Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Sfat Audio CD burner

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gandacu

gandacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 02.03.2007
Am un sistem audio-video Denon AVC-a11Xva si de curand am achizitionat si o magazie de Cd-uri Technics SL-MC410
care are si Cd-text .Pana acum am ascultat pe playerele clasice cu un cd si nu aveau cd_text .
Ce soft puteti sa-mi recomandati doar pentru audio pentru editarea textului (aproape 50% din Cd-urile originale nu au text)
si pentru arderea acestora ca audio cd normal.
Ma intereseaza ceva profesional sa ma lase sa aleg manual toate optiunile de viteza, tipul trackului si sa stie si de 24 bit pentru ca am discuri care sunt facute asa si vreau sa editez text dar sa nu pierd calitatea discului.
As vrea de asemenea sa stie si de suporturile (Compact disc digital audio Recordable For consumer) care in Romania se gasesc doar de la Samsung Pleomax.
Am folosit Roxio dar pe un blank normal imi face Cd-ul in 10 min dar pe suportul mentionat mai sus de la Pleomax scrie cu incredibila viteza de 1Kb/sec si discul meu e gata abia a doua zi :P .
Am incercat si pe alte PC-uri deci problema e din program .

  Ce puteti sa-mi recomandati ?
Nu ma intereseaza pentru Mp3. Multumesc

Edited by gandacu, 16 April 2008 - 20:02.


#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Deci sa inteleg ca acum ai CD-uri Audio fara CD Text.
Si vrei un program sa le faca automat cu CD Text?! Pai.. de unde sa stie programul automat numele melodiilor?!

#3
gandacu

gandacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 02.03.2007

View Postqueensoft, on Apr 16 2008, 21:26, said:

Deci sa inteleg ca acum ai CD-uri Audio fara CD Text.
Si vrei un program sa le faca automat cu CD Text?! Pai.. de unde sa stie programul automat numele melodiilor?!
Poi numele melodiilor le stiu eu si sa le editez in program.
Ma intereseaza sa le editez manual nu e vorba de munca, Roxio stia treaba asta cu editarea manual dar am spus ca nu pot sa-l folosesc pentru ca suporturile care le folosesc eu cred ca are un bug pe undeva si alte softuri ma ia cu auto edit, auto detct asmd. Si nu mai stia nici de 24 bit mi le trecea automat in16.
Mersi pentru promptitudine :rolleyes:

#4
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 31.03.2005
placa de sunet ai/ ca chipul integrat nu stie decat 16 bit.

#5
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Nero stie de CD-Text si face si DL automat al melodiilor dintr-o baza de date de pe net.
Despre CD-uri pe 24 biti - NU EXISTA.

#6
gandacu

gandacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 02.03.2007

View PostSuperDuper, on Apr 18 2008, 01:21, said:

Nero stie de CD-Text si face si DL automat al melodiilor dintr-o baza de date de pe net.
Despre CD-uri pe 24 biti - NU EXISTA.

SuperDuper ... Tu stiu ca esti meserias in multe categorii si mi-ai dat sfaturi bune dar CD pe 24 de biti EXISTA (Jean Michel Jarre -Equinoxe, Aeros ) care le am in original, de la Vangelis cateva albume cele dupa 2000 si am si playerul pe 24 bit
un Denon DCD-500AE si cred ca mai sunt si de la Harman Kardon pe 24.
:kisstogether: Scuze si nu vreau sa te superi dar chiar am discurile  de cativa ani si de aceea vreau un program cat mai apropiat de profi
il cumpar daca imi place cum face discurile dar Nero nu folosesc pentru ca face prea multe lucruri si nimic bine, vroiam un soft dedicat numai pentru audio sa ma lase sa setez manual tot, ceva de genul cum e Feurio! CD dar asta nu stie sa scrie la 1X si Writerul meu stie si 1x.
Nero ma ia cu ,, las ca setez eu automat ,tu nu stii ce si cum,,
Astept sfaturi in continuare ,multumesc

Si placa audio stie de 24 bit(cred) am un Fujitsu Siemens Lifebook Q2010 ceva mai vechiut dar mai mai am unul desktop
cu placa creative si aia stie sigur dar nu stiu softul cel mai bun .
Please help pentru ca am instalat cred 50 de programe si nimic bun din asta

Edited by gandacu, 19 April 2008 - 16:20.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate