Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Fiat Ducato sau Citroen Jumper?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
versys

versys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.04.2008
Dupa parerea voastra ce ar trebui sa iau dintre cele doua modele Fiat Ducato sau Citroen Jumper? As cumpara nou. La pret e o diferenta de 300 euro, dar ca si fiabilitate n-am idee. Asadar?
:scratchchin:

#2
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
intre doua rele alege-l pe cel mai mic
ia ducato

#3
sass

sass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 30.04.2005
Teoretic sunt identice, practic difera producatorii anumitor subansambe ex.: Ducato are cauciucuri Continental, Jumper-ul are Michelin; caseta de directie la Ducato e TRW la Jumper e alt producator s.a.m.d., bineinteles ca sunt interschimbabile. Jumper-ul pare a fi un pic mai cu mot ... Vaneaza si tu oferta cea ma buna!

#4
versys

versys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.04.2008

View Postpimi, on Apr 18 2008, 20:08, said:

intre doua rele alege-l pe cel mai mic
ia ducato


motivul?..in spate are 17m3(ducato)..nu-i mic deloc;)..deci?

View Postsass, on Apr 18 2008, 20:14, said:

Teoretic sunt identice, practic difera producatorii anumitor subansambe ex.: Ducato are cauciucuri Continental, Jumper-ul are Michelin; caseta de directie la Ducato e TRW la Jumper e alt producator s.a.m.d., bineinteles ca sunt interschimbabile. Jumper-ul pare a fi un pic mai cu mot ... Vaneaza si tu oferta cea ma buna!


Mersi de raspuns! Oferta mai buna o are Ducato doar vroiam sa aud niste opinii de la cunoscatori..wnd placut

#5
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
eu nu am zis sa alegi masina mai mica
eu am zis sa alegi raul mai mic
per ansamblu pe durata de utilizare a utilitarei la ducato vei iesi un pic mai ieftin in exploatare
in rest asa cum s-a mai zis masinile sunt aproape identice difera pretul pieselor si costurile de service

#6
versys

versys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.04.2008

View Postpimi, on Apr 19 2008, 13:29, said:

eu nu am zis sa alegi masina mai mica
eu am zis sa alegi raul mai mic
per ansamblu pe durata de utilizare a utilitarei la ducato vei iesi un pic mai ieftin in exploatare
in rest asa cum s-a mai zis masinile sunt aproape identice difera pretul pieselor si costurile de service


ok, masina nu-i mai mica..avand in vedere ca-i vorba de maxi ducato...rau mai mic sau mai mare, din pacate cand nu ai multi bani tre sa te limitezi..asta e

View Postpimi, on Apr 19 2008, 13:29, said:

eu nu am zis sa alegi masina mai mica
eu am zis sa alegi raul mai mic
per ansamblu pe durata de utilizare a utilitarei la ducato vei iesi un pic mai ieftin in exploatare
in rest asa cum s-a mai zis masinile sunt aproape identice difera pretul pieselor si costurile de service


ok, masina nu-i mai mica..avand in vedere ca-i vorba de maxi ducato...rau mai mic sau mai mare, din pacate cand nu ai multi bani tre sa te limitezi..asta e

#7
Jack90

Jack90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 30.08.2007
Nu stiu de Jumper dar Ducato va incepe sa aiba probleme serioase la cutia de viteze pe la 60 000-70 000 km.
Am vazut un Ducato de la o firma de distributie cu 300 000 km care avea primele 3 viteze in regula , a 4a o prindeai cu noroc si intr-a 5a pur si simplu nu intra :)

Edited by Jack90, 28 June 2008 - 09:08.


#8
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
ce zice lumea
http://www.bursatran...mid=47112#47231

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate