Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 

eliminare zgomote fundal

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
kramylocco

kramylocco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.09.2007
am un film in format DVD scos de pe o camera video cu HDD si as dori sa-i inlatur zgomotele de fundal ...nu stiu cu ce program se poate face...am incercat cu Virtual Dub dar nu stie de formatul acesta...orice sugestie e binevenita...

Multumesc

#2
VHS

VHS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 07.08.2007

View Postkramylocco, on Mar 19 2008, 17:23, said:

am un film in format DVD scos de pe o camera video cu HDD si as dori sa-i inlatur zgomotele de fundal ...nu stiu cu ce program se poate face...am incercat cu Virtual Dub dar nu stie de formatul acesta...orice sugestie e binevenita...

Multumesc


Nu sunt sigur ca te exprimi bine. Zgmot de fundal poate fi zgmot ambiental dintr-o incapera, un sunet fara sunet dar cu textura ei. Sau sunet de la surse care interfereaza cu sunetul principal cum ar fi TV, oameni, strada, aer conditionat samd. In ultimul exemplu nu se poate face pare lucru doar diminua un anumit spectru de frecventa chestie ce repercuteaza in calitatea altor zone.
Tutorial aici http://www.studiodai...media/8984.html

#3
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
VirtualDubMOD citeste MPEG2/VOB. Dar nu te ajuta cu mai nimic. Eventual, dai pe Audio > full process, apoi File > Save WAV, salvezi sunetul si apoi il bagi in ceva gen Cool Edit/Adobe Audition/Audacity (nu sint sigur)/Sound Forge... pentru o operatiune de Noise Reduction, Amplify etc. etc. etc.
Lucrez ieftin, daca esti interesat :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate