Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Magazine de biciclete din IASI?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
t-T-t

t-T-t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.05.2008
Caut un magazin de biciclete din Iasi ,dar sa fie marfa buna dar nici prea scumpa :D MERSI .

#2
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Bikeright pe str. Arcu, mai la deal de Billa, First Bike la gara si DHS la fostul moto-velo. Recomand de departe Bikeright.

#3
t-T-t

t-T-t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.05.2008

 M@nuel, on Jun 17 2008, 23:07, said:

Bikeright pe str. Arcu, mai la deal de Billa, First Bike la gara si DHS la fostul moto-velo. Recomand de departe Bikeright.
Da Bikeright e bun, cel mai mic pret e de 1500 ron :thumbdown:  parca is placate cu aur.

#4
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
[ http://www.uscoles.com/bikepix/cellinibikel.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asta e o bicicleta placata cu aur, si costa 18k $ , nu 400$ :)

Lasand gluma, vrei ceva bun scoti bani mai multi, vrei ceva ieftin iei o mizerie de dhs/fb/rich bike/jaf bike.

Uite aici http://www.playbike....id_categorie=12 sunt biciclete ceva mai ieftine, transportul e gratuit in tara dar nu am cumparat vreodata de la ei si nu stiu cat de incredere sunt...

#5
t-T-t

t-T-t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.05.2008

 walking^human, on Jun 19 2008, 01:13, said:

[ http://www.uscoles.com/bikepix/cellinibikel.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asta e o bicicleta placata cu aur, si costa 18k $ , nu 400$ :)

Lasand gluma, vrei ceva bun scoti bani mai multi, vrei ceva ieftin iei o mizerie de dhs/fb/rich bike/jaf bike.

Uite aici http://www.playbike....id_categorie=12 sunt biciclete ceva mai ieftine, transportul e gratuit in tara dar nu am cumparat vreodata de la ei si nu stiu cat de incredere sunt...
Pentru ce as da eu pe asta 21000.00 LEI cand mias cumpara una la 600 lei cu full suspesion si toate cele.

Attached Files



#6
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006

 t-T-t, on Jun 19 2008, 11:34, said:

Pentru ce as da eu pe asta 21000.00 LEI cand mias cumpara una la 600 lei cu full suspesion si toate cele.
Vezi aici pentru ce.
Mai citeste si aici poate-ti schimbi parerea.

O bicicleta full-suspension buna e de la 800-900 euro in sus.

#7
t-T-t

t-T-t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.05.2008

 M@nuel, on Jun 19 2008, 13:07, said:

Vezi aici pentru ce.
Mai citeste si aici poate-ti schimbi parerea.

O bicicleta full-suspension buna e de la 800-900 euro in sus.
Da  dar eu am un buget de 500-650 ron ,ceva bun cat de cat nu este sau in rate nu se dau.

#8
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007

 t-T-t, on Jun 21 2008, 11:32, said:

buget de 500-650 ron ,ceva bun cat de cat nu este
Tocmai ai facut sinteza topicului. Nu, nu este nimic bun la 500-650 ron, poate doar o furca cu roata din fata...

#9
t-T-t

t-T-t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.05.2008

 walking^human, on Jun 21 2008, 13:16, said:

Tocmai ai facut sinteza topicului. Nu, nu este nimic bun la 500-650 ron, poate doar o furca cu roata din fata...
Am gasit una pe firstbike                                                                                                                                              Cadru:   aluminiu suspensie
Furca: Telescopica DOWNHILL
Ghidon: Super
Manete schimbator: SHIMANO Alivio
Foaie angrenaj : SHIMANO TX 71
Deraior pinioane : SHIMANO Acera
Pinion: SHIMANO casetat index 8
Viteze: 24
Sistem franare: disc fata/spate
Jante: duble aluminiu
Accesorii: coarne late detasabile, sirena
PRET:
   numai 590 RON      ce zici e buna,cam cat ma tine?

Attached Files


Edited by t-T-t, 21 June 2008 - 12:49.


#10
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Daca vrei neapart firstbike macar ia ceva cu cadru rigid. Asta e super varza, toate imbinarile de la suspensii or sa isi faca joc chiar daca nu mergi decat pe asfalt, bascula aia se indoaie daca pui un v-break bun, furca aia este foarte grea si nu lucreaza calumea, angrenajul de calitate de taraba, dintii se duc destul de repede, manetele de frana de plastic, se indoaie cand pui frana, franele alea pe disc sunt niste glume proaste, niste v-break-uri alivio bine reglate (si cu niste manete care nu se indoaie bineinteles :lol: ) sunt mult mai bune decat glumele alea pe disc. Cauciucuri/camere cele mai ieftine posibil, ai sanse foarte mari sa nimeresti camere cu pori, de cercurile alea "duble" nu stiu ce sa zic, intr-o vreme erau doar imitatii de jante duble, defapt erau simple :lol: . Apoi furca este pe filet si mai mult ca sigur e de 1", daca se strica vreodata nu poti sa pui o furca buna pentru ca majoritatea sunt 1 1/8". Butucul pedalier sigur nu este monobloc, s-ar putea sa se sparga in el coroanele alea cu prima "ocazie". Nu mai zic ce rezistenta si ce frecare e in toti butucii...
Mai mult nu mai continui...

DAAAR, are si o parte buna, are SIRENA!


ps:uita si de frane pe disc, un avid juicy 5 de exemplu costa cam 350 de lei bucata, daca vrei fata-spate dublu, mai mult ca un fb nou :lol: ...

Edited by walking^human, 21 June 2008 - 14:13.


#11
LoveSensation

LoveSensation

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.06.2008
http://shop.strato.c.../...22Kaos 1.0"

ce ziceti? cam credeti ca ajunge una d-asta? ca-mi place la nebunie  :D

#12
lys3rg0

lys3rg0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 19.01.2006

 LoveSensation, on Jun 23 2008, 14:10, said:

http://shop.strato.c.../...22Kaos 1.0"

ce ziceti? cam credeti ca ajunge una d-asta? ca-mi place la nebunie  :D

asta e cadru de dirt...

Quote

Da Bikeright e bun, cel mai mic pret e de 1500 ron thumbdown.gif parca is placate cu aur.

Atat costa o bicla decenta mid-level, asta e situatia. Daca gasesti si jeguri cu 4-500 ron la FB sau in carrefour, nu inseamna ca alea pot fi numite biciclete.

Vezi ca la bikeright au si bicle mai ieftine BH, sunt bunisoare, facute in spania din cate am inteles, si platesti doar cat fac piesele de pe ea, dai mai putin pentru nume cum faci la Stevens, B1, Kona etc. Pe la 800-1000 RON sigur gasesti ceva.

#13
LoveSensation

LoveSensation

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.06.2008

 LoveSensation, on Jun 23 2008, 14:10, said:

http://shop.strato.c.../...22Kaos 1.0"

ce ziceti? cam credeti ca ajunge una d-asta? ca-mi place la nebunie  :D


cam vreo 4000 RON :D. Uite aici http://www.chainreac...x?ModelID=25449. Plus ca la noi se umfla preturile mult

#14
the_one_bobby

the_one_bobby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 12.06.2008
Caut magazin de piese pentru bicicleta din Bucuresti eventual Militari...

#15
Phenomisk

Phenomisk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.12.2008
Ma oameni buni biciclete astea de 100 de milioane sau cat or costa nu sunt pentru noi ramanii , la ce drumuri proaste si aglomerate unde vrei sa mergi cu una ca aia , eu sant din buzau si am un dhs fu suspensii ful si sa fiu sincer o semicursa sau o bicicleta cu cadru rigid nu ma ajuta , sa fiu sincer ma mir ca mai rezista la ce borduri sar cu ea , adevaru e ca rulmentu pe spate e pe duca da ...... merita tori banii  DhS no 1 pt ce ii trebuie romanului  !!!  http://www.bike-dhs....llsusp/2647.jpg :thumbup:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate