Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

Yahoo! Messenger Tweaker

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
np, cand il mai updatezi... Ai adresa mea de mail... ;)

#38
rapid1234

rapid1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 23.08.2007
salut!

am si eu o intrebare, sper sa nu fiu offtopic

se poate implementa ceva care sa te protejeze de buddy spy? din cate am cercetat eu  inca nu exista asa ceva...si f multa lume e deranjata de asa-zisii 'spioni' (pe romaneste nesimtiti...daca nu are chef omu' de vorba si sta pe inv la ce draq il mai verifici ?)... sau macar ceva care sa arate CINE te verifica...sa stii cine moare de grija ta . ms anticipat

multa bafta

#39
ennzzzoooo

ennzzzoooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 26.08.2007
sper sa fi primit asta pe mail la suggestions:

salut! ai facut o treaba grozava! vroiam sa te intreb daca e posibil sa adaugi ceva programului.nu stiu daca e greu de facut. ar fi posibil sa dau drag & drop la un fisier swf (joculet spre ex) in fereastra de ym si sa putem juca jocu' amandoi? bineinteles cu eventualul download al joculetului+un reader de swf (in caz ca n'are ym). mai pe scurt sa downloadeze swf intr'un folder pe desktop, dupa care sa il deschida in fereastra de conversatie.salut si multumesc!
ps:nu se pune problema ca amandoi sa avem instalat tweak-erul facut de tine!

Edited by ennzzzoooo, 14 June 2008 - 10:00.


#40
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
BlueMe: cel mai tare program. BRAVO!

--
Nu mai folosesc windows, dar ... moralul :cheers:

#41
BlueMe

BlueMe

    The One & Only

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 19.02.2005
rapid1234,
Am incercat sa fac asta dar din pacate nu am reusit mai nimic. La timpul respectiv am incercat impotriva la YInformer.

ennzzzoooo,
Merci,
Imi pare rau enzo, dar deocamdata nu mai am de gand nimic cu programelul asta dar in primul rand, nici nu stiu daca as putea face asa ceva.

(da, am primit msj-ul, dar nu am avut timp, stiu ca suna aiurea dar... )

OriginalCopy,
Thanks  :hug:

#42
newsitc

newsitc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 01.06.2008
Iubesc tweak-urile  ;)

Un soft care nu stiam ca exista.
O sa-ti fac o prezentare la el si la mine pe blog. Merita din plin.
Felicitari. :coolspeak:

#43
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
E foarte bun! :thumbup: Dar virustotal spune ca e virus 6.06%   :lol:  .

#44
madbusu

madbusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 21.12.2006
super tare !!
FELICITARI

best off chestia cu remove ads

ceva care folosesc eu .....si care as vrea sa fie implementat la YM....
sa poti minimiza fereastra de chat in tray...eu folosesc un mic programel tray it parca....ce nu-mi place e daca primiesc un msg nou in fereastra din try nu imi semnalizeaza!

folosessc YM la lucru si nu vreau sa imi apara tot felul de ferestre cand sunt plecat de langa birou.....sa faci un mod stealth :D !!

#45
madbusu

madbusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 21.12.2006
inca ceva ....sa adaugi niste hotkey pt show hide YM si feresterele care se deschid cand te apeleaza cineva.....mai precis ceva de genu :
Hide

in sensul ca, daca am dat hide sa nu mai apre nimic de la YM ....ar fi ceva extraordinar ...!

#46
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
Am o intrebare: functioneaza si daca sterg fisierul?Pentru ca am activat "remove ads", si am sters fisierul din greseala, dar inca functioneaza optiunea :) .

#47
p14y3r

p14y3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.02.2008
poti sa ne dai si noua swf de la screenshotul din prima pagina?

#48
vsexox

vsexox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 09.11.2007
Nu reusesc sa pun Custom title ... in rest merge . Am mess 9 Beta . Ceva sugestii ?
PS. Si SWF de care amintea cineva mai sus , swf din prima pagina , il gasesc undeva ?

#49
Transsive

Transsive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 19.10.2007
Thanks, am scapat de reclame.

#50
caScacios

caScacios

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 02.08.2008
functia remove add nu functioneaza corect pt versiunea Y!M 9.0 atentie .... NU Y!M BETA 9.0

se poate rezolva?

#51
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,311
  • Înscris: 02.02.2006

View PostcaScacios, on Oct 26 2008, 01:37, said:

functia remove add nu functioneaza corect pt versiunea Y!M 9.0 atentie .... NU Y!M BETA 9.0
Mie mi-a functionat bine pe prima versiune finala (pe ultima, 9.0.0.2018, n-am incercat)

Insa am revenit asupra modificarilor (am bagat inapoi reclamele), pentru ca un side-effect a fost ca YM nu mai afisa imaginile si clipurile YouTube in fereastra de chat, ci doar linkul (cum facea v8). Clipurile de Youtube nu ma interesau foarte mult, dar imaginile e bine sa fie afisate, ca sa nu mai dau clicuri in plus. :P

Imediat cum am dat Undo, totul a revenit la normal, cu o singura exceptie: YM nu mai afisa confirmari la nimic (de exemplu cand inchideam YM sau cand dadeam Sign Out, el ma intreba... dupa ce am folosit programul asta nu m-a mai intrebat nimic).

#52
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Pe ultima versiune ...2018 nu functioneaza scoaterea reclamelor.
In plus, bine ca am aflat de ce nu-mi afisa clipurile Youtube si pozele in fereastra, pentru ca la versiunea 9 anterioara aveam dezactivate reclamele.
Totusi, ar fi excelent daca s-ar putea face ceva pentru dezactivarea reclamei, dar in rest sa fie totul functional. Cel putin pe laptop, ecranul nefiind inalt reclama aia ocupa mult spatiu, dau scroll o groaza sa gasesc pe cineva. :)

#53
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,311
  • Înscris: 02.02.2006

View Postd4m4g3, on Oct 26 2008, 22:11, said:

Totusi, ar fi excelent daca s-ar putea face ceva pentru dezactivarea reclamei, dar in rest sa fie totul functional.
Eu pariez ca nu prea se poate, cel putin nu in modul cum lucreaza majoritatea programelor de genul asta.

In registrii ai o lista de servere ale Yahoo, pe care programele de "ad-remover" le inlocuiesc cu linkuri invalide. YM, cand nu poate accesa acele linkuri, nu mai afiseaza deloc portiunea cu reclame.
Insa pe aceleasi servere se afla si alte feature-uri, cum ar fi pozele/youtube/audibles/etc... (s-au prins aia de la Yahoo cum sta treaba, si au pus cam tot pe aceleasi servere :P )

Asa ca singurele modalitati de a scoate reclamele fara efecte adverse sunt:
- un patch pentru executabil, ca efectiv sa nu maidescarce reclamele (iar asta e cam nasol de facut, pentru ca trebuie sa fi foarte bun la reverse engineering, sa nu busesti ceva... sa nu mai vorbim ca asa ceva e ilegal)
- o aplicatie separata, care sa monitorizeze ferestrele de YM si sa ascunda ferestrele cu reclame (pentru cei ce nu stiu programare: acea zona de jos e o "fereastra" care poate fi ascunsa). Insa asta inseamna ca YM sa descarce in continuare reclamele, dar sa nu le mai afseze (deci va merge tot greu la inceput, pana face un cache). De asemenea, inseamna ca cineva sa studieze dine executabilul, sa vada exact ce fereastra e cea cu reclame, si sa o ascunda. (iar daca cumva interfata nu e facut cu Win32API, ci cu DHTML de exemplu, atunci e nasol :P ).

View Postd4m4g3, on Oct 26 2008, 22:11, said:

Cel putin pe laptop, ecranul nefiind inalt reclama aia ocupa mult spatiu, dau scroll o groaza sa gasesc pe cineva. :)
Poti sa folosesti SearchBar-ul, de sus. Mie imi e foarte util, si merge mai bine ca pe YM8 (parere subiectiva). ;)

#54
Transsive

Transsive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 19.10.2007
Nu vreau sa fac hijack asa ca nu voi posta vreun link dar este un program care face patch la executabil si merge (si pentru ultima versiune 2018). De asemenea imaginile si clipurile youtube inca se vad. Cautati in thread-ul general pentru YM9

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate