Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 

MTV base,MTV hits online gasesc?

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,485
  • Înscris: 31.08.2006

View Postcosmin_17, on Jul 10 2008, 14:14, said:

la banda de 2 mb pe care o am,toate se intrerup,le-am luat si eu de la 1 la 141 si sunt super posturile(din cate am reusit sa vad)

Asta ar fi necazul. Si la mine, desi am banda ceva mai mare, se vad unele cu intreruperi.

View Postcrissty, on Jul 10 2008, 14:28, said:

Daca mai tot o tinem cu publicatul tuturor streamurilor si eventual numele lor,mai mult ca sigur vor disparea in curand!

Pai dupa cum ai vazut nu am dat niciun nume de canal tocmai in ideea asta. Ar fi si mai bine daca s-ar opri discutia aici. Eu personal pun punct aici. Ai dreptate: cu cat mai putine comentarii, cu atat mai bine.

#20
excalibur19872003

excalibur19872003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 07.01.2007
Chiar daca ati zis ca s-a incheiat discutia o sa atasez un PLAYLIST cu 150 de programe din seria celor de mai sus.
Am observat ca se vad cel mai bine cu VLC (si daca aveti intreruperi, mariti prioritatea procesului "vlc.exe" din Task Manager la "Above Normal" si o sa vedeti niste imbunatatiri semnificative.  :thumbup:

Attached Files



#21
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View Postexcalibur19872003, on Jul 10 2008, 14:58, said:

Chiar daca ati zis ca s-a incheiat discutia o sa atasez un PLAYLIST cu 150 de programe din seria celor de mai sus.
Am observat ca se vad cel mai bine cu VLC (si daca aveti intreruperi, mariti prioritatea procesului "vlc.exe" din Task Manager la "Above Normal" si o sa vedeti niste imbunatatiri semnificative.  :thumbup:
am incercat si asa cum ai spus tu dar tot in reluare merg,cred ca iti trebuie banda de peste 5 mb  :(

#22
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,485
  • Înscris: 31.08.2006

View Postexcalibur19872003, on Jul 10 2008, 14:58, said:

Chiar daca ati zis ca s-a incheiat discutia o sa atasez un PLAYLIST cu 150 de programe din seria celor de mai sus.
Am observat ca se vad cel mai bine cu VLC (si daca aveti intreruperi, mariti prioritatea procesului "vlc.exe" din Task Manager la "Above Normal" si o sa vedeti niste imbunatatiri semnificative.  :thumbup:

E in regula. Multumim ! A fost optiunea ta.  Ziceam sa nu se faca prea multa tevatura fiindca deja peste cateva ore, cel mult, toate aceste canale se vor regasi pe zeci de pagini cu transmisii tv online.  Tu ai fost bine intentionat, dar cati crezi ca sunt ca tine pe aici ? In fine, asta e. Sper sa nu se "stinga" prea curand toata treaba. Nu de alta, dar s-au mai vazut cazuri similare.

#23
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,881
  • Înscris: 11.01.2006
LA mine,pe RCS merg bine in general ,cu mici intreruperi si nu am decat 2 Mbits/s

#24
mladin

mladin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 25.02.2007
incredibil fratilor... oricum.. sper sa imbunatateasca banda.... eu am 6 mb si nu merge cursiv... uploadul lor poate fi problema... oricum.. zic sa nu ne bucuram prea tare... n-o sa tina

#25
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,478
  • Înscris: 17.06.2007
nu merge cum trebuie, nici sonorul nici imaginea (ambele merg cu intreruperi). nu imi dau seama de la ce poate fi!!!!!!

#26
bobdan

bobdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,221
  • Înscris: 29.07.2004
extraordinar.

#27
dragon2009

dragon2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 02.05.2008
Interesant serviciu dar din pacate se pare ca serveru nu poate distribui la o viteza constanta in toata lumea.

#28
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View Postdragon2009, on Jul 10 2008, 19:52, said:

Interesant serviciu dar din pacate se pare ca serveru nu poate distribui la o viteza constanta in toata lumea.
Serverul e din Bucuresti, dar cred ca nu are banda suficienta pentru atatea canale, daca ar mai scoate cateva mai putin interesante cred ca ar fi OK

#29
dragon2009

dragon2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 02.05.2008
sorinsirbu, sunt de acord cu tine.

Am invatat ceva foarte ciudat...Vad ca serverul care transmite canelele face parte din STS, adica Servicile 'Secrete' de Telecomunicati care deobicei erau folosite in timp de razboi etc...

Poate sunt eu misinformat.

#30
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postfansat, on Jul 10 2008, 14:24, said:

P.S: Puteti incepe chiar cu cifra 1, adica: http://193.151.30.135:8888/1  si o tineti tot asa in sens crescator. E supertare !

  Si inca ceva descoperit acum:  nu dati click pe adresa   http://193.151.30.135:8888/35  daca aveti copii prin preajma !

Daca dau click pe ele nu se intampla nimic.
In media player nu le deschide, iar in VLC se misca greu, cu tot cu marirea prioritatii procesului.
Daca aveti niste solutii, spuneti sa vedem cum facem sa imbunatatim calitatea (macar pe privat)

PS: Nu am probleme cu banda
[ http://www.speedtest.net/result/294596776.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mocebon, 10 July 2008 - 22:01.


#31
dragon2009

dragon2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 02.05.2008
Moceban, bandwithul este devina, n-ai ce sa-i faci. Linkurile alea sunt niste streamuri in dosarul respectiv (1, 2, etc..). Incrementarea se face pentru un alt canal.

#32
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,478
  • Înscris: 17.06.2007
nasol, nu se poate vedea nici un canal cum trebuie. ar trebui redusa calitatea streamingurilor, poate nu se mai intrerupe imaginea

#33
bobdan

bobdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,221
  • Înscris: 29.07.2004
Totusi la mine la banda de 2 mega (RDS) se vede excelent. Nu inteleg de ce nu merge la voi.

#34
dragon2009

dragon2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 02.05.2008
Am banda de 10MB si se tot intrerupe. Poate ca esti pe networkul intern iti merge mai rapid. Si nu cred ca solutia va fii sa se reduca calitatea, mai bine impart canalele pe 2 sau 3 servare.

#35
NORTHERNSTAR

NORTHERNSTAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 07.12.2007

View Postexcalibur19872003, on Jul 10 2008, 15:58, said:

Chiar daca ati zis ca s-a incheiat discutia o sa atasez un PLAYLIST cu 150 de programe din seria celor de mai sus.
Am observat ca se vad cel mai bine cu VLC (si daca aveti intreruperi, mariti prioritatea procesului "vlc.exe" din Task Manager la "Above Normal" si o sa vedeti niste imbunatatiri semnificative.  :thumbup:
Nu gasesc unde as putea mari prioritatea procesului??? Help Please!

#36
djionut

djionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 26.10.2007
Ia uitati-va aici:

[ http://shareimage.ro/images/2v5c7mr1qrwl0ucsrcg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Hmmm...   iti trebuie internet cu viteza de peste 9 Mbps...

Edited by djionut, 11 July 2008 - 02:57.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate