Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Incepe revolutia !

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#37
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
ma-ntreb unde e revolutia? clientii vechi nu au nici un drept la fel si cei din zonele rurale...discriminare pe fata

#38
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

 partyman, on May 14 2008, 14:45, said:

ma-ntreb unde e revolutia? clientii vechi nu au nici un drept la fel si cei din zonele rurale...discriminare pe fata

Ai dreptate, noi clientii "ceilalti" nu putem face nimic.
Asta este Romania europeana in care traim.
P.S: Si de-ar fi  numai asta problema.....

#39
nucutza

nucutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 14.12.2001

 partyman, on May 14 2008, 14:45, said:

ma-ntreb unde e revolutia? clientii vechi nu au nici un drept la fel si cei din zonele rurale...discriminare pe fata

Clientii vechi pot migra la oferta noua. Exemplu : eu !
Am migrat ieri si acum am Confort50+ClickNet6Mbps+Dolce(1receptor) cu 14.9 euro fara TVA.
Din ce mi-au explicat la magazin singurii care nu pot migra sint cei care au contract cu calculator/laptop.
Si bineinteles cei din orasele unde nu este aceasta promotie !

P.S. Am avut abonament Clicknet cu contract expirat, pe care l-am desfiintat si apoi am cerut pachet.Astfel am primit si un dect cadou si un modem 516 !

Nu ca as vrea sa-i laud dar luni am desfiintat abonamentul ADSL vechi, marti am semnat contractul nou pentru pachet, si culmea marti seara modemul era sincronizat ! Sint foarte multumit mai ales ca am iesit si in cistig , iar intreruperea ADSL a fost minima !

Edited by nucutza, 14 May 2008 - 19:29.


#40
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006
Din discutiile purtate cu personalul de la 930 am inteles asa: clientii vechi, vor putea trece pe noile oferte (acolo unde exista) numai dupa ce expira perioadele contractuale la toate produsele la care suntem abonati si am beneficiat de promotii.
Cazul meu: fixul...are vechime, internetul a iesit din perioada contractuala in care am beneficiat de nu stiu ce promo. A ramas Dolcerica. In decembrie expira perioada contractuala cu promo de 6 luni gratuitate la abonament incheiat pe 2 ani. In acel moment, voi suna la 930 si voi cere sa ma treaca la oferta lor de trei servicii la pretul...cat este functie de localitate.
Asa mi s-a explicat mie. Altii? Alte pareri?

#41
Nick_13ro

Nick_13ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 06.03.2007
În București a ajuns oferta asta ? Și dacă trebuie să ai toate contractele trecute de perioada minimă la dolce scrie ca dacă desființezi linia telefonică se anulează și contractul dolce. Hmm....  <_<

Edited by Nick_13ro, 14 May 2008 - 21:12.


#42
nucutza

nucutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 14.12.2001

 stefan94, on May 14 2008, 21:40, said:

Din discutiile purtate cu personalul de la 930 am inteles asa: clientii vechi, vor putea trece pe noile oferte (acolo unde exista) numai dupa ce expira perioadele contractuale la toate produsele la care suntem abonati si am beneficiat de promotii.
Cazul meu: fixul...are vechime, internetul a iesit din perioada contractuala in care am beneficiat de nu stiu ce promo. A ramas Dolcerica. In decembrie expira perioada contractuala cu promo de 6 luni gratuitate la abonament incheiat pe 2 ani. In acel moment, voi suna la 930 si voi cere sa ma treaca la oferta lor de trei servicii la pretul...cat este functie de localitate.
Asa mi s-a explicat mie. Altii? Alte pareri?

Daca citeai postul meu - care ca fix deasupra postului tau - vedeai ca nu trebuie sa astepti nimic.
Oferta e valabila numai pina la 31iulie - asta daca chiar ai intrebat la 930 ceea ce eu ma indoiesc - pentru ca nu cred ca ti-au spus aiurelile cu terminarea contractelor in curs. Asa ca peste 6 luni... poate doar daca apare o oferta mai buna !

#43
Nick_13ro

Nick_13ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 06.03.2007
M-am uitat mai bine pe contractul dolce și s-au asigurat cu despăgubiri chiar în cazul încetării contractului pentru neîndeplinirea condițiilor.  :mellow:

Edited by Nick_13ro, 14 May 2008 - 21:50.


#44
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007
[quote name='stefan94' date='May 14 2008, 21:40' post='4576207']
Din discutiile purtate cu personalul de la 930 am inteles asa: clientii vechi, vor putea trece pe noile oferte (acolo unde exista) numai dupa ce expira perioadele contractuale la toate produsele la care suntem abonati si am beneficiat de promotii.
Cazul meu: fixul...are vechime, internetul a iesit din perioada contractuala in care am beneficiat de nu stiu ce promo. A ramas Dolcerica. In decembrie expira perioada contractuala cu promo de 6 luni gratuitate la abonament incheiat pe 2 ani. In acel moment, voi suna la 930 si voi cere sa ma treaca la oferta lor de trei servicii la pretul...cat este functie de localitate.
Asa mi s-a explicat mie. Altii? Alte pareri?
[/quote
daca sunteti in zona de acoperire(localitatile) a ofertei ,daca aveti Dolce cu contract in derulare sau clicknet cu contract (dar fara pc,laptop) ,linie tf sub contract puteti migra la oferta in pachet cu cele 3 servicii sub un nou contract de 2 ani /pachet sau daca vreti laptop sau pc contract pe 3 ani.modemul 516v6 e moca la cei care nu vor pc/laptop  si se plateste 59 e+tva la cei cu pc /laptop,deasemeni DECT gratis in ambele cazuri ! restrictii : se ofera doar in anumite zone urbane ,doar acolo unde linia merge la 6 mega ,si la cei ce vor Dolce vedere spre satelit desigur .nu pot migra cei ce au deja contract cu pc /laptop din iarna sau cei ce au deja 8 mega (nu se poate lua oferta asta decat dupa un down grade de banda adica de la 8 la 6 mega cu taxa de 35 e+tva,deci mai intai tre sa va migreze sistemul la 8 apoi sa platiti scaderea la 6) va recomand sa mereti in magazinele rtc sa vedeti daca oferta de trecere la pachet e valabila in zona voastra (atentie e vorba de anumite orase  si nu de judete !!!!).daca mai sunt necesare detalii nu ezitati sa mi le cereti si in limita informatiilor detinute va pot da un sfat !!!

#45
Icefirealchemy

Icefirealchemy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.09.2006
E legal sa vanda aceleasi servicii mai ieftin intr-o localitate si mai scump in alta? Intreb de curiozitate.  
Sa luam 1 exemplu:
-sat in camp unde ai "acoperire" Dolce..CHECK!
-ai telefon fix......................................CHECK!
-ai internet..........................................CHECK!
DAR Nu esti in zona de "acoperire"!!!!!!!! pentru triple play :finger: :curse: :angry2: :blink:    
Am inteles eu bine? Asa e oferta?

#46
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
eu as intreba daca e normal sa ai asemenea oferte in tara dar in capitala ciu ciu.....

#47
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 Icefirealchemy, on May 14 2008, 22:47, said:

E legal sa vanda aceleasi servicii mai ieftin intr-o localitate si mai scump in alta? Intreb de curiozitate.  
Sa luam 1 exemplu:
-sat in camp unde ai "acoperire" Dolce..CHECK!
-ai telefon fix......................................CHECK!
-ai internet..........................................CHECK!
DAR Nu esti in zona de "acoperire"!!!!!!!! pentru triple play :finger: :curse: :angry2: :blink:    
Am inteles eu bine? Asa e oferta?
e cat se poate de legal !!!! vezi ofertele op mobili la fel de locale(de genul : numai in orasul tau.... parca era la vodaf.) ^_^

#48
Nick_13ro

Nick_13ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 06.03.2007

 unchiujim, on May 14 2008, 23:51, said:

e cat se poate de legal !!!! vezi ofertele op mobili la fel de locale(de genul : numai in orasul tau.... parca era la vodaf.) ^_^


  Ok, e legal, dar asta înseamnă că nu au introdus oferta deocamdată sau nici nu au de gând asta mă întreb eu ?

#49
Icefirealchemy

Icefirealchemy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.09.2006

 unchiujim, on May 14 2008, 22:51, said:

e cat se poate de legal !!!! vezi ofertele op mobili la fel de locale(de genul : numai in orasul tau.... parca era la vodaf.) ^_^

Clientul pe locul 1  :thumbup:

#50
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
decizia RTC de a introduce oferte diferentiate este foarte buna. e clar ca in orasele in care au fost introduse aceste oferte, se vizeaza clientela RDS. primi clienti pe care ii va pierde RDS vor fi cei de pe pe cablelink, care cam "sufera", hai sa recunoastem. dar partea plina a paharului e ca poate va determina sa extinda RDS reteaua fiberlink si in zonele de case unde pt moment e implementat cablelinkul...
concurenta se mareste !  :coolspeak:

#51
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

 Nick_13ro, on May 14 2008, 22:55, said:

Ok, e legal, dar asta înseamnă că nu au introdus oferta deocamdată sau nici nu au de gând asta mă întreb eu ?

Oferta e pe soptite. Daca erau cinstiti o puneau pe site, dar nu au curaj ca le sar clientii in cap!

#52
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006
@unchiujim: multumesc pentru info. Am sa merg sa trec la noua oferta.

@nucutza: multumesc si tie de info si sa fi sigur/a ca am sunat la 930. Abia aparuse oferta si probabil nu se stia prea bine ce si cum este cu ea. Si ca sa te uimesc mai departe, afla ca operatoarea de la 930 mi-a spus initial ca nici nu exista asa oferta. "Intamplator" eu o stiam de la un amic din RTC. Dupa ceva discutii (civilizate), a recunoscut ca exista si mi-a dat informatiile expuse de mine. Oricum, inca o data, multam de info.

#53
pivo

pivo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.01.2008

 Icefirealchemy, on May 14 2008, 23:47, said:

E legal sa vanda aceleasi servicii mai ieftin intr-o localitate si mai scump in alta? Intreb de curiozitate.
Dom'le, e capitalism.
In unele orase lumea castiga mai bine, in altele este o concurenta mai mare, etc.
Mi se pare normal sa ceri un pret mai mare acolo unde concurenta e aproape inexistenta (de ex, in mediul rural, unde nimeni nu vrea sa investeasca), decat in buricul targului, unde tre sa te intreci cu RDS si inca vreo doua retele de cartier.

Edited by pivo, 15 May 2008 - 07:46.


#54
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 pivo, on May 15 2008, 08:44, said:

Mi se pare normal sa ceri un pret mai mare acolo unde concurenta e aproape inexistenta (de ex, in mediul rural, unde nimeni nu vrea sa investeasca), decat in buricul targului, unde tre sa te intreci cu RDS si inca vreo doua retele de cartier.
Mai sunt si argumente de ordin tehnic. Daca intr-un oras ai infrastructura superioara de ce sa nu ai o oferta mai buna. Ca ti-ai dezvoltat infrastructura din cauza concurentei e altceva ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate