Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 

Spam/flood telefonic

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Se poate face ceva impotriva celor care suna incontinuu? Ca am observat ca e manie pe Cosmote sa sune lumea si sa faca misto...si unii insista de cateva zile

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Reclamatie la politie, ca la orice alta problema.
Sau, ziua ii lasi sa vorbeasca singuri, noapte aopresti telefonul.

#3
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Pai opresc telefonul noaptea...da` e stresant ca toata ziua sa sune. Am vazut ca s-au potolit acum. La politie oare ar face ceva?

#4
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008
Si mie mi se intampla. Unii formeaza numere la intamplare, pentru ca au minute. Am inceput sa primesc apeluri nedorite la 2 zile dupa ce mi-am facut abonament pe cosmote. La inceput de la un singur numar, o voce de baiat care injura. Nu i-am mai raspuns, si am inceput sa primesc apeluri de la mai multe numere. Intr-un final mi-am setat telefonul sa nu sune decat atunci cand ma suna cineva pe care am in agenda telefonului, pentru ca nu ma suna in general nimeni al carui numar sa nu il am. De atunci dorm noaptea linistita  :lol:  (nu imi pot permite sa imi inchid telefonul cand dorm)

Se rezolva oare ceva cu politia? Cel mai probabil, cei care suna au cartele nu abonamente, si nu stiu daca se poate ajunge la ei

Edited by aaalexandraaa, 25 June 2008 - 02:02.


#5
eduardul2

eduardul2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 22.10.2006
Se poate ajunge la ei. E mai greu pana reusesti sa pui politia in miscare, dupa aia se rezolva urgent.
Tipul ala care te streseaza, sigur a sunat  cel putin de 2 ori pe un abonament, si a fost sunat inapoi de pe abonamentul ala.
E mai mult decat suficient.
Ala cu abonament e luat din casa, dus la politie pt declaratii interminabile si tampite, tipul stresant in 2 saptamani te cauta pt impacare, sau in 3 saptamani va intalniti la proces.
mergi la politie, cu cat mai multe dovezi( inregistrari ale convorbirilor, registru apeluri cu x beep-uri si ore neobisnuite etc)
daca trebuie, mergi pe la politie de mai multe ori.
se rezolva, vorbesc din experienta (am abonament)

#6
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Schimba-ti nr. de telefon si tine-l pe silent!

#7
slay3r04

slay3r04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 23.03.2007

 clara_spiele, on Jul 30 2008, 15:25, said:

Schimba-ti nr. de telefon si tine-l pe silent!

buna solutie !

Datorita unor redusi sa nu poata omu sa-si mai foloseasca telefonul normal...

Eu zic ca cea mai simpla solutie poate fi o plangere la operatorul de telefonie , care poate foarte simplu sa blocheze numarul in cauza.

#8
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 queensoft, on Jun 7 2008, 22:04, said:

Reclamatie la politie, ca la orice alta problema.
Sau, ziua ii lasi sa vorbeasca singuri, noapte aopresti telefonul.


Ce draq reclamatie sa faci daca te suna cu numar ascuns?
Si eu am inceput sa primesc astfel de apeluri pe cnx, la aceeasi ora, acelasi minut, 12 apeluri consecutive. Deja alaltaieri a fost a doua repriza dar s-a potolit repede, stateam cu telefonul in mana si raspundeam pe loc. :lol:

#9
[myx]

[myx]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 16.08.2006
Singura solutie este sa mergi la Cosmote si sa le explici situatia, cum ca respectiva persona te suna incontinuu (iti da beep), fara ca tu sa stii cine e, fara sa se identifice, iar ei vor restrictiona numarul lui pe telefonul tau, astfel incat sa nu te mai poata suna.

#10
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Acum am vazut ca s-au potolit. Sa vedem. Am abonament, asa ca nu pot sa imi schimb numarul de telefon...si nici nu mi se pare normal

#11
mitz1982

mitz1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.08.2006
Sambata, cu o zi inainte de alegeri, am fost sunat de "Cristian Boureanu". Era o inregistrare audio in care respectivul ma indemna probabil sa-l votez (am inchis destul de repede). Mai eram impreuna cu inca 3 amici, 2 dintre ei au fost sunati si ei ulterior de pe acelasi numar de telefon (un numar de telefon fix cu prefix de Bucuresti).  Ma deranjaza destul de tare faptul ca orice cretin imi poate afla numarul de telefon fara voia mea. In plus cred ca nici nu mai era voie sa se mai faca campanie electorala in acea zi.  Mi s-a mai intamplat sa primesc si tot felul de mesaje cu reclame, promotii, concursuri... . Nu mi se pare normal sa fiu obligat sa primesc asemenea tampenii! Oare cum s-ar putea afla de unde au respectivii numarul meu de telefon?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate