Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

iritatie intre pulpe

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007
ontopic pt aaalexandraaa

oamenii nu-s numai grasi si slabi... uite, tzusca a inteles ceva... doar pt ca in romania nu se prea stie despre culturisti nu inseamna ca nu exista, aici se traieste prost, si lumea nu prea se indreapta spre astfel de activitati care cer multa cheltuiala pe alimente. De-aia vezi fete care nici nu isi inchipuie un barbat la 1.80 si peste 100 de kg (nu zic fibrat! dar in nici un caz gras asa cum se intelege) ce sa mai zic de altii care la 1.70 au 115 kg intr-o forma decenta! eu inca sint pui, pui de crevedie la 100

glumeam si eu unpic mai mianna :), ce nu face omu la plictiseala... normal era sa ma culc mai devreme dar daca m-ai tinut si tu atita pe jar... :D cit despre fiert, stai linistita ca nu dau eu in clocot asa repede dupa orice gaina prapadita :) nu stiu daca e cazul tau, ca nu te-am vazut, doar am glumit si eu unpic :)

gata, nu mai stau, ma duc sa ma culc ca vine babauu

apropo, lucrezi in domeniu medical? ai vreo specializare?

#20
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008
S-o fi intampland chestia asta si la culturisti (cine zice ca nu vezi culturisti in romania? sunt si pe aici destui)

#21
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postghebos, on Jul 1 2008, 01:11, said:

:D cit despre fiert, stai linistita ca nu dau eu in clocot asa repede dupa orice gaina prapadita :) nu stiu daca e cazul tau, ca nu te-am vazut, doar am glumit si eu unpic :)

nu dupa mine, inaintea mea, ca mi-ai iesit in cale gata oparit.

citeste aria si vei afla (cu surprindere, presupun) chiar si ce specializare. si nu, culturistii nu-s normoponderali.

#22
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
cum grasu' a tratat cu multa delicatete subiectul din topic, si pentru asta a luat o mica pauza, discutia se inchide. Ramane la latitudinea moderatorilor daca se sterge / se curata.

#23
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007
ghebos, daca dermatologul iti va spune ca nu e ciuperca, eu iti recomand sa porti boxeri cu craci mai lungi, fie ei mai largi sau stransi pe corp, pt ca pielea inner-thigh'ului stang sa nu se frece de cea de pe dreptul.
si btw. solutia asta este potrivita si pt grasi :harhar:, chiar si pentru halterofili :weight_lift:
bafteni

#24
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Musai din bumbac. Si daca se poate fara pantaloni de sintetic deasupra (nu doar in boxeri, ci cu niste pantaloni adecvati ca material).

De ce a fost oare inchis topicul si nu curatat? E o problema de actualitate, caldura, umezeala, imbracamintea improprie favorizeaza evolutia acestor afectiuni.

Si daca se redeschide sau se continua aici ar trebui schimbat titlul. pulpele din cate stiu (se poate sa gresesc) sunt in partea posterioara a gambelor, de la genunchi in jos.

Offotopic: ar fi trebuit sa spuna ca e iritat intre degetele de la picioare. Cica se duce unu la doctor si ii spune ca il mananca intre degetele de la picioare, ii da tratament, nu se rezolva si a doua oara doctorul il pune sa arate exact unde il mananca: poi intre degetul mare de la piciorul stang si degetul mare de la dreptul.

#25
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postmaltese, on Jul 1 2008, 17:07, said:

De ce a fost oare inchis topicul si nu curatat?

pentru ca unii modereaza pe jumatate :)

#26
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007

View Postmaltese, on Jul 1 2008, 17:07, said:

Musai din bumbac. Si daca se poate fara pantaloni de sintetic deasupra (nu doar in boxeri, ci cu niste pantaloni adecvati ca material).

De ce a fost oare inchis topicul si nu curatat? E o problema de actualitate, caldura, umezeala, imbracamintea improprie favorizeaza evolutia acestor afectiuni.

Si daca se redeschide sau se continua aici ar trebui schimbat titlul. pulpele din cate stiu (se poate sa gresesc) sunt in partea posterioara a gambelor, de la genunchi in jos.

Offotopic: ar fi trebuit sa spuna ca e iritat intre degetele de la picioare. Cica se duce unu la doctor si ii spune ca il mananca intre degetele de la picioare, ii da tratament, nu se rezolva si a doua oara doctorul il pune sa arate exact unde il mananca: poi intre degetul mare de la piciorul stang si degetul mare de la dreptul.

eu am pus acelasi titlu ca sa stie omu unde sa se uite. termenul adecvat este coapsa , dar in popor pulpa se foloseste si la gamba si la coapsa, deci nu era chiar gresita exprimarea si e cam greu sa te iriti intre gambe:)
rhetorical question: tu de ce crezi ca a fost inchis?

#27
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
ok, am ajuns si aici, am curatat, am unit, ramaneti la subiect. Urmatorul care-o ia pe aratura ramane acolo o luna.

#28
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
mama are probleme cu zona aia, fiind ceva mai plinuta :D si stiu ca aplica pudra de talc, d-aia de se pune la bebelusi cand se oparesc. poate merge

#29
vladuly

vladuly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.10.2007
La un prieten de-al meu a functionat crema Canesten (clotrimazol) - aplicatii locale de 2 ori pe zi timp de 4 saptamani si apoi inca o saptamana dupa vindecare (spalata si uscata zona inainte).

#30
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Si daca nu e vreo ciuperca ce facem, dam cu Canesten asa, ca oricum nu are ce sa strice?

#31
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postdiorama, on Jul 2 2008, 15:58, said:

Si daca nu e vreo ciuperca ce facem, dam cu Canesten asa, ca oricum nu are ce sa strice?

ba are. pentru ca, mai ales, pe o zona iritata, poate accentua iritarea.
scrie la reactii adverse

#32
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Chiar trebuia sa pun si :death: ca sa subliniez nuanta din exprimare? Tocmai tu, Spare-me  :P ?

#33
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postdiorama, on Jul 2 2008, 22:25, said:

Chiar trebuia sa pun si :death: ca sa subliniez nuanta din exprimare? Tocmai tu, Spare-me  :P ?

o spuneam ca si completare la postul tau.
imagineaza-ti ca am sesizat ironia

#34
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Vad ca toata lumea a uitat sa aminteasca de apa si sapun .
     Daca faci dus macar odata pe zi si dupa ce te duci la sala , este putin probabil sa te oparesti .

#35
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007

View Postcspot, on Jul 4 2008, 03:01, said:

Vad ca toata lumea a uitat sa aminteasca de apa si sapun .
     Daca faci dus macar odata pe zi si dupa ce te duci la sala , este putin probabil sa te oparesti .
not true. poti sa faci tu 10 dusuri pe zi. daca ai de mers de la romana pana la unirii pe jos pe o zi mai calda si esti predispus la "frecus" in zona inner-thigh-urilor nu ai cum sa scapi fara macar 1cm² de iritatie. persoanele grase, sau persoanele cu coapse foarte dezvoltate (culturisti, halterofili,etc) au sanse foarte mari sa sufere din cauza asta. daca esti un skeletron la 50 de kile si 180 cm cu siguranta esti ferit de acest calvar.

#36
alllinna

alllinna

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.02.2007
Asta nu tine de masa corporala, se numeste tinea cruris , se regaseste inghinal , intre coapse cum bine ai scris , daca folosesti Canesten nu se intampla nimic , poti folosi orice se gaseste in farmacii pentru fungi.
Ideal ar fi sa faci o analiza de laborator pentru ca am impresia ca depinde de ciuperca, nu toate raspund la acelasi antifungic , analiza se numeste fungigrama si v-a fi raclata pe o lamela si ti se va spune la ce medicament raspunde dupa ce se va face antibiograma.
Nu numai persoanele grase au aceste probleme , depinde de formatul picioarelor, coapsele mai grasutze se pot freca intre ele desi torsul este de marime obisnuita .
Am incercat cu tot felul de alifii nu le lua pe incercate ca , cheltuiesti timp si bani, fa asa cum ti-am scris, daca nu stii despre ce ciuperca este vorba poti sa dai mult si bine , si eu trebuie sa merg dar am tot amanat din lipsa de timp. Dupa ce te vei da cu alifia , poti sa dormi gol  de la mijloc in jos daca iti permiti , da-te inainte de culcare ca sa nu se frece in contact cu hainele.
Schimba prosopul dupa fiecare data cand te-ai sters, fiind o ciuperca care traieste in mediu umed , incearca ca zona sa fie mereu uscata inainte datul cu alifie.
Nu folosi aparate de ras pentru toate zonele ciuperca asta se ia . Asa ca daca te razi inghinal (intre pulpe ) s-ar putea sa o duci pe fata sau la subrat sau fetele pe picioare acolo unde se rad.
Foloseste sapun protex antibacterian si antifungic .
daca iti va fi de folos conversatia cu mine , te astept pe  id mess relatieserioassa, , sunt in aceeasi suferinta, am avut si acum un an , am dat cu o crema a disparut ,m-am bucurat si dupa o perioada a aparut din nou ,pentru ca trebuie continuat 1 luna dupa care doza de intretinere 1 data la 3-4 zile , te astept pe mess, sper ca ti-am fost de folos.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate