Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Permis de conducere nou

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 Are cineva o inregistrare Radio R...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 

Cumparare masina afara, cum facem cu banii?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.258
  • Înscris: 14.02.2007
Salut, vream sa intreb si eu o chestie:
Foarte multa lume si-a cumparat sau are de gand sa-si cumpere masina dinafara; Germania in principal, dar si Franta, Ungaria, Italia.
Intrebarea mea e simpla. Cum faceti cu banii?
Adica dak vreau sa cumpar o masina de 10 000 ce fac ma  duc asa cu 10 000 de euro in portofel? Stiu ca nu mai suntem in vestul salbatic dar totusi...
Chiar astept nijte opinii pe aceasta tema.

#2
floterminator

floterminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 170
  • Înscris: 03.03.2008
Pai altfel cum? Fa-ti un card in valuta si pune banii pe card iar acolo platesti cu el ( daca iti accepta vanzatorul).Dar in general cei care pleaca dupa masini pleaca cu banul in buzunar.

#3
Florin_fmf

Florin_fmf

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 21.01.2008
Prin card nu poti sa faci plata pentru ca ai limita de 3000 euro pe zi cred si daca nu iti convine sa mergi cu bani in buzunar se poate efectua prin transfer bancar dar si asa dureaza intre 1-3 zile

#4
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 18.293
  • Înscris: 02.04.2007
pai faci 3 sau 4 carduri :D
tre sa fii prea bazat sau inconstient sa mergi cu atata ban cash. se mai intampla accidente, ti se poate face rau.

#5
floterminator

floterminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 170
  • Înscris: 03.03.2008
baietii care pleaca saptamanal dupa masini pleaca cu banu in buzunar.Cred ca e un risc ce trebuie asumat. Adica mare grija cu cine se pleaca.

#6
ozrind

ozrind

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 423
  • Înscris: 02.12.2006
Nu toate cardurile au limita de 3000 de euro pe zi, sunt si la care se poate face tranzactii mai marii.

#7
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.258
  • Înscris: 14.02.2007

Vizualizare mesajundercoverbrother, pe Mar 23 2008, 03:28, a scris:

pai faci 3 sau 4 carduri :D
tre sa fii prea bazat sau inconstient sa mergi cu atata ban cash. se mai intampla accidente, ti se poate face rau.

pai asa ma gandeam si eu
ti se poate face rau sau pot altii sa-ti faca rau, adik banuiesc ca nu e greu ca un om e in cautare de masina in Germania, iar daca te ochesc nijte baieti de treaba ca tu umblii cu mii de euro la tine...hmmm

#8
dog_tractoras

dog_tractoras

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 294
  • Înscris: 10.03.2008
Eu am plecat cu 13 000 de euro in geaca cand mi-am luat masina ...si am doar 19 ani..Pune banii intr-un buzunar secret al unei geci ceva si incearca sa nu fii suspect.Cu cardurile m-au amuzat baietii adica becali cand pleaca in afara el poate sa scoata doar 3000 de euro pe zi de pe card?:)) pai el sparge banii aia in o ora maxim :)) cel mai bine ar fi sa mai iei pe cineva cu tine chiar daca o sa cheltuiesti ceva mai mult macar stii ca e cineva cu tine(chiar un sofer daca se poate ca sa conduceti amandoi la intoarcere)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate