Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

Probleme cu drepturile de scriere

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
hyperionX

hyperionX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.04.2008
Am un Fedore 6 si un Windows XP. Pe Fedora rulez vsftpd pentru ftp, iar din windows ma conectez cu Total Commander.
Am instalat lampp in /opt/lampp, si am creat userul 'web' cu care sa ma conectez la ftp in directorul htdocs. Am setat ownerul si grupul pt htdocs la web:web. Atat din linux, cat si din windows (din consola - putty) pot face orice modificare in htdocs fiind logat cu userul web.
Problema este ca nu pot face acelasi lucru si din ftp. Am acces doar la citirea directoarelor si a fisierelor. in rest am acces denied, desi m-am logat cu acelasi user (web). Care poate fi motivul?

Edited by hyperionX, 03 April 2008 - 19:57.


#2
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 25.06.2007
Vezi ce-ti spune vsftpd in loguri, sigur se plange el de ceva. Si vezi sa ai optiunea write_enable pusa pe Yes.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate