Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 

Demisie - am dreptul la concediu dupa demisie ?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Treaba e simpla. Lucrez la o firma. Mi-am depus demisia din probleme personale, relatiile cu toti superiorii, inclusiv patronul sunt boboc, nu am probleme cu ei. Vreau sa stiu daca in perioada de preaviz de 15 zile calendaristice am voie sa imi iau concediu de odihna, nu toata perioada, ci numai jumate (sa zicem 7 zile calendaristice, hai 5 de munca), pentru ca toti colegii sunt in concediu saptamana asta si sunt singur in departament.

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View PostSINEKT, on Jul 2 2008, 11:11, said:

Treaba e simpla. Lucrez la o firma. Mi-am depus demisia din probleme personale, relatiile cu toti superiorii, inclusiv patronul sunt boboc, nu am probleme cu ei. Vreau sa stiu daca in perioada de preaviz de 15 zile calendaristice am voie sa imi iau concediu de odihna, nu toata perioada, ci numai jumate (sa zicem 7 zile calendaristice, hai 5 de munca), pentru ca toti colegii sunt in concediu saptamana asta si sunt singur in departament.

cred ca de putut poti...daca tu crezi ca ti se aproba :lol:

#3
soul_attitude

soul_attitude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 01.07.2008

View Postspare-me, on Jul 2 2008, 11:15, said:

cred ca de putut poti...daca tu crezi ca ti se aproba :lol:
de putut se poate sigur.
diferenta de zile de concediu ramase neefectuate ti se va plati .
dupa cum spunea si spare-me , totul e sa ti se acorde.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate