Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Bomboane "Cubaneze"

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
ecou

ecou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 30.07.2004
Hei, ati ignorat ceva: la sifonarie se vindeau sucurile alea facute cu sifon.. mmmm, ce bune erau....  :w00t: Am avut ocazia sa imi aduc aminte de ele cand am regasit sticlele scoase de cei de la Laurul. Gustul nu prea imi pare acelasi, parca seamana cel de visine, insa parca cel de mure e cam diluat.. oricum, seamana! Cand beam mi-am adus aminte de copilarie si de vafele cu fistic la 3.50  :confuzzled:

#92
Shayra

Shayra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.11.2006
Si sucul de rosii din sticlele de un litru.
Si samponul de urzica "Miraj"-mult mai bun decat sampoanele "de firma" de acum

#93
marinareasa

marinareasa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2007
Vad ca n-a zis nimeni de vafe, ce bune erau...... :rolleyes:
Se vindeau la chioscuri speciale de inghetata si costau 4 lei, tin minte ca iarna imi degerau mainile dar nu renuntam la vafa mea zilnica....
Uneori aveau o inghetata glazurata cu ciocolata, Delia se numea, imi doresc mult sa mai mananc una din aia, insa cea mai buna era inghetata "Polar", daca mai tine minte cineva:)
Da` de amandinele de la cofetarie mai tine minte cineva? Nu cred ca am mai vazut din acelea. Sau de inghetata  "la cupa"....Mmmmmmm
Apropos de bomboanele cubaneze, eu stiu ca erau de doua feluri, de portocale si de menta. Personal le preferam pe cele de portocale:)
Pacat ca nu se mai gasesc
Bun topicul. :D

#94
inocelat

inocelat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 21.02.2007
totusi, de unde pot lua bomboane cubaneze?

#95
sunflowergirlo

sunflowergirlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.10.2007
insa cea mai buna era inghetata "Polar", daca mai tine minte cineva:)
Da` de amandinele de la cofetarie mai tine minte cineva? Nu cred ca am mai vazut din acelea. Sau de inghetata  "la cupa"....Mmmmmmm
Apropos de bomboanele cubaneze, eu stiu ca erau de doua feluri, de portocale si de menta. Personal le preferam pe cele de portocale:)



Cea mai meseriasa inghetata ever era Polarul ala.
Chiar pacat ca nu se mai gaseste.

#96
ionutzstoian

ionutzstoian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.05.2007
Ce vremuri?!?Jucam frunza,tara tara vrem ostasi,ratele si vanatorii trageam cu invizoace si cu cornete...Si intr-adevar tare bune erau Bomboanele Cubaneze

#97
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Mno... Am cautat pe gugal bomboane cubaneze ca urmeaza ziua copilului si ma gandeam sa dea colegilor la scola, sa fie ceva mai special, si nu am gasit nimic relevant in afara de linkul asta :)
So, stie cineva daca as mai gasi undeva? Eventual in Bucuresti ca sa le incerc si sa vad daca e marfa buna, dar pana la urma le comand si online.

Sorry moderatori pentru dezgropare...

#98
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Nu se gasesc nici macar in Cuba, teroria mea e ca de fapt erau facute in China :)

#99
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

 nnestor, on 01 martie 2019 - 19:38, said:

Nu se gasesc nici macar in Cuba, teroria mea e ca de fapt erau facute in China Posted Image
Nu contest asta, poate erau facute intr-o cada in Berceni cine stie? Ideea e ca erau tare bune...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate