Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

CERERI TUTORIALE - Doar in acest topic. Restul vor fi STERSE fara avertisment.

- - - - -
  • Please log in to reply
288 replies to this topic

#1
BlueMe

BlueMe

    The One & Only

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 19.02.2005
Scrieti aici ce tutoriale ati vrea, si voi face tot posibilul sa apara in scurt timp.

Edited by eiffel, 02 October 2012 - 12:48.
Restaurare titlu - partial pierdut al trecerea la noua versiune de forum.


#2
Al3x08

Al3x08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 11.03.2008
Va rog frumos sa-mi spuneti si mie unde gasesc un tutorial pentru dreamweaver. Sa plec de la baza pana la avansat. Multumesc anticipat.

#3
MS-Windows

MS-Windows

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 04.03.2008
http://forum.softped...howtopic=363512 > acolo se posteaza cererile de tutoriale.

Pe internet. In ce limba? Romana , Engleza?
Sunt si carti speciale despre Dreamweaver

#4
Al3x08

Al3x08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 11.03.2008
As vrea si eu un tutorial pentru dreamweaver(basic si advanced). In romana sau engleza. Ms anticipat.

#5
CalinThe1

CalinThe1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.03.2008
as vrea sa stiu cum sa fac server call of duty 2 pls :mellow:

#6
eusieasiel

eusieasiel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.02.2008
as vrea si eu un tutorial despre premiere CS :D

#7
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
http://www.google.co...&...-8&oe=utf-8
Ideea cred ca era sa cereti tutoriale ceva mai "ciudate", pentru programe/probleme mai putin intilnite.
Pentru premiere, dreamweaver si alte cele... se gases tone intregi, sint programe extrem de folosite !!!

#8
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View PostCalinThe1, on Mar 14 2008, 16:23, said:

as vrea sa stiu cum sa fac server call of duty 2 pls :mellow:

vezi ca exista topic dedicat pe aria Jocuri & Console

http://forum.softped...howtopic=164335
http://forum.softped...howtopic=102691
http://www.fileplane...-Server-Config-

;)

#9
BlueMe

BlueMe

    The One & Only

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 19.02.2005
Pentru cei care au cerut tutoriale din gama Adobe, nu cred ca vom face asa ceva curand.
Voi scrie candva cateva trucuri utile, dar cam atat. Photoshop, Dreamweaver, Flash, etc nu sunt programe despre care poti sa scrii usor un tutorial, necesita mult timp.

Pentru serverul de COD2, poate saptamana viitoare, cand o sa-mi permit sa cumpar jocul.

#10
Jackz0rN

Jackz0rN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 18.07.2007
Daca puteti face un tutorial pentru norton ghost , cum se face imagine la partitia in care este instalat sistemul :)

#11
gorilaalex

gorilaalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 03.03.2007
Buna.As dori sa stiu cum pot face sa fac un stick de 2GB sa fie bootable?ma poate ajuta cineva?

#12
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
http://www.instructa...e-with-VistaPE/
Mai exista si alte tutoriale, mai cauta nitle cu gugle: http://www.google.co...&...-8&oe=utf-8

#13
Jackz0rN

Jackz0rN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 18.07.2007
Un tutorial pentru crearea unui server FTP pe windows , daca se poate :)

#14
emac14

emac14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.02.2008

Va rog frumos

Am o problema sau nu stiu daca o pot numi chiar problema dar voi intreba sa vad daca se poate remedia ...
:confuzzled:  As vrea sa stiu cum sa fac un cd cu windows XP  nu conteaza ce fel si care sa poata fi citit in BIOS  adica un cd cu windows care sa poata fi citit setup de pe el de acolo de la BOOT MENU :o
Cam am mai facut cduri si nu mi le citeste please spuneti-mi mersi anticipat ca stiu ca voi va pricepeti la de astea !  :thumbup:   :peacefingers:  
VA ROG FRUMOS DATI-MI UN BEEP LA NR DE TEL xxxxxxxxx SI VA SUN INAPOI DACA ATI GASIT SOLUTII SAU ATI POSTAT UN REPLY CU SOLUTIA. MERSI ANTICIPAT
SAU DATI mail la [email protected] sau la id carcelete please
MAI DEGRABA UN WINDOWS BOOTABIL CA SA MA EXPRIM PE INTELESUL VOSTRU

Edited by queensoft, 01 April 2008 - 14:19.
SCRE CIVILIZAT


#15
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View PostJackz0rN, on Mar 30 2008, 13:59, said:

Un tutorial pentru crearea unui server FTP pe windows , daca se poate :)
http://support.microsoft.com/kb/323384

View Postemac14, on Apr 1 2008, 14:44, said:

Va rog frumos

Am o problema sau nu shtiu dak o pot numi chiar problema dar voi intreba sa vad dac se poate remedia ...
:confuzzled:  Ash vrea sa shtiu cum sa fac un cd cu windows XP  nu kont ce fel shi care sa poata fi citit in BIOS de acolo de la BOOT MENU :o
Cam am mai facut cduri shi nu mi le citeshte pls spunetzimi ms anticipat ca shtiu ca voi va pricepetzi la de astea !  :thumbup:   :peacefingers:  
VA ROG FRUMOS DATZIMI UN BEEP LA NR DE TEL 0728843926 SHI VA SUN INAPOI DAKA ATZI GASIT SOLUTZI SAU ATI POSTAT UN REPLY CU SOLUTZIA MS ANTICIPAT
SAU DATZI mail la [email protected] sau la id edy_duluman pls

invata sa scrii.
nu se posteaza aici asemenea cereri.
fii explicit in ceea ce tu ne ceri noua.
invata sa folosesti calculatorul (gasesti suficiente resurse pe net si in carti).
sunt topic-uri speciale pentru instalarea Windows-ului.
nu se permit discutii pe baza unor cd/dvd-uri piratate.

#16
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

View Postemac14, on Apr 1 2008, 14:44, said:

Va rog frumos

Am o problema sau nu stiu daca o pot numi chiar problema dar voi intreba sa vad daca se poate remedia ...
:confuzzled:  As vrea sa stiu cum sa fac un cd cu windows XP  nu conteaza ce fel si care sa poata fi citit in BIOS  adica un cd cu windows care sa poata fi citit setup de pe el de acolo de la BOOT MENU :o
Cam am mai facut cduri si nu mi le citeste please spuneti-mi mersi anticipat ca stiu ca voi va pricepeti la de astea !  :thumbup:   :peacefingers:  
VA ROG FRUMOS DATI-MI UN BEEP LA NR DE TEL xxxxxxxxx SI VA SUN INAPOI DACA ATI GASIT SOLUTII SAU ATI POSTAT UN REPLY CU SOLUTIA. MERSI ANTICIPAT
SAU DATI mail la [email protected] sau la id carcelete please
MAI DEGRABA UN WINDOWS BOOTABIL CA SA MA EXPRIM PE INTELESUL VOSTRU

ORICARE, repet, ORICARE CD de Windows este bootabil. Bineinteles, ma refer la CD-urile originale, cu licenta, deoarece pirateria Nu este permisa aici.
Apoi, verifica in BIOS daca ai, la Boot order (sau cum se numeste la bios-ul tau), sa booteze prima data de pe CD.
Si scrie civilizat, fara numere de telefon ai adrese de mail, ca aici nu e zona de matrimoniale. Si toate intrebarile/raspunsurile se pun aici, pentru a ajuta si pe altii.

Edited by queensoft, 01 April 2008 - 14:21.


#17
emac14

emac14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.02.2008
Scz! gata scz nam shtiut e primu post pe care lam scris ce era sa fac dak nu shtiu shi am gasit problema de fapt nu am gasiot am rezolvato shi nu despre asta era problema . Problema era ca nu citea windowsul ala d p cd din bios shi am rezolvato cu un cd xopy ms mult oricum !!! :)

Edited by emac14, 03 April 2008 - 16:31.


#18
C44

C44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.04.2008
Salut!
As dori si eu un tutorial in care sa arate cum se instaleaza windowsul :D  
Si unul in care sa imi arate cum pot sterge un windows (am doua partitii c: si d:; din greseala am instalat windowsul si pe c: apoi si pe d: si vreau sa sterg unul din ele)
Multumesc :arigato:

Edited by queensoft, 06 April 2008 - 13:41.
scrie civilizat


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate