Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Vibe FM (ex-Deea)

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostxICexDejaVu, on Apr 13 2008, 21:57, said:

si tacerea e un raspuns ...
Si intrebarea se naste din curiozitatea omului...

Puteai sa iti spui o parere concreta. ;)

Edited by stokarit_s, 14 April 2008 - 10:36.


#20
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Pentru cei care sunt interesati de Vibe Fm si de muzica electronica  sau lea placut fostul Radio Deea au la dispozitie acuma 3 sondaje care vor influenta la inchierea lor  muzica care o sa se difuzeze in viitor pe Vibe Fm.
Sondajele le gasiti pe www.vibefm.ro ;)

Din ce am ascultat azi pe Vibe Fm au schimbat playlistul pieselor pe care le difuzeaza in bine. ^_^

Edited by stokarit_s, 14 April 2008 - 12:18.


#21
Demiurgul

Demiurgul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.05.2006
Acum am intrat pe el ..pare destul de tare postul dar e o gresala ...sa bagi inregistrare ca sa accesezi situl..no way ..pai ce e underground ..sau ce?

#22
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006

View PostDemiurgul, on Apr 16 2008, 23:29, said:

Acum am intrat pe el ..pare destul de tare postul dar e o gresala ...sa bagi inregistrare ca sa accesezi situl..no way ..pai ce e underground ..sau ce?
Asa era si pe RadioDeea.ro

#23
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostDemiurgul, on Apr 16 2008, 23:29, said:

Acum am intrat pe el ..pare destul de tare postul dar e o gresala ...sa bagi inregistrare ca sa accesezi situl..no way ..pai ce e underground ..sau ce?
Mie cel putin nu mi se pare deranjant ca trebuie sa ma inregistrez pentru a putea vota. :)

#24
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Dupa ora 20:00 se parca ca au inceput sa difuzeze muzica de clubbing adevarata  , pe vremea Deea se mai difuzau mixuri bune dupa ora 20:00 .
Misto live mixul lui Roger Sanchez care este difuzat acum pe Vibe Fm. ^_^
Nu se  mai difuzeaza aceleasi piese la nesfarsit in intervalul 12:00 - 20:00 ,este un lucru bun invata din greseli. :)


Se pare ca au luat in considerare parerile celor care au votat si si-au exprimat opinia in sondajele lor, se poate observa acest lucru prin muzica pe care o difuzeaza si modificarile care le-au facut in playlistul lor.
Un nou sondaj va fi disponibil in 2 zile ,citez "Următorul nostru sondaj este programat pentru 21/4/2008 4:00 PM, peste două zile. Vă așteptăm! "
www.vibefm.ro

Ceea ce mi se mai pare super este ca au introdus vocea Cameliei Chenciu , spune "Vibe Fm " sau alte lucruri pe un ton sexy  :D ma saturasem numai de vocea aceea de barbat. :lol:

Edited by stokarit_s, 18 April 2008 - 21:09.


#25
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Am uitat sa pun in postul precedent.
Pentru cei care vor o calitate mai buna aveti acum streamul de 64 kbps cu care puteti asculta Vibe Fm http://89.32.21.254:8006/ introduceti streamul si apoi dati click pe "listen" enjoy, pe vibefm.ro este doar de 32 kbps.

Cei care sunt sceptici ii rog sa asculte mixurile care sunt difuzate intre 20:00 si 00:00 merita . ;)

Edited by stokarit_s, 18 April 2008 - 21:39.


#26
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Cateva pareri despre modificarile facute in playlistul Vibe Fm ?  :huh:
Sunt asa putini care asculta la radio muzica electronica ?( pe net sau in masina) . :mellow:
Credeam ca sunt multi iubitori de  Radio Deea actualul Vibe Fm. :(

Edited by stokarit_s, 27 April 2008 - 23:42.


#27
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
am mai mutat din cand in cand pe vibe dar nu mi se pare cine stie ce, dar il prefer mai mult decat one fm categoric ...

#28
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007
Hai nene sa fim seriosi. Asta nu e radio...

One FM e radio adevarat ;)

#29
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostSirCrystiano, on Apr 29 2008, 19:08, said:

Hai nene sa fim seriosi. Asta nu e radio...

One FM e radio adevarat ;)
Esti offtopic.
"Este cel mai adevarat" One Fm  :lol:   , daca ascult 3 ore ma doar capul , difuzeaza piese numai cu bas  ,incontinuu. :thumbdown:

Vibe Fm difuzeaza atat muzica de clubbing (electronica,trance ) dar si muzica house . ^_^

Edited by stokarit_s, 29 April 2008 - 20:15.


#30
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007

View PostSirCrystiano, on Apr 29 2008, 19:08, said:

Hai nene sa fim seriosi. Asta nu e radio...

One FM e radio adevarat ;)

dispari cu minimalu tau infect d'aici prietene  <_<

am mai ascultat azi din gresheala vibe fm vreo 2 ore cat am fost intr-un local ... cred ca era request 629 ... well, mi-a placut muzica, mai ales ca a fost si remixul lui deadmau5 la piesa longest road, piesa pe care o ador absolut  :lol:

#31
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostxICexDejaVu, on Apr 29 2008, 21:12, said:

am mai ascultat azi din gresheala vibe fm vreo 2 ore cat am fost intr-un local ... cred ca era request 629 ... well, mi-a placut muzica, mai ales ca a fost si remixul lui deadmau5 la piesa longest road, piesa pe care o ador absolut  :lol:
Pe internet nu asculti Vibe Fm ? :huh:
Eu ascult in masina si cand mai stau pe net. ;)
Sper sa extinda si ei anul acesta Vibe Fm in judetul Valcea respectiv Sibiu , ar fi super. ^_^

Edited by stokarit_s, 04 May 2008 - 15:58.


#32
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
nu nu ascult pe net pentru ca nu am timp ...

acasa ori am playlistu meu propriu, ori ascult radiouri de trance exclusiv ... doar in mashina si prin puburi/terase etc. ce mai prind vibe sa ascult un pic ..

#33
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostxICexDejaVu, on May 4 2008, 16:37, said:

nu nu ascult pe net pentru ca nu am timp ...

acasa ori am playlistu meu propriu, ori ascult radiouri de trance exclusiv ... doar in mashina si prin puburi/terase etc. ce mai prind vibe sa ascult un pic ..
Iti recomand sa aculti macar o data cand ai timp Vibe Fm dupa ora 20:00 sunt difuzate niste mixuri tari de Dj care chiar se pricep . ;)
Mie incepe sa implaca Vibe Fm la fel de mult cum imi placea Radio Deea. ^_^

Azi se pare ca au lansat un nou sondaj pe vibefm.ro cine este interesat sa voteze,  pentru ca  ofera si 4 premii in mod aleatoriu  in valoare de 100 de lei fiecare .
Pentru un simplu vot poti castiga 100 de lei. ;)
Am primit un mail cu cei care au votat in sondajul trecut si au castigat 100 de lei de "caciula". :)

Edited by stokarit_s, 05 May 2008 - 21:12.


#34
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Piesa Yves Larock - By Your Side (Original Mix) care este difuzata si pe Vibe Fm este bestiala  ^_^ , presimt ca o sa fie hit-ul verii cum a fost si Yves Larock - Rise Up .

Edited by stokarit_s, 10 May 2008 - 22:11.


#35
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
am vazut si eu ca deea a devenit vibe fm...ma intreb daca tot la minimale de rahat si la house comercial au ramas

#36
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008

View Postnightfever, on May 16 2008, 23:20, said:

daca tot la minimale de rahat si la house comercial au ramas
Minimale n-am auzit pana acum... House comercial, da, in general house si trance.  Acum pleiaza Nadia Ali - Crash`n`burn, mai devreme a fost Feel the wave si Tiesto (alterneaza house-ul cu trance-ul intr-un mod placut) :)

Edit: s-a trecut la Olivier Giacomotto - Gail to the O (John Acquaviva & Damon Jee Remix)>> deci, se pune si electro :)

Edited by Loox, 17 May 2008 - 14:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate