Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Sfat achizitie bicicleta :)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gatuzo

gatuzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2007
Salut ! Am deschis acest topic pentru ca nu stiu ce sa aleg sa fie mai bun . Vreau sa-mi iau o bicicleta si am buget de 100-200ron max . Am un coleg care are o bicicleta de vanzare Mountain Bike zicea el weber sau webber adusa din austria . Ati auzit de firma webber/weber ce fabrica biciclete ? ce stiti de ele ? Mersi

#2
marco_xcz

marco_xcz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.02.2008

View Postgatuzo, on Feb 27 2008, 17:01, said:

Salut ! Am deschis acest topic pentru ca nu stiu ce sa aleg sa fie mai bun . Vreau sa-mi iau o bicicleta si am buget de 100-200ron max . Am un coleg care are o bicicleta de vanzare Mountain Bike zicea el weber sau webber adusa din austria . Ati auzit de firma webber/weber ce fabrica biciclete ? ce stiti de ele ? Mersi
nu am auzit de acest nume dar parerea mea este ca lucru nou e lucru nou

#3
tampesku

tampesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 11.11.2006
si parerea mea e ca o chinezarie tot e chinezarie e ! si de banii astia numai o chinezarie poti sa iti iei !

#4
gatuzo

gatuzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2007
La pretu asta numa o chinezarie pot lua noua . E un prieten f bun de aia o da mai ieftin . Nu-l intereseaza banii pt ca are parte de asa ceva din plin ... am sa vad :P ms de "incurajari" :D ,  maine merg s-o vad ;)

#5
tampesku

tampesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 11.11.2006
vezi si tu sa nu joace piesele pe ea, sa nu fie ruginita, sa nu aiba rotile descentrate, sa aiba gume bune etc toate chestile astea costa daca te duci la meseriasi sa o repari si vezi cum mai pui o suta acolo, o suta acolo, cauciucuri noi, niste frane noi ... si uite asa mai chetuiesti inca 2 milioane pe bicicleta

#6
gatuzo

gatuzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2007
Nu e forjata bicicleta , dar o sa ma uit la amanunte :D . Am un prieten care si-a luat o janghina de bitza cu 300 ron mai demult . A mai bagat 300 ca sa o aduca pe linia de plutire...

#7
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006
Weber este o marca deosebita, dar este foarte importanta starea bicicletei, pentru ca numai un cadru Weber poate fi peste 100euro, dar depinde si de tipul bicicletei. Numai numele nu intotdeauna inseamna ceva, precum schimbatoare marca Shimano, de altfel foarte bune, echipeaza FirstBike, care stim cu totii ce calitate au (sau mai bine zis, nu au). O marca buna poate face si produse mai slabe, mai ieftine.
Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu pasionatii de biciclete, care stiu locurile de unde poti cumpara o bicicleta SH buna. Sunt anumite persoane care aduc de afara biciclete folosite, in stare excelenta. Foarte important este sa ceri parerea unui priceput sau pasionat pentru a-si exprima parerea, sa nu ai surpriza ca nu stiu ce piesa de la schimbator nu se gaseste in Ro si bati targurile cateva luni pana gasesti piesa aceea, daca ai noroc.
Mi si pare cam putin 200lei pentru un Weber, poate este chiar intr-o stare proasta, mare atentie.

Sunt in Italia acum si iti pot spune ca un MountainBike de calitate medie este 500-600euro. Bine, calitate medie este foarte relativ, caci mie mult mi-ar placea una. In acest moment am o bicicleta normala de strada care o costat 230euro sunt foarte incantat de aceasta si ma gandesc ca in Ro pur si simplu nu aveam de unde sa o cumpar, chiar daca voiam sa cheltui aceasta suma.
Am vazut biciclete de curse la 3000euro asa sa stii calitate ieftina nu prea gasesti.

Edited by nelu97, 28 February 2008 - 23:31.


#8
gatuzo

gatuzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2007
Am sa vad ... el zice ca e in stare buna , merge bine o sa-i fac o proba , am sa verific unele amanunte ... :) Multumesc pentru sfaturi !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate