Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Cum dezactivez Microfonul incorporat?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
KyCround

KyCround

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 27.05.2006
am cautat pe net si nu am gasit, adica nu a mers ce am gasit.
am un Laptop Asus A7k cu microfon incorporat, placa Creative Externa in care am bagate boxele (in cazul in care conteaza).
problema este urmatoarea: cand aplec monitorul (ca nu stiu cum sa zic :D) ca sa nu mai ocupe atat loc se aude un Birait, microfonie...

OS: Vista Home Premium

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Ai incercat sa dezactivezi din BIOS placa de sunet onboard?

#3
KyCround

KyCround

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 27.05.2006
nu, dar as dori ceva mai simplu, adica nu vreau sa renunt definitiv la mic, sa.l pot activa imediat cand vreau sa vb pe Skype.
si am incercat sa dezactivez microfonul simplu, nu imi mai inregistreaza, dar tot se aude in microfon, adica la Asus e Camera + Built in mic, si are un fel de boxa unde e microfonul cred, una mica, si acolo se face microfonie, ca nu se aude baraitul in boxe, ci in aia de la Camera si Microfon.

Se poate vedea camera, microfonul si boxa mica in imagine.

Attached Files


Edited by KyCround, 28 March 2008 - 10:35.


#4
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006
Pai intri in mixer si bifezi mute la microfon. Dar oricum ar trebui ca microfonul sa fie in mixer doar la "inregistrare" nu si la "redare", caci de aceea iti face microfonie.
O alta varianta ar fiinControl panel, sunete, selectezi placa principala aia externa si ar trebui sa mearga.

#5
darius_monitor

darius_monitor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 10.10.2007
Pai uite cum faci...Te duci jos la iconitza de la sunet----> Click drept--> Recording devices--> click drepta pe micsofonul activ si dai disable.Daca ai mai multe dai la toate disable.Dar nu vad dc sa il dezactivezi

Edited by darius_monitor, 03 April 2008 - 17:36.


#6
proto

proto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 24.02.2008
Topicul e vechi, dar pt. cei care au prblema aceasta, eu am rezolvat intrand in Sound-Recording-Microphone-Properties si am micsorat nivelul la Microphone Boost. Microfonia a disparut astfel, iar microfonul functioneaza, nu trebuie dezactivat. E valabil pt. WIndows 7, dar poate ca si in XP exista optiunea asta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate