Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

de la contract de comodat la contract inchiriere - adresa de 3 ori

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
tresor_ro

tresor_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.06.2006
Salut

Ma confrunt cu urmatoare situatie:

Eu proprietara apartament.
Eu asociata intr-o firma care are sediul social in acest apartament.
Intre mine si firma exista un contract de comodat pentru acest apartament, dar acum as dori il anulez
si sa fac un contract de inchiriere prin care firma sa imi plateasca chirie pe acest apartament.

Stiu ca va trebui sa declar la administratia financiara acest contract.
Doresc sa fac acest lucru, platind impozitul de rigoare.

Intrebarea insa este urmatoarea: cand ma duc eu la administratia financiara cu contractul de inchiriere acesta va avea forma:

tresor ...cu domiciliul in strada Florilor 5, inchirieaza societatii comerciale X cu sediul in strada Florilor 5....apartamentul situat in strada Florilor 5? :eek: :wallbash:  
Aceeasi adresa de 3 ori????

nu cumva mi-l vor face guler??? sau este perfect legal? bineinteles, dupa incetarea contractului de comodat existent
De semnat nu-i problema ca il semnez eu in calitate de proprietar si celalalt asociat in calitate de chirias.

dar ce ma fac cu adresa asta care e si domiciliul meu...si sediul social al firmei careia doresc sa-i inchiriez apartamentul si obiectul contractului de inchiriere??  :crybaby:

ajutor!!  :worthy:

multumesc frumos
cu respect.
tresor

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate