Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sprint Curier - livrare colet in ... cutia postala

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Am facut fel si fel de tranzactii prin curier...de la laptopuri, aparate foto, camere video si alte electronice. Sincer niciodata ( si cred ca am avut peste 50 de tranzactii prin curier ) nu am avut probleme. Acum depinde foarte mult si de firma de curierat chiar daca erau un pic mai scumpicele...cel putin isi faceau treaba.
Daca nu eram acasa, gaseam lipit pe usa bilet, ii sunam si conveneam cu el, cum ii este lui mai bine (curierului ) sa imi inmaneze coletul sau banii ramburs. Nu am facut mofturi niciodata cand nu putea sa vina in 5 min sau ca nu stia locatia...am fost intelegator ca nu cred ca e o munca usoara oricat ar parea ea sa fie.

#20
ToT

ToT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.05.2007
Sprint Curier este de evitat total pe viitor. Cel putin eu nu voi mai apela niciodata la serviciile lor.

Cazul meu :

- Se pune la licitatie pe okazii una bucata produs
- Pe 18 August orele 21 se gaseste cumparator
- Pe 19 August pleaca coletul spre cumparator folosind marea firma Sprint Curier
- Desi mi se zice ca livrarea se va face pe 20 August, ea se face pe 21 August. Cumparatorul ma suna si ma anunta ca a ajuns coletul si a platit, asteptand de la mine un feedback pe site in momentul in care primesc banii . Pana aici nimic foarte grav
- Se face data de 25 August si banii ramburs tot nu au ajuns. Sun la ei si mi se dau 2 posibilitati. 1 sa trec eu pe la ei sa ridic plicul , sau sa astept pe 26 august sa mi-l aduca cineva . Normal ca aleg varianta 2 ca pentru asta am platit.
- Se face data de 26 August orele 18 si suna telefonul. Spre surprinderea mea erau cei de la Sprint Curier care ma intreaba iar daca nu doresc sa trec sa ridic plicul de la sediul lor. Le zic ca asteptam sa fie livrat macar pe 26, chiar daca a trecut o saptamana. Mi se raspunde cat se poate de simplu ca nu se mai poate face livrarea pentru ca s-a terminat programul de lucru si mi se promite o noua data de livrare, azi 26 August in jurul orei 8:30 .

Dupa cum se poate vedea este deja ora 9:30, au trecut 8 zile de la trimiterea coletului si cel mai probabil la ora 18 voi primi iar un telefon de la ei sa vin sa ridic plicul de la sediul lor. Pentru ce dracu am platit 44 RON pentru un ramburs de 700 RON ?

NU MAI APELATI LA SERVICIILE ACESTEI FIRME DE CURIERAT ! Isi merita falimentul.

Spor.

#21
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Astia sunt firma fantoma, sau?! Am niste investigatii de primit, mi s-a dat AWB-ul de la Clinica si nici o veste de trei zile! Am sunat, si mi-au zis sa le dau un nr de fix ca sa ma sune inapoi si nici vorba sa ma mai sune! Mare bila neagra in primul rand pentru respectica clinica, o sa le fac mare scandal daca mi-au pierdut RMN-ul!

Edited by sirius208, 11 December 2015 - 15:05.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate