus pe Mauzi acasa(m-i la dat o prietena care e medic veterinar si lucreaza cu purcelusi de guineea pe post cobai) avea niste locuri fara blana si cu rana..si m-am speriat, am crezut ca are vreo boala de piele dar probabil doar se batuse cu fratii pentru ca i-au trecut in cateva zile. Si era slab rau si mic si speriat...nu se gandea porcul meu ce mangaiat si iubit va fi la mine :D Acum ii merge bine..s-a acomodat. As vrea sa ii iau un prieten, desi nu prea pare plictisit. Poate ii aduce Mos Craciun un fratior:D

Si in legatura cu faptul ca sunt mai draguti cand sunt nascuti printre oameni...asa este. Fostul meu porcusor de guineea a fost nascut de porcusoara vecinei, si era mai dragut...mai alintat..uneori chiar pisicos...se tinea dupa mine prin casa. Mauzi se tine mai mult de nazbatii.Roade tot ce gaseste, mai nou i s-a pus pata pe covorul meu nou, sare ca un ied..si nu intotdeauna sta sa il prind cand e pe jos.

Edited by AlexaF, 06 December 2009 - 17:23.


#353
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Inseamna ca e fericit  daca sare. Am inteles ca asa se manifesta ei.

[Am vreut sa scriu parintii ei.  :lol: ]

#354
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

View PostJaqueline, on 6th December 2009, 19:32, said:

Inseamna ca e fericit  daca sare. Am inteles ca asa se manifesta ei.

[Am vreut sa scriu parintii ei.  :lol: ]
Da stiu ca inseamna ca e fericit. Si celalalt porcusor sarea ca nebunul...sunt atat de amuzanti cand sar cu fundul in sus..ai tai nu sar?
Mi-am dat seama ca ai vrut sa scri "parintii ei" :D

#355
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Aia mica sare foarte des, aia mari asa-si-asa.

#356
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Eu nu prea imi dau seama daca ii place sau nu sa il mangai pe la burtica. Dupa ce il ating pe burta ma musca usor si dupa aia incepe sa sara ca nebunul. Saritul stiu ca e semn bun dar de ce ma musca? :-??

#357
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Asta cu burtica nu prea am incercat ca am observat ca alor mei nu prea le place sa-i tii cu burtica in sus, e si o pozitie nenaturala pentru ei. Dar din cate mi-am dat seama le place sa-i mangai/gadili in zona coastelor.  :)

#358
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Nici al meu nu suporta sa il tin pe spate.O prietena are doua porcusoare,si una dintre ele sta pe spate.
Dar nu prea intelg ce vrea am meu..si sare si ma musca. Daca ii bag un deget sub burtica de exemplu ma musca, si dupa aia incepe sa saraca nebunul.

Poza cu porcusoara prietenei mele stand pe spate:

Attached Files



#359
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Cat de draguta e!  :lol:

#360
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Al meu mananca pielitele acelea albe de la mandarina. Oare sunt bune pentru ei sau mai bine sa il tind departe den ele? ii plac foarte mult, cum le vede le mananca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate