Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Primul receptor romanesc HDTV

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#55
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

 DHT-DTH, on Dec 3 2008, 16:00, said:

Oferta Speciala!!

1400Ron - Receptorul DHT7100ST + antena activa DVB-T + CAM Viaccess original + Cartela TVR.
1200Ron - Receptorul DHT7100ST

Preturile includ TVA, garantie, service pe loc.


Oferta este valabila doar pt clienti finali.


Succes,

DHT


ma uimesti cu topikul asta! :D


 DHT-DTH, on Jan 31 2009, 11:18, said:

Preturi actualizate in thread-ul din categoria bursa:

http://forum.softped...p;#entry5920475



Cartela TVR permite deschiderea pachetului TVR (TVR1,2,3,Info,Cultural,Regionale si TVRHD)


Da tare esti nu zic?

ciaxxl te-a intrebat inainte de craciun si tu ii raspunzi la sfarsitul lui ianuarie :D

@ciaxxl omule bun egzista numeroase magazine de specialitate aproape in fiecare oras mare si ai o oferta destul de buna pt receptoare de satelit HDTV

DHT-DTH se chinuie sa vanda miste clone de C-Tech 5000 HD Combo mai bine daca tot vreti modelul de ce nu cumparati originalul ??


Iata va dau un link catre o pagina unde puteti afla despre receptorul original aici

De ce nu incercti s afiti oameni cu coloana si sa cumparati produse originale?
Mai bine e sa luati clone cum a fost si cazul DM500 si apoi sa plangeti pe toate forumurile posibile si imposibile?


Orijinalul are niste probleme ciudate la partea de tunner .De exemplu mai multi utilizatori sunt ingrijorati ca nu receptioneaza canalele HDTV de pe 1W din pachetul CanalDigital.Firmwarul slab face ca unele canale sa nu aiba sonor.
deci ganditiva de 10 ori inainte sa cumparati ceva :)

Attached Files



#56
ciaxxl

ciaxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 08.06.2008

 DHT-DTH, on Jan 31 2009, 04:18, said:

Preturi actualizate in thread-ul din categoria bursa:

http://forum.softped...p;#entry5920475



Cartela TVR permite deschiderea pachetului TVR (TVR1,2,3,Info,Cultural,Regionale si TVRHD)
pot obtine de la dvs un card ca sa vad Tvr hd?
si daca da cu cati bani?

 DHT-DTH, on Jan 31 2009, 04:18, said:

Preturi actualizate in thread-ul din categoria bursa:

http://forum.softped...p;#entry5920475



Cartela TVR permite deschiderea pachetului TVR (TVR1,2,3,Info,Cultural,Regionale si TVRHD)
pot obtine de la dvs un card ca sa vad Tvr hd?
si daca da cu cati bani?

#57
MustGo

MustGo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 03.07.2008

 ciaxxl, on Feb 1 2009, 12:02, said:

pot obtine de la dvs un card ca sa vad Tvr hd?
si daca da cu cati bani?


pot obtine de la dvs un card ca sa vad Tvr hd?
si daca da cu cati bani?

e 50 ron cardul TVR .  il poti gasi aici : http://www.antenacen...TVR_Viacces_2.6

#58
ciaxxl

ciaxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 08.06.2008

 doktorofsat, on Jan 31 2009, 04:39, said:

ma uimesti cu topikul asta! :D





Da tare esti nu zic?

ciaxxl te-a intrebat inainte de craciun si tu ii raspunzi la sfarsitul lui ianuarie :D

@ciaxxl omule bun egzista numeroase magazine de specialitate aproape in fiecare oras mare si ai o oferta destul de buna pt receptoare de satelit HDTV

DHT-DTH se chinuie sa vanda miste clone de C-Tech 5000 HD Combo mai bine daca tot vreti modelul de ce nu cumparati originalul ??


Iata va dau un link catre o pagina unde puteti afla despre receptorul original aici

De ce nu incercti s afiti oameni cu coloana si sa cumparati produse originale?
Mai bine e sa luati clone cum a fost si cazul DM500 si apoi sa plangeti pe toate forumurile posibile si imposibile?


Orijinalul are niste probleme ciudate la partea de tunner .De exemplu mai multi utilizatori sunt ingrijorati ca nu receptioneaza canalele HDTV de pe 1W din pachetul CanalDigital.Firmwarul slab face ca unele canale sa nu aiba sonor.
deci ganditiva de 10 ori inainte sa cumparati ceva :)


Unu la mana eu nu mai am ce face in legatura cu... sa ma gandesc de mai multe ori inainte sa cumpar intrucat am cumparat!!
Doi la mana clona sau neclona sunt multumit de aparat
Trei la mana, da!  nu cred ca e normala tacerea firmei din decembrie si pana acum dar au o scuza intrucat eu nu am luat aparatul direct de la firma ci de la unul care am inteles ca e autorizat de ei sa vanda
Patru la mana, totusi firma mi-a dat si o antena pe care trebuia sa mi-o dea omul respectiv ce a ce este laudabil
Si cinci la mana firma zice ceva de clientii fideli... drept pentru care eram curios daca imi dau si carteluta de TVR1 HD
La aceasta din ultima intrebare nu am un raspuns nici acum, dar asta este :traim in Romania si asta...
Una peste alta totusi aparatul este OK si nu imi pare rau de achizitia facuta!
Pacat ca nu am Id de mess al mai multor persoane care au acest aparat ca sa mai schimbam pareri, sfaturi...

#59
ciaxxl

ciaxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 08.06.2008

 ciaxxl, on Jan 7 2009, 09:03, said:

Ce este cu CAM Viaccess original + Cartela TVR?
sau dupa ce mi-ati dat antena sunt chiar tigan?(chestia cu degetul si toata mana)
?????????

#60
DHT-DTH

DHT-DTH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.05.2008
Am raspuns lui @doktorfast chiar in prima pagina a acestui thread, cu privire la legatura intre Clarke Tech si DHT.

Firmware-ul este dezvoltat in colaborare(Clarke-HubTech-DHT ) iar hardware-ul este asamblat in acelasi loc.

Multe dintre imbunatatirile facute de-a lungul timpului au aparut prima oara la HD-7100ST, la fel cum altele au aparut mai intai la Clarke Tech.

Daca ai o problema punctuala legata de firmware, te asigur ca se poate remedia.

Ambele modele fiind identice hardware, functional sunt tot identice avand in vedere ca firmware-ul in varianta finala oficiala (adica care nu e beta) este identic.

Comparatia cu dm500 imi da ocazia sa te contrazic cu privire la afirmatiile tale cu privire la clona si original. Clona este facuta pt a folosi un firmware originalului. La noi nu e asa.

Daca te intereseaza  mai multe amanunte despre industria OEM, iti stau la dispozitie pe PM.


alin







 doktorofsat, on Jan 31 2009, 11:39, said:

ma uimesti cu topikul asta! :D





Da tare esti nu zic?

ciaxxl te-a intrebat inainte de craciun si tu ii raspunzi la sfarsitul lui ianuarie :D

@ciaxxl omule bun egzista numeroase magazine de specialitate aproape in fiecare oras mare si ai o oferta destul de buna pt receptoare de satelit HDTV

DHT-DTH se chinuie sa vanda miste clone de C-Tech 5000 HD Combo mai bine daca tot vreti modelul de ce nu cumparati originalul ??


Iata va dau un link catre o pagina unde puteti afla despre receptorul original aici

De ce nu incercti s afiti oameni cu coloana si sa cumparati produse originale?
Mai bine e sa luati clone cum a fost si cazul DM500 si apoi sa plangeti pe toate forumurile posibile si imposibile?


Orijinalul are niste probleme ciudate la partea de tunner .De exemplu mai multi utilizatori sunt ingrijorati ca nu receptioneaza canalele HDTV de pe 1W din pachetul CanalDigital.Firmwarul slab face ca unele canale sa nu aiba sonor.
deci ganditiva de 10 ori inainte sa cumparati ceva :)


Cartela TVR se poate obtine gratis de la noi, daca se achizitioneaza un CAM Viaccess.

#61
ciaxxl

ciaxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 08.06.2008

 DHT-DTH, on Feb 7 2009, 01:15, said:

Am raspuns lui @doktorfast chiar in prima pagina a acestui thread, cu privire la legatura intre Clarke Tech si DHT.

Firmware-ul este dezvoltat in colaborare(Clarke-HubTech-DHT ) iar hardware-ul este asamblat in acelasi loc.

Multe dintre imbunatatirile facute de-a lungul timpului au aparut prima oara la HD-7100ST, la fel cum altele au aparut mai intai la Clarke Tech.

Daca ai o problema punctuala legata de firmware, te asigur ca se poate remedia.

Ambele modele fiind identice hardware, functional sunt tot identice avand in vedere ca firmware-ul in varianta finala oficiala (adica care nu e beta) este identic.

Comparatia cu dm500 imi da ocazia sa te contrazic cu privire la afirmatiile tale cu privire la clona si original. Clona este facuta pt a folosi un firmware originalului. La noi nu e asa.

Daca te intereseaza  mai multe amanunte despre industria OEM, iti stau la dispozitie pe PM.


alin










Cartela TVR se poate obtine gratis de la noi, daca se achizitioneaza un CAM Viaccess.
Deci cu cat trebuie sa vin la DVS ca sa iau camul + Cartela Tvr, desi cred ca mi-ar merge numai cartela NU?

#62
DHT-DTH

DHT-DTH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.05.2008
Cartela TVR-50ron
CAM original Viaccess-150ron
Total pt clienti DHT - 150ron

#63
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
Cel mai bun cam viacces (rosu, atentie sunt si modele mai vechi negre)este cel din poza de mai jos care merge atit la AKTA cat si la TVR

Attached Files



#64
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

 DHT-DTH, on Feb 8 2009, 13:44, said:

Cartela TVR-50ron
CAM original Viaccess-150ron
Total pt clienti DHT - 150ron

Daca nu il faceti sa mearga enigma2 pe el tot degeaba,vanzari...ciu-ciu!!

#65
Aurellyan18

Aurellyan18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 13.12.2006
inreteaua altex nu il au asa cum spuneti pe site dar daca ar fi pretul ar fi acelasi cu cel de pe site?

#66
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
@Aurellyan18 of lasa-ne cu altex-ul noi nu facem cumparaturi de acolo

oricum am mai zis :RECEPTORUL ARE UN PRET EXXXTRAORDINAR DE MARE , NEJUSTIFICAT DE DOTARILE H/W SAU S/W CARE SUNT SLABE

Citesc cu mirare ca spany inca nu s-a trezit desi e dupa masa si viseza la enigma pe resp cutie

dvb-t de pe el ce pana mea nu este un mast hev....mai zic dc avea PVR HDD de 160 jiga, 2 tunnnere satelit , wi-fi, inrejistrare pe stick , posibilitatea de a reda(pleyeze cum a scris un cocalar de prin zona :lol: ) nu mi-ati fi auzit gura

cumammai scris si mai demult la partea d eimagine si sunet recomand pt doritorii de HDTV

TOPFIELD
HUMAX
VANTAGE

Restu e poveste.....

#67
DHT-DTH

DHT-DTH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.05.2008
1         High Definition MPEG-4/ H.264 cu receptie de pe ambele tunere DVB-S/S2+T .
2         1 Smart Card Reader & 2 Common Interfaces (2CI) .
3         Upscale hardware pana la 1080i pentru programele SD .
4         Rezolutie  1080i, 720p, 576p, 576i pe iesirile HDMI (HDCP) & Component(YPbPr).
5         Tunere super sensibile pentru receptia semnalelor slabe si alimentare pt antena de camera.
6         Personal-Video-Recorder inregistreaza programe HD si SD pe USB Stick sau HDD.
7         TimeShift - Pauza Live TV cu derulare, slow motion si zoom.
8         Poate reda o emisiune inregistrata in timp ce inregistreaza un alt program live.
restul pe dht.ro

HDMI-ul licentiat (calitate video garantata de licentiator!) la 1000ron cu TVA si service pe loc e un pret mare?

La Altex nu mai sunt, acum, pt ca s-au vandut. Livram saptamana viitoare.


 doktorofsat, on Feb 10 2009, 18:34, said:

@Aurellyan18 of lasa-ne cu altex-ul noi nu facem cumparaturi de acolo

oricum am mai zis :RECEPTORUL ARE UN PRET EXXXTRAORDINAR DE MARE , NEJUSTIFICAT DE DOTARILE H/W SAU S/W CARE SUNT SLABE

Citesc cu mirare ca spany inca nu s-a trezit desi e dupa masa si viseza la enigma pe resp cutie

dvb-t de pe el ce pana mea nu este un mast hev....mai zic dc avea PVR HDD de 160 jiga, 2 tunnnere satelit , wi-fi, inrejistrare pe stick , posibilitatea de a reda(pleyeze cum a scris un cocalar de prin zona :lol: ) nu mi-ati fi auzit gura

cumammai scris si mai demult la partea d eimagine si sunet recomand pt doritorii de HDTV

TOPFIELD
HUMAX
VANTAGE

Restu e poveste.....

Edited by DHT-DTH, 10 February 2009 - 20:00.


#68
superrazvan

superrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 21.06.2005

 DHT-DTH, on Feb 10 2009, 19:58, said:

1         High Definition MPEG-4/ H.264 cu receptie de pe ambele tunere DVB-S/S2+T .
2         1 Smart Card Reader & 2 Common Interfaces (2CI) .
3         Upscale hardware pana la 1080i pentru programele SD .
4         Rezolutie  1080i, 720p, 576p, 576i pe iesirile HDMI (HDCP) & Component(YPbPr).
5         Tunere super sensibile pentru receptia semnalelor slabe si alimentare pt antena de camera.
6         Personal-Video-Recorder inregistreaza programe HD si SD pe USB Stick sau HDD.
7         TimeShift - Pauza Live TV cu derulare, slow motion si zoom.
8         Poate reda o emisiune inregistrata in timp ce inregistreaza un alt program live.
restul pe dht.ro

HDMI-ul licentiat (calitate video garantata de licentiator!) la 1000ron cu TVA si service pe loc e un pret mare?

La Altex nu mai sunt, acum, pt ca s-au vandut. Livram saptamana viitoare.

are Blind Scan pe partea de satelit (DVB-S)  ?

#69
DHT-DTH

DHT-DTH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.05.2008
modelul hd 7100st nu are BlindScan.
Ca si la ClarkeTech, modelul cu BlindScan se numeste HD 7100STPlus.
BlindScan necesita si o modificare hardware.

Problema pe care o avem la blind-scan e legata de interoperabilitatea cu Diseq 1.2 si cu USALS. Cu blind scan activat folosirea diseq-ului devine impovoratoare tocmai din cauza faptului ca scaneaza incontinuu si opreste cautarea satelitului.
Chiar mi-ar fi utile ceva solutii pt asta.

 superrazvan, on Feb 10 2009, 21:10, said:

are Blind Scan pe partea de satelit (DVB-S)  ?


modelul hd 7100st nu are BlindScan.
Ca si la ClarkeTech, modelul cu BlindScan se numeste HD 7100STPlus.
BlindScan necesita si o modificare hardware.

Problema pe care o avem la blind-scan e legata de interoperabilitatea cu Diseq 1.2 si cu USALS. Cu blind scan activat folosirea diseq-ului devine impovoratoare tocmai din cauza faptului ca scaneaza incontinuu si opreste cautarea satelitului.
Chiar mi-ar fi utile ceva solutii pt asta.

 superrazvan, on Feb 10 2009, 21:10, said:

are Blind Scan pe partea de satelit (DVB-S)  ?


#70
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005
ia uitati-va alternative la box-ul asta romansec:

http://www.elstar.ro...876b3f47f33fb48

http://www.elstar.ro...876b3f47f33fb48

http://www.elstar.ro...876b3f47f33fb48

http://www.elstar.ro...876b3f47f33fb48

http://www.elstar.ro...876b3f47f33fb48

spre deosebire de clona asta de ClarkeTech, receptoarele de mai sus stiu sa faca mult mai multe... si au si suport software decent!

la pretul cerut... clona de ClarkeTech e o pacaleala!

Edited by dan b., 10 February 2009 - 23:11.


#71
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Stiu sa faca mai multe dar nu sunt combo... sa nu uitam ca receptorul de la DHT este si terestial (ambele norme mpeg)

Un receptor din lista ta + unul digital terestru HD sare cu mult peste pretul DHT...

#72
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005
ok. dar pt DVB-T (incl HD) nu-i nevoie sa dai >1000 ron... e suficient un tuner tv extern gen avermedia (standalone) vreo 3-4 sute ron

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate