Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat
 sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad
 Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K
 Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...
 

LUNETIST

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#37
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 14.02.2008
Sau,sper ca nu se afla de partea cealalta a lunetei!

#38
johny 69

johny 69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.05.2007
poti sa-ti iei luneta ca e mai safe
stai shi te uiti la luna

#39
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Comandante, unii doresc să ajungă medici pentru a salva vieți omenești. Alții doresc să ajungă ingineri pentru a ridica metropole. Alții doresc să ajunga mecanici de locomotiva pentru a duce calatorii aproape de cei dragi sau unde au treabă. Tu, tu... de ce dorești să devii lunetist??

#40
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

View PostZamo, on May 24 2008, 22:03, said:

Tu, tu... de ce dorești să devii lunetist??

Sa ajute oamenii care sufera de insomnie. :lol:

Edited by landscape10, 24 May 2008 - 23:20.


#41
sh4dow_dud3

sh4dow_dud3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.05.2008

View PostZamo, on May 24 2008, 21:03, said:

Comandante, unii doresc să ajungă medici pentru a salva vieți omenești. Alții doresc să ajungă ingineri pentru a ridica metropole. Alții doresc să ajunga mecanici de locomotiva pentru a duce calatorii aproape de cei dragi sau unde au treabă. Tu, tu... de ce dorești să devii lunetist??


frate da ai ceva cu mine?
vad ca si altii folosesc litere aiurea si tot au post u pe forum.
c naiba?

#42
kostake9

kostake9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 20.05.2008
Ca sa nu fac topic separat, mai ales ca se leaga oarecum de tema asta:

Exista in Romania poligoane, precum cele din filme, unde mergi si tragi, contra cost evident? Sau nu permite legea?

#43
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
@tipu_umbrei,
Tu esti convins ca poti omori un om?

#44
sh4dow_dud3

sh4dow_dud3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.05.2008

View Postcrz, on May 27 2008, 20:09, said:

@tipu_umbrei,
Tu esti convins ca poti omori un om?


da , dar nu asta inseamna sa fii lunetist. e mai greu si mai lung decat o partida de sah, omoratul unei persoane e numai finalul misiunii care de multe ori nici nu se termina cu degetu pe tragaci
mai intereseazate ce inseamna sa fii sniper

#45
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Pai sunt de-acord ca inseamna mult mai multe, dar un sniper care nu e in stare sa omoare un om nu e foarte folositor, nu crezi? :)

Nu ma pasioneaza foarte mult subiectul (deci nu tin neaparat sa ma interesez). Am intervenit doar pentru ca mi se pare imposibil ca un tanar de 21 de ani care, in general, n-a simtit prea mult ce inseamna cu adevarat viata, sa fie capabil sa omoare cu sange rece. Desigur, exista si exceptii. Unii sunt sniperi, altii doar criminali (a se citi surplus in societate). Iti doresc mult succes in atingerea visului tau :).

#46
sh4dow_dud3

sh4dow_dud3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.05.2008

View Postcrz, on May 28 2008, 15:25, said:

Pai sunt de-acord ca inseamna mult mai multe, dar un sniper care nu e in stare sa omoare un om nu e foarte folositor, nu crezi? :)

Nu ma pasioneaza foarte mult subiectul (deci nu tin neaparat sa ma interesez). Am intervenit doar pentru ca mi se pare imposibil ca un tanar de 21 de ani care, in general, n-a simtit prea mult ce inseamna cu adevarat viata, sa fie capabil sa omoare cu sange rece. Desigur, exista si exceptii. Unii sunt sniperi, altii doar criminali (a se citi surplus in societate). Iti doresc mult succes in atingerea visului tau :).


asteapta asteapta. eu nu sunt catalin ala care a deschis topicu. uitate la nick. da oricum da , as fi in stare sa omor pe cineva da nu asea aiurea, sub ordin da

#47
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005

View Postsh4dow_dud3, on May 28 2008, 20:33, said:

asteapta asteapta. eu nu sunt catalin ala care a deschis topicu. uitate la nick. da oricum da , as fi in stare sa omor pe cineva da nu asea aiurea, sub ordin da

aha... surplus adicatelea

#48
razvanov

razvanov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.06.2008
salut   vreau  sa  vorbesc cu tine  despre anumite lucruri in legatura cu  tragerile la distantza    uite iti las  adresa mea de mail   [email protected]  . Merci anticipat!    mesaj  pentri lock !

Edited by razvanov, 24 June 2008 - 22:28.


#49
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007
Si eu sunt bun la counter strike, printre cei mai buni. Sa ma fac lunetist?  :D :D  ?
Avand in vedere ca joc bine cu ak (4-2 se stie), ma fac terorist.

Edited by ReVaNgEr, 25 June 2008 - 02:00.


#50
karman2

karman2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 12.06.2008

View Postsh4dow_dud3, on May 28 2008, 21:33, said:

asteapta asteapta. eu nu sunt catalin ala care a deschis topicu. uitate la nick. da oricum da , as fi in stare sa omor pe cineva da nu asea aiurea, sub ordin da
te bagi la un primar dintr-un sector mai colorat al Capitalei???

#51
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Aveam si eu vise de genul asta cand eram mic. Am facut liceul militar si academia militara, am facut tir si am fost la o gramada de concursuri. Am strans o gramada de medalii, si am tot asteptat sa fiu "contactat" de cineva si sa mi se ofere sansa de a deveni lunetist. Am ramas dezamagit, si am incheiat acest capitol din viata mea, chiar daca mai am momente in care visez cum ar fi fost daca viata ar fi apucat-o pe acel drum mult visat.
Poate ca nu am fost eu prea informat, poate nu am fost prea ambitios...sau poate am plecat de la bun inceput pe un drum gresit alegand armata romana.

Intereseaza-te cum poti ajunge in legiunea straina, SEAL, sau alte servicii de genul asta, si acolo cum poti deveni lunetist.

Sa nimeresti o moneda la 50m nu e chiar asa o fantezie. Obisnuiam ca in poligon sa fac concurs cu colegii de tras in capace de bere, cu pusti Geeko (fara luneta), la 50m, sau sa tragem in batul (stinghia) care sustinea tinta in poligonul de trageri cu pistolul mitraliera (cunsocut si sub denumirea de Kalasnikov), la distante de aproximativ 100m, si tot fara luneta.
Capacul de bere si batul le nimeream, insa nu am reusit niciodata sa retezam batul cu ajutorul gloantelor.

Cat despre parcul de distractii, sa stii armele de acolo sunt puternic dereglate. Daca ai putina rabdare si bani de fise, poti trage intai la test, si apoi efectua corectiile pentru a nimeri cum trebuie si a lua eventualele premii. Dar aia e o porcarie, pana si pe sora-mea am invatat-o o data in parc, in 2 minute, cum sa nimereasca tinta si sa isi revendice premiul.

#52
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,063
  • Înscris: 31.07.2007
Putin off topic: La parcurile de distractii sunt intr-adevar porcarii pustile. Trebuia sa nimeresc 3 scobitori pt. o mascota, am reusit din 4 sau 5 incercari, mascota era un gunoi, iar daca nimereai 2 scobitori pt. o bere la pretul ala mai bine o luai de la stand.

#53
butondelift

butondelift

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.04.2008

View Postkos_funny, on May 24 2008, 00:39, said:

Vad ca omul nu mai posteaza! L-or fi racolat vreunii! :D

Pai la cate ineptii si cat offtopic se baga aici...
In afara de 2, 3 posturi obiective numai oameni care nu au ce face scriu. I s-o fii luat saracului om sa  citeasca atatea porcarii scrise de niste oamenii care nu au nicio treaba cu ce a cerut el

#54
hataricus

hataricus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 01.08.2006
si ca sa vedeti, junior-ul nostru ce a inceput thread-ul s-a rusinat si nu a mai dat reply :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate