Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19194 replies to this topic

#15157
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
e ok, asa trebuie

#15158
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdanutz34, on 30 ianuarie 2019 - 17:26, said:

Ca sa fie mai comod, de ce nu reincarcati o data cu 200 de euro si consumati din ei pana la epuizare?
Asa uitati de grija reincarcarilor lunare si in plus puteti sa faceti si altceva cu creditul in afara de activarea optiunii.
Am facut si deastea, e drept ca nu chiar cu 200 de euro.

View PostRADU-HD, on 30 ianuarie 2019 - 18:54, said:

Eu nu am activat nici un bonus de la pacanele ca oricum nu le consum.
Am vazut ca bonusurile alea de 100000 Mb sunt unele cu 365 zile si unele cu 90.
O chestie ciudata e ca m-i se consuma din netul de la extraoptiune si bonusul ala de 100 G activat anul trecut este intact.
Doneaza-le la altii ce le consuma.

#15159
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018
Ei, dar niciodata nu e prea tarziu ca macar sa te apropii de 200...

#15160
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005

View Postdaniel28, on 30 ianuarie 2019 - 14:19, said:

Am activat Oferta3, dar nu imi consuma din bonusurile de net. A mancat creditul ramas.
Cu ce comanda SMS se activeaza?

#15161
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdanutz34, on 30 ianuarie 2019 - 20:05, said:

Ei, dar niciodata nu e prea tarziu ca macar sa te apropii de 200...
Nu mai am interes sa fac asta momentan. O sa am cand apare vreo promotie de reincarcare cu 1 euro=1 leu.

#15162
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View Postradurus, on 30 ianuarie 2019 - 17:36, said:

Exagerezi danutz.
50eur ajung.
Cu 10 cumpara valabilitate un an si de restul se vorbeste si trafic pe net.
Interesant! Cum se procedează? Am o cartelă de-aia free cu 6€ încă neactivată și vreau să trag de ea din martie până în octombrie cu adaos de cost minim; o pun într-un Huawei B310 în zonă rurală; mă interesează mai mult internetul: cam 3G lunar iar minute/sms ce-o fi.

#15163
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,017
  • Înscris: 09.12.2015

View PostRADU-HD, on 30 ianuarie 2019 - 18:54, said:

Eu nu am activat nici un bonus de la pacanele ca oricum nu le consum.
Am vazut ca bonusurile alea de 100000 Mb sunt unele cu 365 zile si unele cu 90.
O chestie ciudata e ca m-i se consuma din netul de la extraoptiune si bonusul ala de 100 G activat anul trecut este intact.
@ 'RADU-HD' , dacă ai așa de multe trimite-mi și mie vreo 10 12 ,  așa de ajutor între bogat și sărac!
Posted Image Acum on-topic . Oare extraoptiunea cu 5 euro o data la doua luni se mai poate activa?

Edited by TheStarkestTruthMatters, 30 January 2019 - 22:15.


#15164
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018

View Postvladut_v, on 30 ianuarie 2019 - 21:13, said:

Cu ce comanda SMS se activeaza?
E vorba de oferta nationala 3 care e gratuita si se activeaza din MyVodafone dupa ce o primesti sau o ti-o trimite cineva.

View Postjobist, on 30 ianuarie 2019 - 22:10, said:

Interesant! Cum se procedează? Am o cartelă de-aia free cu 6€ încă neactivată și vreau să trag de ea din martie până în octombrie cu adaos de cost minim; o pun într-un Huawei B310 în zonă rurală; mă interesează mai mult internetul: cam 3G lunar iar minute/sms ce-o fi.
In martie ai asigurat accesul la resurse din optiunea care se va activa automat.
In aprilie apelezi la bonusurile actuale si la optiunile gratuite cu care ajungi pana la jumatatea lunii.
De atunci in colo ramane de vazut ce oferte vor fi.

Oricum, perioada de valabilitate maxima e asigurata de bonusurile actuale, o prelungesc la fel ca si creditul.
Mai trebuie sa gasesti o modalitate prin care sa ai acces la bonusuri ca net oricum ai din plin si fara optiune.

#15165
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005
Am inteles. Oferta aia are 20 GB inclusi pentru 14 zile, de asta nu intelegeam cum sa-ti faci griji ca nu consuma din bonus. Dar daca am castigat Oferta nationala 3 cu 50% discount ce inseamna, cum se activeaza, cat ma costa? Dar celalalte, Ofertele 1 si 2 cu 50% discount? Le-a activat cineva?

#15166
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018
Costa 1,5 euro si se activeaza din setiunea premii la fel ca orice alt premiu.

Asta inseamna reducere 50% din 3 euro.

#15167
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005
Am incercat sa activez Oferta nationala 2 cu 50% discount, aveam exact 1 euro credit si nu s-a activat, nu s-a intamplat nimic ... de asta eram curios. Probabil a fost o eroare de sistem la momentul respectiv desi imediat dupa am activat o Oferta nationala 3 gratuita si s-a activat! Posted Image

#15168
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Pe mine m-au bagat in ceata :
"Bonusul expiră în data de: 01 Ianuarie 2037

Ai primit acest bonus pentru că ai încărcat sau pentru că ai utilizat un anumit număr din beneficiile de pe numărul tău. Îl poți folosi pentru a activa extraopțiuni înainte să expire.
"
Nu am idee despre ce bonus este vorba singurul care nu are data de expirare este traficul in facebook si watsapp !
Cartela noua cum ar veni, portata din Digi (abonament😂😂) si optiunea 6 la 5 euro activata. Vreo 100 de Giga si ceva minute...

Edited by M0sGerila, 31 January 2019 - 21:20.


#15169
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018

View Postvladut_v, on 31 ianuarie 2019 - 11:20, said:

Am incercat sa activez Oferta nationala 2 cu 50% discount, aveam exact 1 euro credit si nu s-a activat, nu s-a intamplat nimic ... de asta eram curios. Probabil a fost o eroare de sistem la momentul respectiv desi imediat dupa am activat o Oferta nationala 3 gratuita si s-a activat! Posted Image
De incerci sa activezi optiuni cu reducere cand ai altele gratuite?

#15170
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005
Tocmai ca sa folosesc cu spor acel credit ramas care altfel s-ar fi evaporat sau s-ar fi ciuntit cu prima ocazie, lucru care s-a si intamplat

#15171
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Am pierdut si eu niste euro, din cauza Google, care nu se poate abtine sa nu ne spioneze. Cum prinde conexiune la net cum trimite raport, si asa se duc MB la pret mare ca nu consuma din bonusuri decat cu optiuni active.
Am activat datele exclusiv sa fac login in MyVodafone si asa s-au evaporat euro, azi putin, maine putin.
Si nici optiuni reduse nu primisem sa pot activa ca sa nu mai consume din credit, doar bonusuri inutilizabile.

Nu stiu cum zic unii ca primesc numai optiuni gratuite si reduse, probabil se uita si la credit Vodafone cand face alocarea premiilor, daca vede ca ai credit nu iti da, sa il consume pe ala. Daca n-ai credit atunci iti da optiuni gratuite si optiuni reduse sa te stimuleze sa incarci.

#15172
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018
Cine te pune sa incarci mai mult decat costul optiunii?
Cate astfel de cazuri trebuie sa ma apara ca sa intelegeti o data ca nu trebuie sa reincarcati mai mult decat aveti nevoie?

#15173
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
E credit mai vechi, de pe vremea cand incarcam sa prelungesc valabilitatea, si s-a acumulat o gramada daca nu consumam... activam rar cate o optiune.

N-am consumat tot anul cat mi-a consumat Google cu procesele de fundal in cateva minute in care activam sa fac prezenta aproape zilnic in aplicatia MyVodafone.

Pe celalalt numar pe care activez optiune mereu incerc sa nu las mai mult de 1 euro extra de urgenta pe ea, ca mai fac si ocazional plati prin SMS.

#15174
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018

View Postprojectfp, on 31 ianuarie 2019 - 23:09, said:

incarcam sa prelungesc valabilitatea
Asta e cea mai mare prostie. Cum sa bagi bani intr-un numar doar ca sa-l tii activ?

Attached File  Untitled.png   4.86K   112 downloads

Poftim. Valabilitate maxim posibila pe un numar care nu a vazut in toata existenta lui vreo reincarcare.

Edited by danutz34, 31 January 2019 - 23:15.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate