Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

site cu bot de YM

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
j_bravo

j_bravo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.11.2004
salutare,

am urmatoarea dilema - voi fi plecat din tara o perioada, si acolo voi avea acces la net doar ocazional.

in acelasi timp, am un site pe care-l promovez in principal punandu-mi-l la status in Yahoo Messenger.

intrebarea ar fi - stiti vreun site unde sa ma pot loga la YM!, sa setez un status, iar apoi siteul sa ma mentina ca "online", chiar daca eu ma deconectez de la net ? un fel de site de bot de YM ?

multzam mult

#2
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postj_bravo, on May 28 2008, 13:53, said:

salutare,

am urmatoarea dilema - voi fi plecat din tara o perioada, si acolo voi avea acces la net doar ocazional.

in acelasi timp, am un site pe care-l promovez in principal punandu-mi-l la status in Yahoo Messenger.

intrebarea ar fi - stiti vreun site unde sa ma pot loga la YM!, sa setez un status, iar apoi siteul sa ma mentina ca "online", chiar daca eu ma deconectez de la net ? un fel de site de bot de YM ?

multzam mult
Nu cred ca exista asa ceva... insa mi-ai dat o idee buna pentru un proiect viitor :)
Promit ca vei beneficia gratuit de acel serviciu cand voi avea timp sa-l implementez :)

#3
soulraven

soulraven

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 17.04.2006
subscriu, daca ai nevie te ajuta la test si debug.......

#4
[CeeFour]

[CeeFour]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 22.03.2007
sa ramai 'agatat' pe messenger se poate (te conectezi, si scoti cablul de retea :P ). nu cred ca iti ramane si statusul insa....

#5
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Post[CeeFour], on May 28 2008, 19:28, said:

sa ramai 'agatat' pe messenger se poate (te conectezi, si scoti cablul de retea :P ). nu cred ca iti ramane si statusul insa....
Nu ramane statusul :)
O sa analizez protocolul pentru status saptamana asta sa vad ce pot face :P

#6
j_bravo

j_bravo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.11.2004

View Postdarkangelbv, on May 28 2008, 19:37, said:

Nu ramane statusul :)
O sa analizez protocolul pentru status saptamana asta sa vad ce pot face :P


nu ramane statusul, si oricum, cred ca ramai conectat cateva minute, trebuie sa aibe un timer ceva...

@darkangelbv - daca puteti si aveti posibilitatea... ar fi o chestie tare, zic eu ;) oricum, ,cand reusesti, faza cu betatestingul ramane valabila :)

#7
[CeeFour]

[CeeFour]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 22.03.2007
eu stiu persoane care au ramas 'agatate' pe yahoo messenger si o saptamana. dar nu e ceva sigur, cred. adica oricum e o situatie atipica, si nu trebuie avut incredere in ea.

#8
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Da, dar de obicei raman "agatati" cei ce folosesc internet prin wap...ar fi o chestie tare.

#9
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
Buna idea cu wap-ul. Totusi, pentru reclama site-ului poti folosi servicii de link-exchange/banner-exchange(unle sunt gratis).

#10
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postj_bravo, on May 29 2008, 11:36, said:

nu ramane statusul, si oricum, cred ca ramai conectat cateva minute, trebuie sa aibe un timer ceva...

@darkangelbv - daca puteti si aveti posibilitatea... ar fi o chestie tare, zic eu ;) oricum, ,cand reusesti, faza cu betatestingul ramane valabila :)
Posibilitatea este... problema ar veni mai tarziu... cate ID-uri permite yahoo sa fie conectate de pe un sigur IP :rolleyes:
Ar mai fi si problema de resurse consumate pe server (pentru 20-30 de id-uri nu e mare problema, dar cand se ajunge la un numar mai marisor deja incepe serverul sa oboseasca :P )...

#11
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Doh, daca faci scriptul si devine public sa vezi trafic frate, la peste 2-3 gb per zi :)) Gandeste-te ca nu doar cei ce isi fac reclama si-ar dori un status permanent, ci cam toti, de exemplu: "cu pluta pe canal" , "plecat la femei" , "clientii is mai importanti decat mess-ul" etc...doh, nu vreau sa-mi imaginez :)))

Edited by lord_ice, 29 May 2008 - 16:35.


#12
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postlord_ice, on May 29 2008, 17:35, said:

Doh, daca faci scriptul si devine public sa vezi trafic frate, la peste 2-3 gb per zi :)) Gandeste-te ca nu doar cei ce isi fac reclama si-ar dori un status permanent, ci cam toti, de exemplu: "cu pluta pe canal" , "plecat la femei" , "clientii is mai importanti decat mess-ul" etc...doh, nu vreau sa-mi imaginez :)))
Am studiat putin protocolul si se pare ca nu prea pot face doar cu PHP si putin PERL cum folosesc pentru detector :) imi trebuie ceva mai mult PERL, procese, etc.... asta din cauza ca dupa un anumit timp de idle yahoo verifica daca mai este conectat clientul...


So, are cineva extensia perl pentru PHP pe windows?  :D

P.S. Daca mai este cineva interesat de acest proiect si se pricepe foarte bine la PERL ma poate contacta pe PM.

#13
j_bravo

j_bravo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.11.2004

View Postdarkangelbv, on May 29 2008, 15:25, said:

Posibilitatea este... problema ar veni mai tarziu... cate ID-uri permite yahoo sa fie conectate de pe un sigur IP :rolleyes:
Ar mai fi si problema de resurse consumate pe server (pentru 20-30 de id-uri nu e mare problema, dar cand se ajunge la un numar mai marisor deja incepe serverul sa oboseasca :P )...

nu stiu ce limite are Yahoo in privinta IP-urilor - o data ma gandesc la aplicatii gen meebo.com, care or folosi un 10 IP-uri pentru mii de useri, de cealalta parte ma gandesc la firmele mari, unde toti angajatii ies pe net printr-un singur IP public (proxy)

de resurse nu stiu, la prima "vedere" ma gandesc ca n-ar trebui decat un fel de KeepAliveuri trimise cand si cand, dar poate ma insel :D

#14
Alexandruuss

Alexandruuss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.04.2008
La Messenger nu cred ca merge, dar stiu eu alt messenger la care iti ramane statusul si cand esti offline. Daca vrei foloseste Skype.

#15
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Daca inchizi calculatorul, ramai online pe mess. Asta se intampla si pe wap daca iesi de pe internet si nu dai log out. :)

Am gasit acum ceva timp o bucatica de cod ce trebuia modificata intr-un fisier pentru a te putea conecta cu cate ID-uri vrei, fara multi mess sau chestii de genul. :D

#16
j_bravo

j_bravo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.11.2004
salutare,

intre timp am plecat si m-am intors din deplasarea pentru care scrisesem initial postul :D dar problema ramane, pt viitor

@darkangelbv, ai reusit sa faci vreun progres cumva ? :) sau macar pare fezabila dpdv tehnic ideea ?

multam

#17
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postj_bravo, on Jun 17 2008, 17:06, said:

salutare,

intre timp am plecat si m-am intors din deplasarea pentru care scrisesem initial postul :D dar problema ramane, pt viitor

@darkangelbv, ai reusit sa faci vreun progres cumva ? :) sau macar pare fezabila dpdv tehnic ideea ?

multam
In urmatoarele 3 saptamani nu pot face nimic, o sa dau BAC-ul :P
dpdv tehnic este posibil. Problema ar veni atunci cand se vor strange multe id-uri de conectat pe acelasi ip. Eu am conectat ~80 de id-uri si a fost ok. La mai multe id-uri nu stiu cum se comporta.

#18
<headu>

<headu>

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 04.02.2007
Cred ca merge facut cu PHP cURL.... cu asa ceva cred ca functioneaza si meebo.
Parerea mea .:P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate