Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Neogen - pe ultimul drum

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
Folosesc Asociati Neogen de vreo 4 luni.
Am inscrise in acest program 7 siteuri iar saptamana aceasta am incercat sa mai inscriu un site cu jocuri dar cerearea mea a fost respinsa pe motiv ca sunt prea multe siteuri cu jocuri. Am zic ca e gata, neogen se duce la vale.

Mare mi-a fost mirarea azi dimineata cand am primit un mail de la neogen in care ma rugau sa scot reclamele de pe minim 4 siteuri de-ale mele pe motiv ca sunt prea multe siteuri si din cauza reclamatiilor advertiserilor. Care advertiseri? Ca 90% din reclamele neogen sunt pt neogen&company (bestjobs).

Va las pe voi sa comentati mai mult.

[ http://s5.largeimagehost.com/TN/UrXFQQt/tn_neogen.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by - Rares -, 28 February 2008 - 13:55.


#2
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Eu unu nu am inteles mai nimic ...... poti sa scrii corect si coerent ?

#3
cicudaf

cicudaf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 05.12.2007

Quote

datorita numeroarelor

Quote

advertiserilor nostrii

Quote

sa va carem
... au angajat primul dulgher iesit in cale?

Sunteti sigur ca mail-ul este din partea neogen-ului?

Edited by cicudaf, 28 February 2008 - 13:57.


#4
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
Ce anume nu ai inteles? Am primit mail de la neogen sa-mi scot reclamele lor de pe unele siteuri la alegere. Cum ti se pare?

Daca citeai mailul intelegeai :)

foarte sigur! Am mai primit saptamana asta cateva prin care imi spuneau ca nu mai aproba siteuri cu jocuri.

#5
cicudaf

cicudaf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 05.12.2007

View Post- Rares -, on Feb 28 2008, 13:58, said:

foarte sigur! Am mai primit saptamana asta cateva prin care imi spuneau ca nu mai aproba siteuri cu jocuri.

Nu-i bai, oricum serviciile oferite de dumnealor lasa de dorit.

#6
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007
De ce nu folosesti Adsense ? :huh:

#7
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

View Postunu_suparat, on Feb 28 2008, 15:39, said:

De ce nu folosesti Adsense ? :huh:
Cred ca intrebarea asta a mai fost pusa...
Neogen plateste clicurile date pe linkurile catre siteurile care le apartin? (Pe romaneste... daca un vizitator intra pe siteul tau si da clic pe bestjobs . ro -  neogen iti plateste cei 0.05Euro?)

#8
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
din ce am observat plateste si clickurile alea.

Foloseam neogen pt ca imi conveneau mai mult cei 5 centi /click decat la adsense, unde pe siteurile mele erau perioade unde prindeam si un cent/click.

Daca imi puteti recomanda alceva inafara de neogen sau adsense care sa plateasca minim 3centi/click v-as fi recunoscator.

#9
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

View Post- Rares -, on Feb 29 2008, 12:27, said:

din ce am observat plateste si clickurile alea.

Foloseam neogen pt ca imi conveneau mai mult cei 5 centi /click decat la adsense, unde pe siteurile mele erau perioade unde prindeam si un cent/click.

Daca imi puteti recomanda alceva inafara de neogen sau adsense care sa plateasca minim 3centi/click v-as fi recunoscator.
Tot Adsense... sunt cateva smecherii pe care le-am invatat cu timpul. Foloseste o singura unitate de reclama, formatul patrat mare afisat in centrul paginii si, periodic, atunci cand scade pretul/clic (pentru ca scade in timp) elimina din reclame pe acelea care apar mai des... de obicei pe prima. La mine a functionat. La unele siteuri s-a triplat castigul atat prin cresterea nr de clicuri cat si prin cresterea pretului incasat/clic. Succes

Intorcandu-ne la Neogen am mari indoieli ca clicurile date pe reclamele lor sunt in totalitate platite...
Exista un program care sa monitorizeze pe unde pleaca vizitatorii pentru ca astfel sa pot verifica?

#10
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006

View Postmicacurioasa, on Mar 1 2008, 09:36, said:

Tot Adsense... sunt cateva smecherii pe care le-am invatat cu timpul. Foloseste o singura unitate de reclama, formatul patrat mare afisat in centrul paginii si, periodic, atunci cand scade pretul/clic (pentru ca scade in timp) elimina din reclame pe acelea care apar mai des... de obicei pe prima. La mine a functionat. La unele siteuri s-a triplat castigul atat prin cresterea nr de clicuri cat si prin cresterea pretului incasat/clic. Succes

Intorcandu-ne la Neogen am mari indoieli ca clicurile date pe reclamele lor sunt in totalitate platite...
Exista un program care sa monitorizeze pe unde pleaca vizitatorii pentru ca astfel sa pot verifica?
In ce sens sa le elimini, sa le filtrezi?

#11
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

View Postwallgames, on Mar 1 2008, 12:11, said:

In ce sens sa le elimini, sa le filtrezi?
Da

#12
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
A fost vreodata Neogen mare companie ?  

Cred ca aia care au vazut neogeo mare scula is mai idioti ca aia de la neogeo

#13
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
Asa e, neogen nu a fost si probabil nici nu va fi o mare companie. Pur si simplu pt siteurile mele se potrivea mult mai bine decat adsense.
Cum ti se pare sa faci 10$ intr-o zi si a doua zi dupa ce treci la neogen sa faci 20euro cu aceleasi siteuri si aceleasi pozitii pentru reclame?

Asa ca ai grija prietene cum folosesti termenul "idioti".

Edited by - Rares -, 04 March 2008 - 10:02.


#14
catavl

catavl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 29.08.2006
Mai dupa cate stiu eu neogenu' are o cifra de afaceri de vreo 2 mil de euro. A da si reclamele alea pentru bestjobs sunt platite de angajatori, ca si anunturi gold sau silver. Deci stati voi linistiti ca nu cred ca va disparea de pe piata...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate