Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

HTC Dual Touch

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007

 barboso, on Jan 9 2009, 12:46, said:

@ ibm_ioman, ai rezolvat ?


cu semnalul la telefon am rezolvat, asa cum am spus mai sus.
cu soft-ul GPS inca nu, astept sfaturi ;)

#20
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
@ibm_ioman intr-o prima faza incearca . In al doilea rand, stii de ce unii sunt "experimentati"? pentru ca au incercat diferite solutii..sa astepti, si sa nu faci nimic (daca ai rezolvat e bine sa postezi) nu e tocmai indicat. cat priveste harti, ia si pt 8.3.x si pt 8.0.x de pe torrent si cand ai kitul bun le pui :). doar nu vrei sa iti dea cineva 4gb de harti aici :)).

Edited by morogan, 19 March 2009 - 22:21.
warez


#21
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007
Am reusit sa-l instalez, acum sa si circul un pic sa vad cum se descurca.

#22
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007
Salut, de cate ori initiez un apel si vorbesc, se aude un fasait pe fundal, care e destul de suparator. A mai patit cineva lucrul asta?

#23
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007

 ibm_ioman, on Jan 13 2009, 12:54, said:

Salut, de cate ori initiez un apel si vorbesc, se aude un fasait pe fundal, care e destul de suparator. A mai patit cineva lucrul asta?


si inca ceva, ori de cate ori restartez telefonul, nu imi cere pin-ul si nu se inregistreaza la nici o retea gsm, pana nu ma duc la start -> settings -> phone. Abia cand accesez Phone imi cere sa introduc pin-ul si gaseste reteaua :(

#24
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Se pare ca nu e setat sa functioneze implicit si ca telefon.

Incearca sa-l pui pe Phone din Comm Manager si restarteaza-l, vezi ce se intampla.

#25
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007
Este setat sa functioneze ca telefon. In plus, din setarile de la Phone, tab-ul PIN/PIN2 e selectata optiunea "Require PIN when phone is used"

#26
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
si daca faci un hard reset tot la fel face?

#27
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007
Asta cu hard resetul nu imi surade chip, caci abia mi-am instalat/configurat telefonul si niste programele si mi-e tare aiurea sa o iau de la capat.

#28
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Fa-i un backup, nu numai pt. (acest) hard reset, dar e bine sa-l ai acolo, facut imediat dupa ce ti-ai customizat aparatul, iar apoi periodic.

Recomand Sprite Backup, e free, il gasesti pe net.

#29
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007
Face la fel si dupa hard reset :(

#30
Awaker

Awaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.01.2005
si-a instalat cineva update-ul de win mobile 6.1? se simte vreo diferenta? e ceva in plus? vreau sa stiu daca ma complic aiurea sau stau in banca mea

#31
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
@awaker, daca nu mai ai garantie si daca vrei sa il simti "altfel" decat e cu un rom original, inceark un 6.1 facut de baieti. merita tot efortul.

sau chiar si un 6.5

Edited by morogan, 19 March 2009 - 22:24.
warez


#32
winter1966

winter1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 10.08.2007

 ady_uaic, on Feb 16 2009, 19:19, said:

@awaker, daca nu mai ai garantie si daca vrei sa il simti "altfel" decat e cu un rom original, inceark un 6.1 facut de baieti. merita tot efortul.

sau chiar si un 6.5 de-aici.

Am s eu o intrebare referitoare la Touch Dual. Ca posesor de ETEN Glofiish x800 si SPV E 650 am o problema, deranjanta la ETEN si sesizabila la SPV (dupa instalarea unor ROM-uri " custom " ) Mai precis ccand ma apeleaza cineva, la primul apel pe care il aude partenerul ETEN-ul "se trezeste" dar nu suna, si de abia la al doilea aple auzit de catre apelant suna si al meu. Cand este la vedere este OK pot raspunde in tump util, cand e in buzunar, toc...etc de intampla destul de des sa pierd apelul ( nu inttotdeauna il pot scoate din "ascunzis" , sau nu il aud/simt imediat....etc)
La SPV cu ROM-ul de acuma am cam aceeasi problema, dar de obicei suna cam la sfarsitul primului apel, auzit de catre apelant. LA SPV ma pot intoarce la ROM ul care a dat rezultate foarte bune, dar la ETEN toate fac la fel.

Mai mult la ETEN este si o intarziere cam de o secunda din momentul in care apesi butonul verde pana cand poti cu adevarat vorbi.

Stiu ca ETEN -ul are doar 64 MB RAM  si rezolutia 640x480 pe cand Touch Dual are 128 si 240x 320.
Voi la Touch Dual aveti problema asta ?
Multumesc

#33
Awaker

Awaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.01.2005

 ady_uaic, on Feb 16 2009, 19:19, said:

@awaker, daca nu mai ai garantie si daca vrei sa il simti "altfel" decat e cu un rom original, inceark un 6.1 facut de baieti. merita tot efortul.

sau chiar si un 6.5 de-aici.

merci de raspuns. dar cu ce se schimba, daca nu sunt prea indiscret?

#34
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007

 ibm_ioman, on Jan 13 2009, 14:42, said:

si inca ceva, ori de cate ori restartez telefonul, nu imi cere pin-ul si nu se inregistreaza la nici o retea gsm, pana nu ma duc la start -> settings -> phone. Abia cand accesez Phone imi cere sa introduc pin-ul si gaseste reteaua :(


se pare ca nu doar eu aveam aceasta problema, asa ca htc-ul s-a hotarat sa scoata un hotfix.

link:  http://www.htc.com/w...p...0&dl_id=495



tot eu revin, la mine nu prea are efect hotfix-ul. Dupa reset, trebuie sa urmez aceeasi procedura ca inainte pentru introducerea PIN.

#35
emiiiii

emiiiii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.02.2009
Salut. Abia mi-am cumparat modelul acesta de mobil si inca ma obisnuiesc cu el. Totusi, e cineva care sa imi poata spune ce pot sa fac in privinta alarmei (sunetele sunt si scurte ca durata si nu sunt nici puternice si, personal, nu aud telefonul sunand dimineata)? Presupun ca ar trebui sa pun pe telefon niste sunete de pe PC, dar nu pot sa-mi dau seama in care folder. Thanx

#36
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007
Pune un fisier .wav direct in directorul "windows" de pe telefon.
Eu am facut asa: cu ajutorul unui program de editare, am luat o bucata dintr-o melodie mp3 de vreo 20 de secunde, am salvat-o in format .wav, apoi am copiat-o pe telefon in directorul "windows". Apoi vei vedea ca la alarma poti selecta si melodia copiata (la mine se aude mai tare, si oricum, daca suna 20 de secunde, o aud eu pana la urma).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate