Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

HTC Dual Touch

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#37
emiiiii

emiiiii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.02.2009
Merci mult, desi intre timp mi-am pus pe G-alarm care chiar se descurca foarte bine si are foarte multe setari legate de durata, volum etc.

Pt a folosi un program de navigatie imi trebuie un adaptor de gps sau are incorporat asa ceva?

#38
rnihai

rnihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 04.03.2006

View Postibm_ioman, on Jan 9 2009, 17:33, said:

Am reusit sa-l instalez, acum sa si circul un pic sa vad cum se descurca.

Salut...acest telefon are receptor GPS? Sau ai tu unul separat?

#39
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007
HTC Touch Dual nu are receptor GPS integrat, insa se poate asocia fara probleme cu un receptor extern prin Bluetooth.

#40
acehigh2k

acehigh2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.01.2008
Vand HTC Touch Dual NOU - 1050 RON

Pachetul include:
- telefon
- 2 x stylus
- husa
- card 1 GB
- incarcator
- cablu USB
- hands-free stereo
- folie de protectie pentru ecran

Contact: Dorin - 0744 44 13 34

#41
THEREX

THEREX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 16.11.2005
sau sh 390 ron ;)

pm me :D

#42
andrei_dv1

andrei_dv1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 16.04.2007
salut...cum se instaleaza windows mobile 6.1 pe un htc touch dual?si de unde il pot downloada?am incercat cu o versiune de pe site de la microsoft dar nu a mers.

#43
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006
:(

Edited by truthman, 15 May 2009 - 17:40.


#44
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006
cele mai proaste telefoane din lume la ora actuala, cele mai instabile si cu cele mai multe bug-uri sunt telefonele de la HTC!!!!
nu va aruncati banii pe bashinile astea numite cica telefoane! sunt cele mai ...... dar cele mai proaste! eu unul nu pot sa-mi imaginez cum au putut astia de la htc sa scoata asemenea ragalii de telefoane :( pe piata care pe langa faptul ca au foarte mari probleme de functionare sunt si foarte scumpe.
NU CUMPARATI TELEFOANE DE LA HTC! PUR SI SIMPLU VA ARUNCATI BANII PE FEREASTA! La aceeasi bani se gasesc telefoane mult mai fiabile!

Edited by truthman, 15 May 2009 - 17:45.


#45
andrei_dv1

andrei_dv1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 16.04.2007
am si eu aceeasi problema cu semnalul.chiar si dupa ce am facut setarile resprective,tot nu am semnal.am o liniuta,maxim 2 si de cele mai multe ori nu am deloc.va rog,daca ma puteti ajuta careva...

#46
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Posttruthman, on May 15 2009, 17:39, said:

cele mai proaste telefoane din lume la ora actuala, cele mai instabile si cu cele mai multe bug-uri sunt telefonele de la HTC!!!!
nu va aruncati banii pe bashinile astea numite cica telefoane! sunt cele mai ...... dar cele mai proaste! eu unul nu pot sa-mi imaginez cum au putut astia de la htc sa scoata asemenea ragalii de telefoane :( pe piata care pe langa faptul ca au foarte mari probleme de functionare sunt si foarte scumpe.
NU CUMPARATI TELEFOANE DE LA HTC! PUR SI SIMPLU VA ARUNCATI BANII PE FEREASTA! La aceeasi bani se gasesc telefoane mult mai fiabile!
Cam acri strugurii, nu ?  :lol:

View Postandrei_dv1, on May 15 2009, 21:57, said:

am si eu aceeasi problema cu semnalul.chiar si dupa ce am facut setarile resprective,tot nu am semnal.am o liniuta,maxim 2 si de cele mai multe ori nu am deloc.va rog,daca ma puteti ajuta careva...
CID Unlock si upgrade Radio-ROM.
Gasesti ce-ti trebuie aici.

Edited by barboso, 20 May 2009 - 11:52.


#47
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Nu am avut niciodată un Windows Mobile și încerc să ajut un prieten care nu se descurcă deloc în materie de tehnică. Acesta și-a achiziționat modelul ăsta cu ultima ofertă de prelungire de la Orange (urmează să-i vină coletul) și m-a rugat să mă interesez de setări, configurări, upgrade-uri de soft pt a avea cât mai puține probleme cu acest instrument. Așa că am câteva nelămuriri:

1. Pt cineva care și-a luat modelul ăsta din oferta Orange, poate să-și facă update de ROM de pe site-ul oficial fără să-și piardă garanția? Are nevoie de așa ceva?
Cu ce versiuni ROM, CPU și Radio vine un HTC codat pe rețeaua Orange? Mă refer în special la asta:
HTC Touch Dual - Windows Mobile® 6.1 Professional Upgrade

2 Știam că dispozitivele WM nu au în setări opțiunea de autoblocare/blocare (combinație butoane) a tastelor și ecranului Touch. E destul de importat să ții sub control apăsarea ecranului tactil, mai ales. Dacă e așa, ce program îmi recomandați?

3. Ce alte recomandări ați avea (dacă aveți) pt buna funcționare a acestui dispozitiv.

Vă mulțumesc anticipat.  :)

#48
stif_cale

stif_cale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.07.2008
Cum sta cu semnalul si cu claritarea convorbirilor?

#49
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Poststif_cale, on May 25 2009, 00:05, said:

Cum sta cu semnalul si cu claritarea convorbirilor?
Cu claritatea nu există probleme. E practic aceeași cu CristalTalk de la Moto. CU semnalul...încă e în teste. Zic mai târziu.

Cât despre update-ul de ROM s-ar părea că nu există pt cei care au soft „OEM” de tip Orange. Și nici pe siteurile/forumurile dedicate nu se  găsește nimic. HTC nu oferă suport sistemelor comercializate sub un brand.

#50
adioperator

adioperator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 17.05.2005

View Poststif_cale, on May 25 2009, 00:05, said:

Cum sta cu semnalul si cu claritarea convorbirilor?

Semnalul in reteaua UMTS este cam slab in rest se descureca rezonabil. Calitatea convorbirilor nu este excelenta dar nici nu este sub medie.

#51
stif_cale

stif_cale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.07.2008
Deci se merita sa renunt la nokia e51 pentru htc touch dual din punct de vedere al claritatii convorbirilor? Sau cel putin sa fie la acelasi nivel.

Edited by stif_cale, 25 May 2009 - 12:42.


#52
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Poststif_cale, on May 25 2009, 13:42, said:

Deci se merita sa renunt la nokia e51 pentru htc touch dual din punct de vedere al claritatii convorbirilor? Sau cel putin sa fie la acelasi nivel.
Pentru claritatea convorbirilor cel mai mult „se” merită un Motorola. Ei sunt deținătorii celei mai performante tehnologii de filtrare a zgomotelor de fond implementată în telefonia mobilă publică, tehnologie împrumutată de la dispozitivele produse de ei și folosite pe scară largă în armata SUA.

Cât despre cele 2 dispozitive puse la comparație, din experiență personală nu pot să-ți zic (nu am folosit E51) dar pot să-ți zic că HTC-ul se ține bine (comparând cu „Cristal Talk-ul” de la Moto).

#53
stif_cale

stif_cale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.07.2008
Din pacate nu am mai prins promotia de la orange :(  :samui: :wallbash:

#54
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Posttzotzolyno, on 20th May 2009, 13:23, said:

1. Pt cineva care și-a luat modelul ăsta din oferta Orange, poate să-și facă update de ROM de pe site-ul oficial fără să-și piardă garanția? Are nevoie de așa ceva?
Cu ce versiuni ROM, CPU și Radio vine un HTC codat pe rețeaua Orange? Mă refer în special la asta:
HTC Touch Dual - Windows Mobile® 6.1 Professional Upgrade

2 Știam că dispozitivele WM nu au în setări opțiunea de autoblocare/blocare (combinație butoane) a tastelor și ecranului Touch. E destul de importat să ții sub control apăsarea ecranului tactil, mai ales. Dacă e așa, ce program îmi recomandați?

3. Ce alte recomandări ați avea (dacă aveți) pt buna funcționare a acestui dispozitiv.

Vă mulțumesc anticipat.  :)

Și-mi răspund singur:
1. Nu se poate deocamdată decât cu SIM/CID unlock și Hard SLP și un ROM gătit sau oficial. Prea riscant pt un începător cu garanție activă. O vreme a circulat un SN care se instala peste WM6 de la Orange dar s-ar părea că nu mai e valabil.

2. Aici e baiul. Ideea e că mă interesează ca atunci când sună cineva să nu se accepte prin atingere apelul (se păate întâmpla în buzunar sau mai știu eu cum). O opțiune ar fi S2U2 dar nu-mi place interfața de tip iSictir, pardon, iPhone. Cunoașteți voi ceva mai deosebit?
Mai e și problema cu necesitatea blocării ecranului în timpul convorbirii, să nu se activeze din greșeală tot felul de minunății. Ce pot folosi pt asta? Am găsit la un moment dat aplicația Slide2answer/ignore + cortină, dar de...e pentru Diamond/Pro/HD.

3. Îmi place interfața Spb Mobile Shell 2 respectiv 3. Foarte interesantă și intuitivă. O s-o încerc zilele astea prin trialul care este la dispoziție.

Aștept umil în continuare sfaturi de la versați. Mulțumesc.

Să nu uit de aplicația „Slide Actions” foarte utilă dispozitivelor de tip slide sau clapă dotate cu WM. Ideea e că WM nu știe să își blocheze ecranul/tastatura și să finalizeze apelul odată cu închiderea slide-ului (mecanic).

Se pot face destule configurări, autorul recomandă clar cam ce ar fi de făcut.

Edited by tzotzolyno, 29 May 2009 - 00:04.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate