Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Ghertoi la volan

- - - - -
  • Please log in to reply
4122 replies to this topic

#4015
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,054
  • Înscris: 02.09.2005
incalcarea legii s-a facut in timpul serviciului, folosindu-te de un bun al firmei, care nu ti-a fost dat sa il folosesti cum ai tu chef si sa faci ce vrei tu cu el.

#4016
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006
Vestitul E85/E583:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MMYJmHdUFoM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Momente cheie:
0:17 - apare bizonul (mașina vișinie IS 09 LAH) în scenă; se duce
0:34 - apropiere de localitate, flashuri din contrasens - radar
0:43 - Budăi, E583, limitare 60
0:54 - aceeași localitate, bizonul doarme pe acostament, de frica radarului; Habar n-are unde se află și ce limită de viteză este, așa că merge cu 40 să fie sigur. Eu merg liniștit pe pilot automat, frânez în dreptul lor din cauza celui cu Audi (altul care nu știe ce limită e, că în rest a zburat și el).
1:04 - următoarea localitate, limitare 50; Bizonul în spatele meu, flashuri, flashuri să ies de pe carosabil. Semnalizez dreapta imediat după ce a trecut cel alb, să mă retrag totuși, dar bizonul deja a sărit pe acostament, fără semnalizare evident (ce-ar mai conta, oricum...), așa că renunț la manevră.
1:15 - bizonul, paralel cu mine, frânează și trage stânga. Se și întoarce la mine și gesticulează ceva (doar el știe ce). După care își continuă nestingherit drumul de acostament.

Alte comentarii sunt de prisos.

#4017
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Alex, câteva precizãri (nu pot vedea videoclipul, nu știu motivul): de la giratoriul de dupã Roman pânã la Ungheni, nu este E85, acesta merge spre Suceava și Siret. Nevazand, nu-mi dau seama cum ai mers dar de la Iași pânã la București se merge și pe banda de urgențã pentru fluidizare, inclusiv Poliția Rutierã o face când nu este în misiune și ambulanțele de asemenea. Dacã nu ar fi așa, drumul respectiv ar fi mai lung cu 50% și peste ca timp din cauzã cã oportunitãțile de depãșire ar fi minime. Eu am mers pe E85 și când era numai o bandã și un drum Suceava București putea fi și 12 ore, traficul era mai redus dar întâlneai tractoare cu remorcã și autocamioane de toate tipurile și depãșirea era o aventurã... fiind și multe gropi, fãrã o panã de anvelopã nu scãpai.

#4018
Maxy21

Maxy21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 24.07.2013
No comment. 3 stalpisori zaceau inerti pe caldarâm. Or fi facut ei ceva... O sa ma interesez

Attached Files


Edited by Maxy21, 17 October 2015 - 23:23.


#4019
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Alex, intr-un final am vazut videoclipul, am remarcat ca practici ceea ce spuneam ca e regula generala pe acel drum (degajarea pe banda de urgenta/acostament pentru a facilita depasirile). Din exprimarea scrisa credeam ca incerci sa stai doar pe banda si restul vor fi nevoiti sa faca depasirea in mod riscant. Chiar ma miram din partea ta! Ramane chestia cu drumul ca nu e E85...

Voi evita sa comentez videoclipuri doar din descriere, cateodata nu se intelege exact. Sa-l ia naiba de update la Chrome, nu mai pot vizualiza clipurile!

#4020
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Nu-i facuta de mine, dar tot ghertoi ramane...

Attached Files



#4021
bizzu-TM

bizzu-TM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 17.02.2008
Iote de ce nu gasesti locuri de parcare disponibile: cand doua vaca-muuu parcheaza doua masini pe trei locuri...

Attached Files



#4022
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Si ce daca-i rosu...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3fS0t9xqm_0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4023
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
https://www.facebook...78828625625867/

#4024
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
O intamplare vazuta de mine intr-o parcare de resedinta, subterana.
protagonista: un Mercedes "gipan" (GLx) condusa de o doamna bine. Stiu ca sunt off topic, dar puteti inlocui Mercedes cu BMW.

Asadar ajung in parcarea subterana chiar in spatele cuconei. Opreste tacticoasa chiar in culoarul de acces, se da jos din masina si incepe sa-si descarce portbagajul. Pentru ca am fost norocos si puteam ajunge la locuil meu de parcare ocolind masina ei, n-am mai asteptat si am parcat-o pe locul meu folosind ruta mai putin conventionala si mai anevoioasa, avand in vedere locul stramt.
In fine, mi-am spus ca e cam nesimtita sa-si lasa masina acolo si sa oblige pe oricine ar veni dupa ea sa astepte 2-3 minute pana coboara ea sa-si mute masina. Am uitat de intamplare.

N-am mai plecat nicaieri in we, iar doua zile mai tarziu m-a "trezit" un scandal monstru: cica cineva isi lasase masina parcata in poarta parcarii de cateva zile si blocase cateva zeci de masini pentru tot we, fara ca cineva sa stie unde locuieste Posted Image

A treia zi a sters-o pe ascuns...

Am stat si am cugetat: cucoana nu era tiganca, nu avea ceafa lata, nici macar indianca nu era. Parea normala. Cred ca neamul nostru e de vina...

#4025
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007
Eu eram la mall intr-o zi in care era moatte de om sa gasesti un loc de parcare. Si vine o tipesa, milfa cam de varsta mea, si se pune intr-o pozitie nici cum, blocand si o alee parcarea subterana. Avea C classe .  Eu incarcam in portbagaj.. cred ca erau boarfe pt craciun. . Si da jos tipa geamu' si-mi da si un claxon in timpan, la care zice: nu pot sa incarc din carucior mai repede,  ca sa nu astepte dupa mine. Imi venea s-o cracanez.. mi-am ales cuvintele "in timp real" si i-am zis, nu vii sa ma ajuti? Iubit-o. De nervi am scos o tigara si am aprins-o.  La care sa carat in cautarea altui loc de parcare.

#4026
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VWrAxRzkbIk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ca sa nu fie dubii, pe mijlocul bulevardului, e linie continua. Dubla.

#4027
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Toate persoanele care au parcat pe locurile de handicapati erau perfect capabile, sanatoase si... Infometate.
In special cei din X5. Au parcat acolo ca era mai aproape de impinge tava din dreapta.

PS: Mai mult de jumate din parcarea de la supermarket era goala.

Attached File  1.jpg   219.94K   88 downloads Attached File  2.jpg   165.94K   101 downloads

Asta fix acolo a parcat. Masina oprita si nimeni in ea. La intrare in parcare la supermarket. Blocand un sens.

Attached File  3.jpg   313.39K   95 downloads

#4028
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
Vecine, daca pe strada, in trafic, nu se iau in considerare semnele de pe asfalt, sunt pur optionale, ce pretentie ai intr-o parcare "privata".

#4029
bizzu-TM

bizzu-TM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 17.02.2008
Proverb congolez: "cand doi idioti se intalnesc, planeta devine un loc stramt".

Urmarile declaratiilor de dragoste: cel din stanga are nevoie de una bucata antena de radio plus una bucata stergator deformat conform standard in vigoare, la cel din dreapta va fi nevoie de ceva spoiala pe negru, ca-s cam adanci urmele alea de cheie. Probabil franceza.

Attached Files



#4030
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Mna... Ce sa le ceri, un loc de handicapati ocupat, o strada blocata, mai un parcat in intersectie, chestii normale pe aici. :)

#4031
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Doua gunoaie...

Attached File  gunoi.jpg   674.32K   111 downloads

#4032
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Alti isteti. Posted Image

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate