Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Contractul de inchiriere se face minim pe 1 an ?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
neavilly

neavilly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.05.2006
Buna ziua, numele meu este Ilie Lucian, sunt student si am reusit sa deschid si eu o firma.
Eu imi doresc sa fac comert cu haine. Am gasit un spatiu de inchiriat, chiria este buna, are un pret avantajos.

Ma intereseaza daca stie cineva pe ce perioada minima trebuie incheiat contractul de inchiriere ?
Am auzit ca s-ar putea introduce o noua lege in acest sens, pe minim un an, dar inca se discuta, nu este intrata inca in vigoare.

Imi cer scuze daca nu am postat pe forumul care trebuia.

Va multumesc anticipat,

Ilie Lucian

#2
bortosc

bortosc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 07.11.2006
Cred ca locul ideal pentru acest topic ar fi fost undeva la "Drept Comercial" poate il muta vreun moderator ;)

Restrictiile in ceea ce priveste perioada minima de inchiriere ar trebui sa fie reglementate de legislatia si normele metodologice care reglementeaza Registrul Comertului. Din pacate nu iti pot da un raspuns clar, dar iti pot spune unde il poti gasi: Mergi la Oficiul Registrului Comertului si intreab-o pe tanti de la ghiseu.

Limite minime in ceea ce priveste durata inchirierii nu ar trebui sa existe in alte ramuri ale dreptului; altfel spus, in mod cert dreptul civil, fiscal ori codul comercial nu reglementeaza nicio restrictie in acest sens.

#3
neavilly

neavilly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.05.2006

View Postbortosc, on Mar 6 2008, 08:04, said:

Restrictiile in ceea ce priveste perioada minima de inchiriere ar trebui sa fie reglementate de legislatia si normele metodologice care reglementeaza Registrul Comertului. Din pacate nu iti pot da un raspuns clar, dar iti pot spune unde il poti gasi: Mergi la Oficiul Registrului Comertului si intreab-o pe tanti de la ghiseu.

Mersi pentru raspuns. Sunt student, nu am 10 ani sa vorbesc cu tanti.

O zi buna.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate