Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

Sistemul AMWAY

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#91
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Cica le-au confiscat diamantele si smaraldele! ;)

Edited by koldun, 02 June 2008 - 13:38.


#92
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

View PostJonica76, on Jun 2 2008, 13:15, said:

Pai si cumpar pentru ca sunt incomparabil mai buni calitativ.
Cine te-a jignit? Si cine este HITLEL???? noi care nu activam in Amway nu stim, poate ne luminezi tu.
PS: Abecedare de limba romana nu se vand la amway?
cica au unele, foarte concentrare. au doar 5 litere, si din cauza asta, desi costa de 10 ori mai mult decat unul obisnuit, sunt in realitate mai ieftine.

#93
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
de cind au aparut detergentii eurocompact in ro, pun mai mult detergent decit trebuie, se termina mai repede (cantitate mai mica pt acelasi pret), nu cistig nimic...

detergentii concentrati si scumpi nu sint decit o strategie de marketing, tu accepti un pret mai mare, se termina tot repede si vei cumpara din nou acelasi rahat super ultra concentrat....

Edited by H725, 02 June 2008 - 23:33.


#94
kaspersky

kaspersky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 12.08.2004
Eu am primit cadou de la sora-mea (ea s-a bagat in schema cu Amway desi i-am spus ca e aiurea, nu m-a crezut, o las sa se convinga singura) o spuma de barbierit Hymm de la Amway si un aparat de ras tot de la ei. Inainte eram utilizator fericit (!?) (nu pot sa zic fericit dar isi facea treaba cit de cit) de Gilette Mach 3 + gel de barbierit tot de la ei. Ma rog, imi faceam treaba cit de cit cu el. Terminind gelul, zic hai sa incerc cu spuma lu' baietii de la Amway, hmm, numa' de n-am plins la barbierit. OK, ma gindesc, poate e optimizata pt. aparatul lor de ras. Ei, ash, same shit, mor cind ma barbieresc cu ala, plus ca cica mai are ceva gel protector pe el (ca la Gilette, dar asta la a doua operatiune pur si simplu a disparut). Io am intrebat-o pe sora-mea cam cit costa afacerea, da' ea fata faina a zis ca e "cado" si sa n-o intreb, acum chiar as fi curios e mai scumpa spuma aia + aparatul de ras (sau rezerva) decit aia de la Gilette?

#95
Ioan76

Ioan76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 28.06.2006

View Postdassaev, on May 27 2008, 10:52, said:

Pai nici atunci nu cred ca scoteai bani pt ca diamantii nu isi scot bani din comisionul de la produsele amway ci din revistele, cd-urile si biletele pentru semininarii. S-a dovedit ca daca ai reusii sa vinzi absolut toate produsele la pret intreg, sa nu opresti nici unul pentru uz personal (esti obligat sa folosesti in casa numai produsele lor) tot nu ai avea un profit semnificativ

Ba se scoteau - dar tocmai pentru că se făcea o derogare majoră de la principiile de bază Emuei ... în sensul că nu prea folosea nici unul în casă doar produse de la ei ( nici nu prea aveau cum - încă prin '94 erau diverse chestii pe care nu le puteai aduce în țară din depozitele din Ungaria, de genul cerealele megaspeciale pt. micul dejun ș.a.m.d. )  ;)

Acuma sincer să fiu sunt de fapt curios câți români vârâți peste gât în rețea folosesc acuma doar produse Amway, exceptând detergenții/cosmeticele și alte chestii de-astea care oricum nu reprezintă foarte mult din cheltuielile unei familii ... probabil nu prea mulți deoarece totuși prețurile unui "set complet" ar fi uriașe raportate la veniturile de pe la noi.  :P

Edited by Ioan76, 03 June 2008 - 07:43.


#96
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
Ma trebuie sa fii bancher ca sa poti folosi exclusiv produsele lor. Am vazut la o cunostiinta care are creierul spalat cateva cosmetice pe care le-a luat pt uz personal, norma, pentru a le putea testa ca "altfel nu ai cum sa vinzi ceva ce nu cunosti": creion de ochi = 40 de lei, o trusa de farduri (trusa ce contine numai 2 culari) =~ 150 de lei. Exemplele pot continua dar nu-mi mai amintesc preturile pentru ca ma luase durerea de cap cand imi spunea preturile in speranta ca voi lua ceva pentru a face cadou....

#97
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Postdassaev, on Jun 3 2008, 07:41, said:

creion de ochi = 40 de lei, o trusa de farduri (trusa ce contine numai 2 culari) =~ 150 de lei.

:huh: Ma da-i in ma-sa ..

#98
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,062
  • Înscris: 31.07.2007

View Postdassaev, on Jun 3 2008, 08:41, said:

creion de ochi = 40 de lei, o trusa de farduri (trusa ce contine numai 2 culari) =~ 150 de lei. Exemplele pot continua dar nu-mi mai amintesc preturile pentru ca ma luase durerea de cap cand imi spunea preturile in speranta ca voi lua ceva pentru a face cadou....

Ce ma enerveaza ca sunt doua topicuri cu Amway...

Si acum intreb eu asa (din nou), creionu' ala are un metru lungime? Trusa aia de farduri ii cat o covata? Sunt pe piata produse recunoscute din categoria lux care nu ajung la preturile astea...

#99
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,269
  • Înscris: 05.01.2004

View Postdassaev, on Jun 3 2008, 08:41, said:

...dar nu-mi mai amintesc preturile pentru ca ma luase durerea de cap cand imi spunea preturile in speranta ca voi lua ceva pentru a face cadou....
Asta pentru ca nu ti-a explicat cum trebuie. Produsele sunt foarte concentrate, si daca torni apa peste creionul de ochi, de exemplu, se inmulteste prin diviziune celulara.

#100
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
Nu uneste nimeni cele 2 topicuri?

#101
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postdassaev, on Jun 3 2008, 09:22, said:

Nu uneste nimeni cele 2 topicuri?
care era bai fana aia disperata a lu emuei , rodicaro?
ca vad ca e iar la moda subectu si nu am mai citit de mult niste elucubratii emuiste , ca poate poate m-oi convinge si io sa imi dau jumate de salar nu pe chirie ci pe o pereche de chiloti cu cristale swarovsky [ http://www.invision.smileyville.net/smilies/vio%20(9).gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#102
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postkaspersky, on Jun 3 2008, 00:59, said:

Eu am primit cadou de la sora-mea (ea s-a bagat in schema cu Amway desi i-am spus ca e aiurea, nu m-a crezut, o las sa se convinga singura) o spuma de barbierit Hymm de la Amway si un aparat de ras tot de la ei. Inainte eram utilizator fericit (!?) (nu pot sa zic fericit dar isi facea treaba cit de cit) de Gilette Mach 3 + gel de barbierit tot de la ei. Ma rog, imi faceam treaba cit de cit cu el. Terminind gelul, zic hai sa incerc cu spuma lu' baietii de la Amway, hmm, numa' de n-am plins la barbierit. OK, ma gindesc, poate e optimizata pt. aparatul lor de ras. Ei, ash, same shit, mor cind ma barbieresc cu ala, plus ca cica mai are ceva gel protector pe el (ca la Gilette, dar asta la a doua operatiune pur si simplu a disparut). Io am intrebat-o pe sora-mea cam cit costa afacerea, da' ea fata faina a zis ca e "cado" si sa n-o intreb, acum chiar as fi curios e mai scumpa spuma aia + aparatul de ras (sau rezerva) decit aia de la Gilette?
ohoho!
pai ca sa-ti dai si tu seama... spuma de ras de la amway costa cam cat o spuma gillete + ap de ras gilette.

#103
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
bine ca amway nu vinde vibratoare, as muri de ris sa aud reclama...  :lol:

#104
Jonica76

Jonica76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 28.04.2007

View Postsorin61, on Jun 3 2008, 06:17, said:

Asta pentru ca nu ti-a explicat cum trebuie. Produsele sunt foarte concentrate, si daca torni apa peste creionul de ochi, de exemplu, se inmulteste prin diviziune celulara.
:D esti tare de tot!
Spune-mi si mie atunci cum sa folosesc fondul de ten pe care am dat 70 ron, desi vita aia nesimtita a zis ca costa 40 ron si pe care de nervi nu l-am scos inca din ambalaj!!! (de 3 luni)
Produsele lu' peste!

#105
kaspersky

kaspersky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 12.08.2004
3 luni? ;)) gata, sigur e expirat deja

#106
Jonica76

Jonica76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 28.04.2007

View Postkaspersky, on Jun 3 2008, 22:04, said:

3 luni? ;)) gata, sigur e expirat deja
nu cred ca expira aceste produse minunate. doar isi schimba proprietatile din proaste in foarte proaste.

#107
aylinn

aylinn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.06.2008

View Postrealista, on May 22 2008, 16:17, said:

Recent am primit mai multe informatii despre sistemul Amway. Nu auzisem mare lucru despre el inainte si ma bucur de asta. Multe persoane ignora doar pentru ca au primit informatii superficiale si incomplete.
Am magazin..cumpar din propria afacere...comod simplu...calitativ...echipa...
Ceea ce m-a incantat pe mine a fost sistemul piramidal...si ca nu trebuie sa fac treaba de una singura. Adica oamenii pe care ii voi avea sub mine nu sunt oameni adusi de mine ci de intreaga echipa. Asta cel putin e motivant!
Eu ma gandesc sa ma inscriu!

Voi ce stiti de asta?


buna! am o prietena care se ocupa de AMWAY, daca te intereseaza sa te inscrii.
eu m-am inscris la FOREVER, este tot sistem MLM....este mult mai usor...dupa parerea mea...lasa-mi un nr de tel pe adresa de mail [email protected]..... :)

#108
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,062
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

Produsele sunt foarte concentrate, si daca torni apa peste creionul de ochi, de exemplu, se inmulteste prin diviziune celulara.

Quote

nu l-am scos inca din ambalaj!!! (de 3 luni)

Eu zic sa ai grija, daca fondul de ten este ca si creionul s-ar putea sa ai o surpriza.

PS: DIVIZIUNE CELULARA???

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate