Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

F.C. Braşov

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#1
Bulinash

Bulinash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.01.2006
Având în vedere că sunt brașovean, m-am decis să deschid un topic referitor la echipa orașului meu FC Brașov.
Nu sunt membru al galeriei, dar îmi place să merg la meciurile echipei de acasă.
Nu am preferințe din echipele titrate din București, cu toate că fratele meu este susținătorul unei echipe bucureștene și se cam duelează în posturi cu susținătorii celorlalte echipe pe acest forum.. :D

Revenind la FC Brașov, regret că activează în acest moment în liga a doua, dar având în vedere parcursul echipei din tur am toate speranțele că din vară o să vedem din nou Steaua, Dinamo, Rapid, CFR si toate celelalte echipe la Brașov din nou.
Brașovenii chiar merită acest lucru și pe lângă spectacolul specific ligii I, mai merită și un stadion nou, care se pare că se va construi într-un final pe locul defunctului Municipal.

Date despre echipa de sub Tâmpa găsiți aici.

Așteptăm revenirea echipei în liga I, dar până atunci se pare că echipa face o figură frumoasă și în cupa României.
Sperăm ca în seara aceasta FC Brașov să întregească grupul echipelor provinciale din semifinale.

Eu, poate exagerez, dar cred că acest meci va fi cel mai frumos dintre sferturile de finală de până acum.

Haide Steagu' !

Edited by Bulinash, 28 February 2008 - 18:28.


#2
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Sper sa treaca de CFR Cluj azi. Oricum, in Liga I se califica sigur, au un avans destul de mare fata de urmaritoare. (11 puncte).

#3
adishoru80

adishoru80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.08.2007
Sa-i vedem anul acesta, am incredere ca vor fi surpriza campionatului... ;)

#4
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008

View Postadishoru80, on Jun 30 2008, 19:24, said:

Sa-i vedem anul acesta, am incredere ca vor fi surpriza campionatului... ;)

Am incredere ca vom face o supriza in Ghencea :).

Deocamdata am inceput cu dreptul. Hai Brasovu'!

#5
CaTalyN92

CaTalyN92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.05.2008
uite ca in ghencea nu au facut nici o surpriza!

#6
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

View PostCaTalyN92, on Aug 12 2008, 23:10, said:

uite ca in ghencea nu au facut nici o surpriza!

Las' ca poate fac surpriza in groapa !

#7
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
He he, nu cred .. cu toate ca o sa le puna probleme serioase cainilor...
La meciul asta, orice rezultat ma va multumi... :rolleyes:

Iar in Ghencea, nu are rost sa amintim cum au pierdut... un gol de toata jena marca Stelea plus bulanul specific Stelei care marcheaza in ultimul minut canda fundasii echipei adverse nu sunt atenti...

Iar, dupa cum s-a desfasurat acea partida, egalul era cel mai potrivit rezultat!

Edited by Uweman, 13 August 2008 - 09:54.


#8
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
victorii intamplatoare, din seria "DAca bulan nu e nimic nu e "

B)

#9
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
brasovul merita un egal in ghencea,parerea mea.

#10
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View PostUweman, on Aug 13 2008, 09:51, said:

Iar in Ghencea, nu are rost sa amintim cum au pierdut... un gol de toata jena marca Stelea plus bulanul specific Stelei care marcheaza in ultimul minut canda fundasii echipei adverse nu sunt atenti...
Meciul se termina cand fluiera arbitrul ultima oara... Ce ai vrea, sa nu dam gol ca nu se uita aia?

#11
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
He he, asa e, cum sa nu dai gol in ultimile minute... dar, asta e bulan, ca fundasii ori nu se uita la atacantii Stelei, ori "ii scapa" din marcaj...
Exagerez si eu, dar meritau brasovenii un egal... dar, asta e, un meci are 90 de minute.

Altfel, am fost ieri la stadion la meciul pe care FC Brasov l-a disputat cu Pandurii.
Am ajuns acasa si am vazut ca Razvan Lucescu s-a suparat pe suporteri.

Deci, pe o caldura sufocanta, stadionul aproape ca s-a umplut, si cand ma refer la stadion ma refer la cele doua tribune, pentru ca o peluza e disecata in trei parti, iar cealalta este rasa de pe fata pamantului.
Nu credeam ca o sa fie atat de multi spectatori, dar au venit destui, dovada ca publicului din Brasov i-au lipsit meciurile din Liga I.

Recunosc, ca publicul din Brasov nu este foarte "sustinator", adica nu se manifesta frenetic pe toata durata meciului, si de multe ori sustin echipa atunci cand aceasta conduce, iar cand este condusa se cam vocifereaza din tribuna.
Dar, de aici pana la a fi sucarit, ca publicul nu a sustinut echipa, mi se pare cale lunga.
Noi am stat la tribuna a doua si de acolo s-a incurajat echipa de multe ori... dar, s-a si vociferat impotriva ei.
Imi pare rau, dar cand iei un gol prostesc in minutul 3, nu te astepti ca spectatorii sa iti trimita bezele.
Iar, dupa o infrangere la Fc Arges, doar nu se asteptau sa ii asteptam cu petale de trandafiri.

Intr-adevar, campionii injuraturilor au fost, nicio surpriza... Zaharia si Surdu.
Zaharia este un zero barat si asa a fost in toate meciurile de pana acum, iar Surdu... sa am pardon, il injuram si inainte sa plece de la FC, d'apoi acum... mai ales ca a venit de la Steaua... :cursing:

In rest, jucatorii buni, care pun sufletul, cu un plus la meciul asta catre Ilyes, Sburlea si Rui Duarte.

Sa speram, ca vor continua tot asa si vor obtine cat mai multe victorii, pentru ca au potential.

Am comentat din postura unui suporter brasovean, nu a unuia dinamovist... <_<

#12
angel3110

angel3110

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 07.03.2007
Am fost si la meciul cu Unirea si la meciul cu Pandurii si echipa a jucat bine in ambele meciuri... intr-adevar sau spus multe chestii si din tribune dar au fost numai cativa natarai care faceau asta....restul incurajau echipa....singurii injurati au fost Zaharia si Munteanu.

#13
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005

Quote

Intr-adevar, campionii injuraturilor au fost, nicio surpriza... Zaharia si Surdu.
Zaharia este un zero barat si asa a fost in toate meciurile de pana acum, iar Surdu... sa am pardon, il injuram si inainte sa plece de la FC, d'apoi acum... mai ales ca a venit de la Steaua... :cursing:

Luați-l și voi la palme, că nouă ne-a scos peri albi Surdu ăsta!

Edited by drushk, 17 August 2008 - 19:40.


#14
angel3110

angel3110

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 07.03.2007

View Postdrushk, on Aug 17 2008, 20:40, said:

Luați-l și voi la palme, că nouă ne-a scos peri albi Surdu ăsta!
Mie mi-a placut cum a jucat Surdu in meciul cu Pandurii ... cred ca o sa-si revina la FC Brasov.
Nu pot sa spun aceasi chestie despre Zaharia... cel mai injurat om din tribune (si pe buna dreptate,pentru ca se misca mai greu ca o baba)...s-au facut atatea mistouri pe seama lui din tribune ...am ras cu lacrimi :lol:.

#15
CaTalyN92

CaTalyN92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.05.2008
A-ti avut bulan cu Pandurii  -_-

#16
angel3110

angel3110

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 07.03.2007

View PostCaTalyN92, on Aug 18 2008, 11:24, said:

A-ti avut bulan cu Pandurii  -_-
Fi serios...Pandurii au avut o singura ocazie ...adica atunci cand au dat golul (min.3) ...dupa aia Stelica s-a plictisit in poarta! :lol: ...saracul a transpirat degeaba.
Brasovul a atacat tot meciul!

#17
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
Subscriu!

N-am mai vazut echipa ca Pandurii... dai gol in minutul 3, in deplasare... si apoi stai si te aperi tot meciul... au fost varza, meritau sa o ia si mai rau de la Steagu'!

Si domnu' CaTalyN92... se scrie "Ați"... pun greseala pe seama ironiei ieftine pe care ai scris-o... ;)

#18
norver

norver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 14.02.2008
acum au urmatorul meci cu otopeniu nu sau cu gaz metan medias?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate