Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Inchiriere camera mobilata

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
Irina70

Irina70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 18.06.2007
Buna tuturor,

Am si eu pe cineva care vrea sa inchirieze o camera mobilata in Militari, la piata  Gorjului, in bloc, conditii deosebite (2  grupuri sanitare, frigider, TV, cablu, internet, masina de spalat)  pentru 2 fete serioase. Este particular.Tel.: 021.434.42.69, 0722.444.564. Are nevoie cineva? Este foarte ok.


#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
1 camera si 2 fete?? fata+baiat nu merge?
zii si un pret, dar banuiesc ca daca e "deosebita" sare de 200 eur

#3
Irina70

Irina70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 18.06.2007

View Postaeon, on Feb 14 2008, 13:37, said:

1 camera si 2 fete?? fata+baiat nu merge?
zii si un pret, dar banuiesc ca daca e "deosebita" sare de 200 eur

Nu, nu merge. Doar 2 fete. costa 250 de euro pentru amandoua, deci 125 de euro de persoana.

#4
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
care-i logica ca nu se primesc baiat si fata?

#5
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
mai multe detalii
cum e camera in bloc?
adica e o garsoniera? dar ziceti ca are 2 grupuri sanitare, deci inteleg ca e totusi un apartament cu 3-4 camere din care inchiriati una
si ca mai locuieste cineva acolo

cred ca 100 eur e deja mult in conditiile acestea, militari, gorjului
sau in cei 250 sunt incluse intretinerea, curent, cablu, etc?
poze?

de ce e deosebita? ca apa calda, masina de spalat, bucatarie, televizor nu cred ca se incadreaza la deosebit.
are terasa mare? camera cati mp are? internet exista? daca da, ce anume si este inclus in pret?

Edited by aeon, 14 February 2008 - 14:30.


#6
Irina70

Irina70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 18.06.2007

View Postaeon, on Feb 14 2008, 14:24, said:

mai multe detalii
cum e camera in bloc?
adica e o garsoniera? dar ziceti ca are 2 grupuri sanitare, deci inteleg ca e totusi un apartament cu 3-4 camere din care inchiriati una
si ca mai locuieste cineva acolo

cred ca 100 eur e deja mult in conditiile acestea, militari, gorjului
sau in cei 250 sunt incluse intretinerea, curent, cablu, etc?
poze?

de ce e deosebita? ca apa calda, masina de spalat, bucatarie, televizor nu cred ca se incadreaza la deosebit.
are terasa mare? camera cati mp are? internet exista? daca da, ce anume si este inclus in pret?
O garsoniera in Militari e de la 400 de euro in sus. Da, e apartament cu 4 camere in care mai stau 2 fete. 250 de euro e doar chiria. restul se plateste. Exista si internet, are router, cablu, televizor in fiecare camera, apa calda la discretie, masina de spalat noua etc. Nu am poze din pacate, dar arata f bine. Doar pentru o fata sau pentru 2. Fara baieti.

#7
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
cati mp are camera?
da mai multe detalii pls, e important cine mai sta acolo.
sunt 4 camere deci, mai stau 2 fete in cate camere?
ce se intampla cu camerele libere? sunt folosibile sau sunt inchise?
cu ce se ocupa celalte 2 fete? ce varste au?
la traiul in comun e foarte important.

#8
cerbul

cerbul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.09.2007
400 de euro sa dea doamna ma-ta chirie pe o garsoniera in militari.. sunteti cretini cu preturile astea.. eu stau cu chirie in berceni, ap 2 camere, cu 200 de euro...

conditi deosebite zici, nu? iesi in blcon si vezi turnul eiffel? ai ditamai parcul in care poti sa iesi sa faci jogging, fara sa te fugareasca cainii si fara sa iti fie frica de rromani?
zici ca e apa calda la discretie... ar trebui sa nu fie? sau pt ca este zici hai sa cer 50 de euro in plus...

e net: ok... 26 ron/luna fiberlink-ul de la RDS si poti sta lejer cateva p[ersoane pe el...
router: 70 ron... platibil o singura data....
masina de spalat: 700 ron si ei una noua din altex/domo

sa mai continui? "super-imbunatatirile" sunt de fapt cam jumatate din chiria pe o luna, am dreptate, nu?

totusi, sa CERI 9 milioane chirie la O CAMERA - UNA SINGURA!!!  e absurd.. e poleita cu aur sau cum? are pat de apa? jacuzzi? canapele de piele?

si pt toti cei care cer asemenea preturi aberante: nu pot sa le doresc sa-si ia de bani aia decat medicamente...

#9
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
nu sunt de acord deloc cu limbajul cerbului , dar mare dreptate are per total :yes:

#10
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Si eu ii dau dreptate iar daca ar fi sa-mi dau drumul la naduf sint convins ca as avea un limbaj mult mai "colorat" la adresa samsarilor imobiliari.

#11
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
idem kappa...
dar de vorba buna nu intelege nimeni...
pretul nu numai ca e absurd...e caraghios...
400 sunt garsoniere mobilate si finisate lux pe unirii sau tineretului...nu in militari
or fi si-acolo ca vrabia malai viseaza

si apropo de garsoniera aia de 400 de euro
4 fete platesc 2x250 de euro = 500 de euro + utilitati misto...:death:

#12
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004
" ia de bani aia decat medicamente.."

eu as mai sadic...sa ii foloseasca de lumanari...

ce naiba ma cine e atat de prost sa dea pe o camera 250..vb cuiva..ia in berceni cu 200... ca daca e metrou....e la fel ca militari ca rrom si baietasi de cartier gasesti oriunde...

si mai ales sa stai si cu cineva pe care nu cunosti....si iar faza tare 2 fete...:))
pai daca una are musafiri baiat 12 ore pe zi...:))

:bandit:

#13
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Fraier e cine da, nu cine cere. IMHO :)

#14
Irina70

Irina70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 18.06.2007

View Postchitziman, on Feb 15 2008, 10:44, said:

" ia de bani aia decat medicamente.."

eu as mai sadic...sa ii foloseasca de lumanari...

ce naiba ma cine e atat de prost sa dea pe o camera 250..vb cuiva..ia in berceni cu 200... ca daca e metrou....e la fel ca militari ca rrom si baietasi de cartier gasesti oriunde...

si mai ales sa stai si cu cineva pe care nu cunosti....si iar faza tare 2 fete... :) )
pai daca una are musafiri baiat 12 ore pe zi... :) )

:bandit:
Iar cititi din doua in doua randuri? Vi se pare mult la un apartament de 4 camere sa fie chiria 500 de euro? Eu nu cred. Slava domnului ca eu am casa mea. Sa stiti ca Militariul e cel mai tare cartier. Nu l-as pentru nimic in lume. Am zis clar ca fara baieti, nici ca musafiri. Camerele sunt destul de mari si nu a zis nimeni sa stai numai in camera ta. Ai acces la toate camerele apartamentului. Si se vrea doar 4 fete in total. Si apropo de masina, tocmai s-a cumparat una noua cu 1100 roni. Plus ca ai la internet si la cablu cel mai de sus abonament. Nu toata lumea isi pemite sa dea pe o garsoniera 400 de euro pe luna, dar am uitat ca pe softpedia sunt doar useri bogati. Iar in militari nu gasesti garsoniere mai ieftine de 400 de euro. Militariul e considerat cartier de lux. Are metrou, tramvaiul 41, cora, carrefour, plaza, metro, ajungi repede la gara si in centru si ai deschidere catre multe cartiere de aici. Referitor la fetele care stau aici: una a terminat faculatatea si lucreaza, iar cealalta este studenta in anul II. In berceni? Cel mai oribil cartier din Bucuresti. Acolo mi s-a pus cutitul la gat si mi s-a furat geanta. asa ca nu compara infectul ala de cartier cu Militariul.

#15
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
din nefericire, astea sunt preturile... pana si la mine la tara nu scapi fara 500Euro/luna pentru un ap. cu 2 camere!

#16
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
am trait sa o vedem si pe asta
Beverly Hills de bucuresti = cartierul militari

hahaaaahahaaaa  :clapping:
cel mai tare cartier ! :coolspeak:

acum tare as vrea sa vad cine ar admite sa dea 250 eur ca sa stea in niste conditii de inchisoare
si la gorjului, adica la doi pasi de iesire
4 fete, fara musafiri baieti :D ...cauta pe la manastiri; sau in pitesti, ar ajunge mai repede acolo decat in centru la universitate

Edited by aeon, 15 February 2008 - 11:35.


#17
Irina70

Irina70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 18.06.2007

View Postaeon, on Feb 15 2008, 11:32, said:

am trait sa o vedem si pe asta
Beverly Hills de bucuresti = cartierul militari

hahaaaahahaaaa  :clapping:
cel mai tare cartier ! :coolspeak:

acum tare as vrea sa vad cine ar admite sa dea 250 eur ca sa stea in niste conditii de inchisoare
si la gorjului, adica la doi pasi de iesire
4 fete, fara musafiri baieti :D ...cauta pe la manastiri; sau in pitesti, ar ajunge mai repede acolo decat in centru la universitate
Mai, tu nu ai ce face si te-ai gasit sa critici? Nu am zis ca e beverly Hiils, dar nici berceni nu e. Nu e la 2 pasi de iesire, pana la iesire mergi muuuuuuuuuult. Si am zis 2 fete seriose, nu curve.

#18
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View PostIrina70, on Feb 15 2008, 11:19, said:

Iar cititi din doua in doua randuri? Vi se pare mult la un apartament de 4 camere sa fie chiria 500 de euro? Eu nu cred.

stimabila, la un apartament de 4 camere, 250 eur/camera (cum ai cerut mai sus) inseamna 1000 eur/ap. ca sa fiu mai clar, 250*4 inseamna 1000, nu 500. da, e mult 1000 eur chiria la un apartament de 4 camere in militari.

View PostIrina70, on Feb 15 2008, 11:19, said:

Sa stiti ca Militariul e cel mai tare cartier. Nu l-as pentru nimic in lume. Am zis clar ca fara baieti, nici ca musafiri. Camerele sunt destul de mari si nu a zis nimeni sa stai numai in camera ta. Militariul e considerat cartier de lux. Are metrou, tramvaiul 41, cora, carrefour, plaza, metro, ajungi repede la gara si in centru si ai deschidere catre multe cartiere de aici.

e considerat cartier de lux de catre cei care au apartamente acolo, e adevarat - dar nu avem toti. pt unii dintre noi, cartiere de lux raman cele centrale, aviatorilor, etc.

View PostIrina70, on Feb 15 2008, 11:19, said:

Am zis clar ca fara baieti, nici ca musafiri.

numai pentru conditia asta nu o sa gasesti pe nimeni. este inacceptabil ca atunci cand platesti chirie pt ceva pe baza unui contract sa ti se impuna pe cine sa poti primi acolo. de-a dreptul aberant. daca nu ma crezi, du-te la un notar, spune-i ca vrei sa inchei un contract de inchiriere pentru o camera si mai spune-i ca vrei sa fie stipulat acolo ca pers respectiva nu are voie sa primeasca in vizita baieti. sa vezi ce zice  ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate