Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 

2008 minute si mesaje scrise ! :|

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
SarcasticMusic

SarcasticMusic

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.05.2007
Salut...
E vorba despre oferta ce a aparut acum... e valabila pana in 24Februarie...
Sta cam asa :

Cumpãrã si activeazã orice cartelã SIM Orange PrePay pânã la 24 februarie si ai:

    * 2008 minute în retea 1 an, cu 4 euro/lunã; prima activare a optiunii costã doar 3 euro
    * 2008 mesaje scrise în retea 1 an, cu 2 euro/lunã
    * 60 de apeluri in retea, 3 luni, cu 2 euro/luna
    * primul apel în retea gratuit, în fiecare zi pânã la ora 10
    * apeluri nationale la tarifele din retea pânã la 31 martie 2008, cu 1 euro
    * pânã la 20% credit bonus pentru orice reîncãrcare de minim 4 euro


Deci chiar asa sta treaba ? :| ... 2008 minute timp de 1an... in retea la orice ora pentru 4Euro lunar ? si poti suna orice numaru Orange... ? nu conteaza daca e numaru mai vechi si chestii de gneu ? nu sunt ceva intorsaturi pe aici si te trezesti ori ca costa mai mult... ori nu e chiar asa cum se intelege ... :|

Ms...

#2
orange

orange

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 01.09.2005
pai...eu am activato..si  din cate vad eu nu sunt 2008 minute / luna... sunt pe tot anul...si iti dau ei in fiecare luna 193 minute..sau ceva de genu, de la a 4a activare...si pana atunci iti dau 165... :| foarte incurcata treaba, mai bine nu mai luam cartela :-j

#3
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Toate cele de mai sus sunt adevarate, mai putin ultimul punct unde bonusul de 20% se acorda pentru reincarcari de minim 25 de euro si nu este niciun fel de oferta, e trecut la oferta ca sa para mai bogata. Totul tine de interpretare, daca nu esti obisnuit cu capcanele marketingului, vei crede ca pentru orice reincarcare de 4 euro, primesti 80 de centi, iar pentru una de 10, 1 euro, ceea ce nu este adevarat.

Edited by danutz1, 19 February 2008 - 23:52.


#4
SarcasticMusic

SarcasticMusic

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.05.2007
Acuma am observat si eu cum sta treaba :D Pai se merita intr`un fel... daca e sa te uiti dupa un abonament normal de 180minute care costa in jur de 10-11Euro... sau pe aici bate... si oferta respectiva are 165minute la 4Euro... diferenta la bani e de in jur a 7-8Euro... plus ca aici peste 4luni primesti 193minute :D

Daca mai aveti careva sugestii/pareri... :D

Edit: E bine ce am zis mai sus ? in legatura cu abonamentele de 180minute si cat costa... chestiile de gneu... :D sa stiu asa mai sigur... pt. a calcula diferenta :D

Edited by SarcasticMusic, 19 February 2008 - 23:57.


#5
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Daca ai de gand sa iti cumperi o asemenea cartela, eu zic sa intri in orange student, activezi optiunea 100 de minute in retea cu 2 euro, cea de 200 nu stiu daca mai este disponibila.
Pe langa aceasta optiune, activezi si oferta "jumatate in plus" pentru 1 euro si vei avea un total de 145 de minute in retea pentru 3 euro.
Luna viitoare nu vei mai fi nevoit sa activezi decat optiunea cu minute, apoi la fiecare 30 min.vb, primesti 15 min.valabile 7 zile. Deci 145 de minute cu 2 euro. In medie, tariful pe minut este mai mic daca alegi aceasta varianta.

Dar chestia asta nu e valabila decat 3 luni, iar minutele din orange student pana in 30 iunie.

Pentru a fi sigur ca vei avea minute si in continuare, in prima luna poti activa si oferta curenta.

Edited by danutz1, 20 February 2008 - 00:04.


#6
SarcasticMusic

SarcasticMusic

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.05.2007
Aha... dar chestia cu 2008 minute se poate activa de pe orice cartela ? sau trebuie sa iti cumperi cartela noua ? si daca trebuie sa iti cumperi cartela noua nu poti face cunva sa patrezi acelas numar ? :)) :| ...

Acuma nu pot incerca sa vad daca merge si de pe cartelele mai vechi ca nu am telefonu la mine... :|

#7
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pentru 2008 minute iti trebuie cartela noua, pentru "orange student" si "jumatate in plus" se poate de pe orice numar.

Rectificare, 2 euro bonus, pentru o reincarcare de 10 euro.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate