Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Spider-Man: Web of Shadows anuntat

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
35 răspunsuri în acest subiect

#1
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.434
  • Înscris: 28.11.2001
Mai multe detalii aici:

http://news.softpedi...med-83749.shtml

#2
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.227
  • Înscris: 15.04.2008
nu a aparut deja jocul asta?

#3
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 755
  • Înscris: 05.08.2008
Ba da a aparut.L-am jucat eu pe pc acum 2 ore si pot sa spun ca e prost optimizat , cel putin la mine mergea cu 60 fps constant (vsync on) si a ajuns sa scada mereu fps-ul la 1-2....enervant rau.In rest e dragut jocul , cerinte imense pentru grafica cam de anul 2006-2007
Jocul are 8 GB

#4
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.038
  • Înscris: 19.03.2008
Sincer nici nu ma obosesc sa il iau, am ajuns la o varsta cand nu ma mai pasioneaza spider-man ca la 5 ani, optimizarea am inteles ca e foarte slaba, grafica nu e cine stie ce, e asemanatoare lui spider-man 3, si cum gameplay-ul nu ma pasioneaza nu il mai "bag".

#5
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 755
  • Înscris: 05.08.2008
Hai sa iti detaliez putin mai merdiso ca acum avem timp slava domnului.

Optimizare: PRAF! Core 2 duo 3,0 ghz minim/recomandat in xp?si in vista la fel numa ca cere 2 gb ram.Pentru ce?
Imagineaza-ti optimizarea dreacu' cand joci la 60 fps si te trezesti ca scade la 2 si nu exagerez.

Grafica: Grafica praf , in afara de niste efecte acolo.

Gameplay: zici ca e mmo , ti apasat click si se duce , se invarte ,le trage 2 pumni monstrilor,efecte de te doare mintea.

Apropo jocul asta optiuni pentru detalii n'are.

#6
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.038
  • Înscris: 19.03.2008
Da ma am inteles situatia, asa pateam eu in pro street cand aveam microstuttering pe noul GPU, si asta nu datorita optimizarii jocului, ci datorita placii mele, doar ca tie iti scade la 1-2FPS pt ca e optimizat prost jocul, nu ca ar avea ceva video-ul tau.

P.S. imi explici tu mie cum sa faci incredibila prostie sa joci cu HD4870x2 in 1280&1024 ? La rezolutia aia placa e limitata chiar de rezolutie, nu foloseste cei 2GB memorie, nici cei 512bit =>> performante putin mai scazute.Pt 1280&1024 HD4850 e arhisuficient, hai sa zicem HD4870 daca o tii pe un timp INDELUNGAT.

#7
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.180
  • Înscris: 12.06.2007
Este o imbunatatire clara peste Spider-Man atat grafica, cat si gameplay (sunetul mi se pare un pic cam ciudat :) ), insa probabil nu se ridica la pretentiile jocurilor de acum. Acele cerinte din ReadMe sunt absolut stupide, mie imi merge la 1024x768 cam 45fps pe AMD Athlon 64 3000+, 2gb ram si x1650pro (nu scade niciodata sub 40, cum i se intampla lui fkn0wned sa ajunga la 1-2).
Am jucat cam 2 ore in el, este mai dinamic si mai impresionant decat 3 si chiar ruleaza mult mai bine decat 3  :deadtongue:  (mai ales faza cu schimbarea costumului si efectul de tranzitie este interesanta :naughty:  ).
Este cu siguranta un joc care ii va multumi pe fanii seriei, insa pentru jucatorii cazuali parerile vor fi foarte impartite fiindca fiecare se asteapta la altceva sau inca n-au ajuns la "acea" varsta  :lol:
Toate problemele sale vin in urma unei portari neconstiincioase de pe consola (cum ar fi lipsa setarilor video avansate).

Editat de Valerys, 28 octombrie 2008 - 23:14.


#8
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.523
  • Înscris: 16.08.2008
Pai , asta este dintre putinele jocuri in care se vede diferenta dintre cumparat si downloadat . Crackul este de toata jena ! Puteti avea si 3 HD4870x2 si QX , ca tot asa se misca ...

L.E.-P.S. : Fkn0wed , este argintiu monitorul ? Ca daca e asa e exact ca al meu ....

Editat de S3rban77, 29 octombrie 2008 - 15:34.


#9
Darth_Vader

Darth_Vader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.554
  • Înscris: 12.11.2006
Jocul este destul de bun. Gameplay-ul este foarte bun. Motivul pentru care merge asa prost nu este jocul in sine si optimizarea lui ci crack-ul de la reloaded care este infect. Din cauza asta sunt acele blocari si scaderi la 1-2 fps-uri. Nici pe mine nu ma pasioneaza genul asta de joc insa asta chiar imi place. E o placere sa te plimbi prin oras din panza in panza. Insa pana nu apare un crack k-lumea nu prea merita sa-l joci pentru ca iti faci nervi aiurea.

#10
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.523
  • Înscris: 16.08.2008

 Darth_Vader, on Oct 29 2008, 15:43, said:

Jocul este destul de bun. Gameplay-ul este foarte bun. Motivul pentru care merge asa prost nu este jocul in sine si optimizarea lui ci crack-ul de la reloaded care este infect. Din cauza asta sunt acele blocari si scaderi la 1-2 fps-uri. Nici pe mine nu ma pasioneaza genul asta de joc insa asta chiar imi place. E o placere sa te plimbi prin oras din panza in panza. Insa pana nu apare un crack k-lumea nu prea merita sa-l joci pentru ca iti faci nervi aiurea.
Da...de la tine stiu ce am scris mai sus :) ... nu spun alte detalii :rolleyes:

#11
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 755
  • Înscris: 05.08.2008

 S3rban77, on Oct 29 2008, 15:30, said:

Pai , asta este dintre putinele jocuri in care se vede diferenta dintre cumparat si downloadat . Crackul este de toata jena ! Puteti avea si 3 HD4870x2 si QX , ca tot asa se misca ...

L.E.-P.S. : Fkn0wed , este argintiu monitorul ? Ca daca e asa e exact ca al meu ....


Da,monitorul este argintiu :X

Merdiso de obicei tin hd4850-ul si nu joc pe 1280x1024 , joc pe 1440x900:P .

Valerys nu stiu cum dar am vazut ca de obicei problemele apar la systemele puternice :)).
Merdiso eu de cand am pc-ul asta niciodata dar NICIODATA nu mi-a miers pro street fara agataturi pe orice detalii.

#12
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.523
  • Înscris: 16.08.2008

 fkn0wned, on Oct 29 2008, 17:11, said:

Da,monitorul este argintiu :X

Merdiso de obicei tin hd4850-ul si nu joc pe 1280x1024 , joc pe 1440x900:P .
Bun , identic .
Nu juca pe 1440x900 ... sunt mai putini pixeli decat pe 1280x1024 .... printr-un calcul matematic : 1280x1024=1.310.720 pixeli > 1440x900=1.296.000 pixeli
Daca vrei parerea mea umila : Eu joc in 1360x1024 :)

Editat de S3rban77, 29 octombrie 2008 - 16:32.


#13
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 755
  • Înscris: 05.08.2008
De obicei eu nici nu ma uit la rezolutia jocurilor dar la unele se observa diferente cum ar fi scrisul se vede foarte clar la rezolutii mari pe cand la rezolutii mici se vad fragmente din litere:))

#14
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.526
  • Înscris: 06.10.2007
Hmmm .... Eu acum il instalez ! Sper sa fie ok , mi-a mai spus cineva ca ii merge prost si detali mici pe un PC' bun , dar nu l-am crezut , am zis ca' are el ceva prob. cu driveri' placii video etc . Ma rog , sa vad la mine cum se misca ... nu cred ca or sa fie probleme !

Va rog frumos llamuriti-ma si pe mine , care este faza cu crack'ul ce treaba are el cu FPS'urile in joc ? Chiar nu stiam de asta .  ;)

Editat de aWp_viTal, 29 octombrie 2008 - 20:32.


#15
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.523
  • Înscris: 16.08.2008

 aWp_viTal, on Oct 29 2008, 21:31, said:

Hmmm .... Eu acum il instalez ! Sper sa fie ok , mi-a mai spus cineva ca ii merge prost si detali mici pe un PC' bun , dar nu l-am crezu , am zis ca' are el ceva cu driveri' placii video etc . Ma rog , sa vad la mine cum se misca ... nu cred ca or sa fie probleme !

Va rog frumos llamuriti-ma si pe mine va rog , care este faza cu crack'ul ce treaba are el cu FPS'urile in joc ? Chiar nu stiam de asta .  ;)
Daca il ai original , bravo ... merge snur ... daca faci ca tot omul bun si milostiv si il iei de pe vreun torent merge pe alocuri in rupturi ca nu au un crack ca lumea baietii ...

#16
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 755
  • Înscris: 05.08.2008
S3rban vrea sa zica ca de acolo de unde dai de venom ,o sa mearga in reluare:))).Inainte de intalnirea ta cu venom ,cateodata o sa aiba rupturi ca sa te anunte:))0

#17
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.523
  • Înscris: 16.08.2008

 fkn0wned, on Oct 29 2008, 21:35, said:

S3rban vrea sa zica ca de acolo de unde dai de venom ,o sa mearga in reluare:))).Inainte de intalnirea ta cu venom ,cateodata o sa aiba rupturi ca sa te anunte:))0
Mai ce Spider Sense =)) :lol: :roflmao:

#18
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.526
  • Înscris: 06.10.2007
Nasoala grafica in rest infect 5/10 din partea mea !  :thumbdown: Unele efectele sunt chiar dragute ...  :naughty:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate