Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Case de schimb valutar care trag tepe la limita legalitatii in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Alien Code

Alien Code

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 15.09.2002

View Postscooby, on Feb 25 2008, 16:13, said:

Eu va dau un sfat prietenesc . NU schimbati niciodata bani la casele de schimb valutar . Ii puteti schimba foare bine la banci , acolo ce e scris pe panou atat primiti fie ca e vorba de vanzare fie de cumparare. Asa ca daca nu e musai sa ii schimbati atunci urgent ,amanati schimbul pana a 2-a zi cand se deschid bancile , sau pentru cei mai familiarizati cu tehnologiile moderne ,la bancomate de schimb valutar.


Casele de schimb valutar au curs mai bun decat au bancile (la ghiseu), si la sume mari mi se pare normal sa scada cursul.

#20
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006
Daca esti atent nu patesti nimic nici cu casele de schimb.Comision au toate 0%.Te uiti sa fie cu un singur curs.
Cel mai important, fugiti de cele care au in stanga, vrajeala cu cecuri de calatorie, care e pusa la fel sa te induca in eroare.
Aceste case au si agent de paza.

#21
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005
Nu neaparat, sunt mai multe tipuri de tepe, nu doar cea cu cecuri.
In Brasov din pacate sunt de vreo 4 feluri, in special cu scopul de a tepui turistii straini care nu cunosc limba romana. Poze cu fiecare tip de teapa si exemple gasiti aici: tepe schimb valutar Brasov.
Postez si eu o poza cu unul din exemple. Nu stiu cum si de ce mai exista astfel de "afaceri", este o rusine pentru turismul romanesc...
Attached File  fb.jpg   57.67K   73 downloads

#22
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004

View Postscooby, on 25 februarie 2008 - 16:13, said:

Eu va dau un sfat prietenesc . NU schimbati niciodata bani la casele de schimb valutar . Ii puteti schimba foare bine la banci , acolo ce e scris pe panou atat primiti fie ca e vorba de vanzare fie de cumparare. Asa ca daca nu e musai sa ii schimbati atunci urgent ,amanati schimbul pana a 2-a zi cand se deschid bancile , sau pentru cei mai familiarizati cu tehnologiile moderne ,la bancomate de schimb valutar.

Cursul de schimb al bancilor este unul foarte dezavantajos!

#23
unbeliver

unbeliver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 29.11.2007
SC CAMBIO - Calea Mosilor 298. Țeapă la numărat și dat restul.

M-am prins prea târziu.

Aia e... Prostia se plătește.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate