Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Problema ciudata in Win XP

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Am cele mai bune drivere, placa video buna, IE6 cu toate update-urile...etc. In principiu nu ar trebui sa fie probleme.. si probabil ca nici nu ar trebui sa fie.. DAR...

Oriunde as fi in IE sau intr-un program, daca vreau sa salvez o imagine pe HDD se blocheaza programul respectiv sau IE daca sunt in IE  :rolleyes:

Stiti cu e.. dai save as .. selectezi directorul in care vrei sa puna imaginea.. si dai OK :D
LA mine dup asta ori se blocheaza IE si nu mai raspunde ori daca nu ating tastatura.. dupa 20-30 sec. salveaza imaginea !  :confused:

A mai patit cineva asa ceva !?!?

Presupunem ca am instalat probabil vreun program care a busit ceva la IE...  dar de ce si din editoare grafice tot la fel face ??
Vrei sa salvezi o imagine si tot asa... ~ 1 min sa salveze sau blocaj... In rest totul e ok...  :(

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Probabil ca Nu e din IE ... tocmai aici e buba!

daca itzi mere repairu', sa bagi aici cum ai facut! macar atata! :D

#3
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Mda... format c: :(

#4
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Man, are vreo legatura cu tipul de fisier salvat ? jpg, bmp ?

Daca da verifica in registrii , in clase, acel tip de fisier si setarile programuluiprogramelor care il deschid.

Sau si mai simplu sterge, si aloca-l din nou.

Asta una .. 2).

In win.ini ai o sectiune Embedding . Verifica acolo, daca apare tipul de fisier/fisiere la care crapa. Daca nu exista, completeaza-l tu de mana, la fel cum sunt si celelalte

Probabil ca ai avut un program de grafica, pe care l-ai sters, si acesta a dezinstalat mai mult decat doreai

EP

#5
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Ai incercat sa folosesti... Netscape? Doar asa, sa vezi daca se comporta la fel.

#6
atomix

atomix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 22.02.2002
Monitox, am mai intalnit problema asta legata de .gif-uri pe XP/2000 ... si solutia a fost surprinzatoare, modifica setarile din ZoneAlarm referitoare la imagine (block/stop animation/etc). Eu personal nu folosesc ZA deci nu-ti pot da detalii ...
Daca n-ai ZA sau n-ai rezolvat problema o sa mai verific sa vad cum sta treaba.

#7
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
EndLess are dreptate. Nu e o problema de IE6. E oarecum similara cu o problema intalnita de mine mai demult la Winamp. Mai precis, un coleg de la munca instalase RealPlayer, pe care eu nu pot sa il inghit. Am instalat Winamp dar.......de cate ori bagam un cd cu muzica se bloca ceva vreme. Si asta numai din cauza RealPlayer-ului. Asa ai patit si tu acum.
Deci: Vezi sau reaminteste-ti ce program ai mai avut instalat inainte, sau cum sunt alocate fisierele respective. E posibil ca prima data sa caute calea vechiului program. Oricum, asta e ideea.
Si poate ar trebui sa te mai uiti si prin registri. Apropo, nimeni nu vorbeste pe aici de programe de curatat registri? Am dat intamplator peste RegCleaner si mi se pare super.

#8
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Poate tie ti  s-a parut fain....dar mie sincer sa fiu mi-a facut prea curat prin os...:(( si a trebuit reinstal...asa ca prefer sa imi curat registrii manual.... ce..."regedit" nu e bun?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate