Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Care-ati tras din narghilea?

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#19
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Slabe? :(
Atunci: enjoi ;) Eu raman la Winchester necartonat :P

#20
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
totusi te incurajez sa incerci, nu ai sa regreti :w00t:

#21
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postrashid, on May 12 2006, 02:53, said:

Slabe? :(
se poate face mai slab sau mai puternic, nu stiu cum ... nu eu ma ocupam de preparat :D
poti incerca, e misto  -_-

#22
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
Şi pe lângă narghilea merge si o cafea albă ;)

#23
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

View Postzuppy, on May 12 2006, 14:43, said:

se poate face mai slab sau mai puternic, nu stiu cum ... nu eu ma ocupam de preparat :D
poti incerca, e misto  -_-
ai dreptate, pui 2 carbuni unul langa altul.

#24
Andrei Andrei

Andrei Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.11.2005
Am fumat si eu de 2 ori de la un arab stabilit in Romania. Foarte misto aroma si ideea. Clar e mai buna varianta decat tigarile normale. Am observat ca sunt multe localuri prin Bucuresti in care se inchiriaza clientilor.  :rolleyes:

Attached File  narghilea.jpg   16.43K   385 downloads

#25
Alina S

Alina S

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.05.2006
Vezi ca "narghilele" se gasesc si in magazin la Unirii ( la parter ), si preturile sunt accesibile. Sunt in functie de dimensiuni. Si tot acolo gasesti si carbuni si tutun. Intr-adevar ... cel mai bun mi s-a parut si mie a fi cel de mere.

#26
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006

View PostAlina S, on May 12 2006, 15:13, said:

Vezi ca "narghilele" se gasesc si in magazin la Unirii ( la parter ), si preturile sunt accesibile. Sunt in functie de dimensiuni. Si tot acolo gasesti si carbuni si tutun. Intr-adevar ... cel mai bun mi s-a parut si mie a fi cel de mere.
Să încerci și cireșele dar asortat cu un coniac ;)

#27
Andrei221

Andrei221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 04.02.2006
am si eu una mare ...e misto rau..am la ea si niste filtre care se pun ca sa nu pui gura dupa altu'. eu am primit-o de la un prieten.

#28
pass_123

pass_123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.08.2006
ia sa incercati sa puneti vin in loc de apa! e super ! tragi de 2 ori si ala esti ! :death:  :coolspeak:  :w00t:

#29
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
:dribbledrool: narghileaaaaaaa
habar n-am cum se pregateste, eu ma ocup doar cu fumatul....
am niste colegi arabi si aia au venit cu ele de acasa..tot asa, au niste filtre albe de plastic ... :dribbledrool:

#30
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
E prea belea,ma duc des si fumez in bucuresti la Valea Regilor,cine e din buc poate stie.E o senzatie mult superioara fumatului de tutun normal,parerea mea,si eu tot intentionez sa`mi cumpar una,dar mereu imi e lene sa fac asta,prefer sa ma duc tot la bar sa fumez :).Oricum merita clar,zic eu :)

#31
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
mie nu-mi place muzica din valea regilor.....:|

#32
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Nici mie,da acolo imi e la indemana sa merg :)) zona insa imi place,sunt mai multe,eu zic de cea din centru vechi,acolo la universitate.

#33
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Sugestii pentru o narghilea perfecta:

Metode pentru a mentine cat mai mult savoarea tutunului:

-puneti gheata in vasul narghilelei chiar daca puneti apa foarte rece. Aceasta face experienta mult mai fina si mai agreabila.
-incercati sa adaugati in apa suc de lamaie, portocala sau ceaiuri aromate. Vor imbunatati aroma tutunului.
pentru o savoare mai dulce, puteti adauga vin in apa cam 5 cm din inaltimea sticlei. Acesta se numeste un fum “vesel” si chiar puteti simti gustul vinului.
-cand incepeti sa fumati narghileaua, puneti carbunele pe marginea creuzetului si apoi rotiti-l lasand centrul liber. Centrul sa fie ultimul loc pentru carbune astfel incat tutunul sa se arda de jur imprejur si la final in centru.
-cel mai bun mod de a pastra tutunul, dupa ce a fost deschis, este la rece in frigider pus intr-un vas sigilat. Acest lucru impiedica tutunul sa se usuce si sa-si piarda aroma.
Fumul de narghilea este mai rece decat cel de tigara si mult mai putin toxic. Apa din vasul de sticla filtreaza multe din substantele daunatoare

#34
nahkla

nahkla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.03.2008
am cumparat si eu un narghilea de la www.narghilea.eu si este super, incercat banane+chocomint iese super

#35
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
puteti pune alcool in loc de apa! nu uitati de gheata...

si nu este chiar "tutun" in pachetele alea, asa ca nu mai comparati cu tigaretele...

#36
K-hole

K-hole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 06.03.2008
Narghileaua - un bong mai împopoțonat și mai scump :lol: . Funcționează pe exact același principiu, răcirea fumului pentru a putea fi inhalat direct în piept, fără acea "parcare" în gură. Dar e frumos pentru fumat cu mai mulți prieteni.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate