Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

H2O: Just Add Water (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Este un serial difuzat in Romania pe Jetix si este dublat in limba romana.
H2O: Just add water este un serial de televiziune australian pentru copii care este filmat pe Coasta de Aur (Gold Coast), dar si la Colegiul Somerset din orasul Mudgeeraba, statul Queensland.
A rulat pentru prima data in cadrul grupului Network Ten in Australia, a treia mare retea de televiziune comerciala din Australia. In momentul de fata serialul este difuzat pe Disney Channel, Nickelodeon Marea Britanie si pe alte zeci de canale in peste 100 de tari.
Serialul se invarte in jurul a trei adolescente, adolescente care se confrunta zilnic cu probleme ordinare dar cu un plus: sunt sirene cu puteri asupra apei. Melodia "No Ordinary Girld" care apare in genericul filmului este este cantata de Ellie Henderson in primul sezon si de Kate Alexa in al doilea sezon.
Serialul a fost nominalizat in 2007 la Premiile Logie ( premiile industrale ale televiziunii australiene) dar si la Premiile Kid's Choice ( premii acordate de canalul Nickelodeon Marea Britanie pe la sfarsitul lunii martie sau aprilie pentru cel mai bun serial tv (show) votat de copii ) la categoria "Cel mai bun serial tv".
Cu toate ca serialul fusese planuit sa aiba doar doua sezoane producatorul Jonathan M. Shiff a confirmat faptul ca al treilea sezon va fi realizat in 2008, motivand afirmatia cu potentialul pe care il au acele puteri supranaturale detinute de 3 adolescente obisnuite.
Serialul este difuzat pe Jetix intre orele 09:05-09:55, 18:30-19:15, 20:45-21:35, 23:05-23:50 zilnic.

#2
madaboss

madaboss

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.10.2007
Este un serial foarte reusit. Desi am 15 ani, si cred ca nu mai este o varsta la care sa ma uit pe Jetix, uite ca am continuat sa ma uit pentru a vedea H2O-Just Add Water.
Am inceput sa downloadez serialul; am ajuns la sezonul 2.
Exista dublarile in romana pe net pentru download?
Daca da, unde? Sau macar subtitrari in romana pt primul sezon complet.

Edited by madaboss, 15 February 2008 - 18:20.


#3
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007

View Postmadaboss, on Feb 15 2008, 18:20, said:

Este un serial foarte reusit. Desi am 15 ani, si cred ca nu mai este o varsta la care sa ma uit pe Jetix, uite ca am continuat sa ma uit pentru a vedea H2O-Just Add Water.
Am inceput sa downloadez serialul; am ajuns la sezonul 2.
Exista dublarile in romana pe net pentru download?
Daca da, unde? Sau macar subtitrari in romana pt primul sezon complet.

Sunt cateva titrari pe www.titrari.com (adica softpedia). Se pare ca cineva se ocupa de film. M-as apuca si eu sa traduc dar nu am mai facut-o niciodata, nu stiu cum e cu timpii aia ca in rest cu engleza ma descurc. De aceea nici nu am nevoie de subb-uri.

#4
DaRkBoY.MaRyuS

DaRkBoY.MaRyuS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 08.08.2007
mu zz i daca nu te pricepi la timpi am putea lucra impreuna .. ce zici ? eu nu prea ma pricep la engleza ...dar la timpi da ... contacteaza`ma pe darkboy_marius ...

#5
madaboss

madaboss

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.10.2007
Adaptarile in romana nu sunt pe net?
Daca cineva are tv-tunner si ii place serialul il rog sa-l inregistreze de pe Jetix, sa extraga sunetul si sa-l publice.

#6
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
H2O - Just Add Water : Premiera Sezonului 2 la Jetix incepe la sfarsitul saptamanii acesteia de la orele 18:30 si 21:40.

Deci se pare ca nu mai aveti nevoie mare de titrari poate doar cei care vreti se ardeti filmul pe DVD-uri si sa-l adaugati la colectie. Sezonul 2 este aprope pe terminate in Australia, acum patru zile a fost difuzat episodul 22, ultimul aparut.

Sezonul 2  vine cu cateva schimbari radicale in jurul fetelor: puteri mai mari si mai greu de stapanit, relatii tensionate, chiar si o noua sirena si multe altele, placute si neplacute.

#7
madaboss

madaboss

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.10.2007
crezi ca poti obtine adaptarile in romana prin inregistrarea cu tvtuner sau dvd recorder?

#8
evil_angel_alina

evil_angel_alina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 12.02.2008
sincera sa fiu....mi se pare un serial destul de dragut.... am vazut acum veo doua saptamani ultimele episoade din sezonul 2... si mi`au placut foarte mult...

#9
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007

View Postmadaboss, on Feb 28 2008, 16:53, said:

crezi ca poti obtine adaptarile in romana prin inregistrarea cu tvtuner sau dvd recorder?

Dc as avea un tvtunner l-as inregistra, as separa sunetul de film si l-as adauga intr-un attach aici.
Insa eu nu am tvtunner!
Sorry!
Poate altcineva care dispune de asa ceva poate sa ajute.

#10
madaboss

madaboss

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.10.2007
Rog pe oricine!!!

#11
madaboss

madaboss

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.10.2007
Sper ca cineva sa-mi auda rugamintea si sa ataseze aici sau pe vreo adresa adaptarile in romana pentru Primul Sezon, si chiar si pentru al 2 lea care va incepe weekendul viitor

#12
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
<u>Jetix.ro:</u>

<pre><blockquote cite ="http//www.jetix.ro">
<i><b><br>
H2O Noi episoade #27-39<br>  

Crezi in sirene? Dupa ai vazut primele serii H20 pe <span title="www.jetix.ro">Jetix</span> sigur crezi.<br></pre>

In martie Jetix te invita sa vizionezi in premiera noile episoade. Pe timp de luna plina, fetele au abilitati noi si mai puternice. Cleo poate controla vantul, Rikki poate crea foc si Emma poate ingheta orice obiect folosind apa din aer si creand viscole. Asta inseamna noi responsabilitati pentru fete, ceea ce le pune dificultati de gestionare a vechilor si noilor puteri. Vor reusi ele sa invete cum sa le foloseasca? Va fi secretul lor pana la urma descoperit? Afla raspunsul vizionand in premiera a doua serie la Jetix! Nu trebuie sa o pierzi!
Zilnic, din 8 Martie, premiera in weekend-uri la 9:05, reluari in timpul saptamanii. (reluare si la 18:25)</b></i></blockquote>

<hr align="center" width="70%" size="7" noshade color="blue">
<br>
Deci o sa avem decat jumatate din sezonul 2. Este bine atata timp cat vor urma si celelalte. La televiziunea TEN din Australia, prima televiziune care "a adoptat" acest serial si care a ajutat la propriu la realizare lui, a rulat sambata episodul 23 (Reckless). Sezonul 2 va avea tot 26 de episoade, filmarile la acest sezon fiind terminate demult.
Insa cum bine stiti la jumatatea acestui an va incepe filmarile pentru sezonul 3, cele 3 protagoniste si nu numai intorcandu-se in Gold Coast. Defapt in mare parte filmul a fost turnat in acest oras, mai ales in parcul de distractii Sea World, loc in care s-au filmat toate scenele "subacvatice".
Mai este de spus faptul ca serialul se bucura de o audienta destul de buna, circa 100 milioane de telespectatori pe saptamana, acesta fiind un bun motiv pentru scenaristi si producatori de a da unda verde la filmari cat mai repede pt ca sezonul 3 sa ruleze la TV la sfarsitul anului 2008- inceputul lui 2009.


Jetix.ro:

[pre][blockquote cite ="http//www.jetix.ro"]
[br]
H2O Noi episoade #27-39[br]  

Crezi in sirene? Dupa ai vazut primele serii H20 pe [span title="www.jetix.ro"]Jetix[/span] sigur crezi.[br][/pre]

In martie Jetix te invita sa vizionezi in premiera noile episoade. Pe timp de luna plina, fetele au abilitati noi si mai puternice. Cleo poate controla vantul, Rikki poate crea foc si Emma poate ingheta orice obiect folosind apa din aer si creand viscole. Asta inseamna noi responsabilitati pentru fete, ceea ce le pune dificultati de gestionare a vechilor si noilor puteri. Vor reusi ele sa invete cum sa le foloseasca? Va fi secretul lor pana la urma descoperit? Afla raspunsul vizionand in premiera a doua serie la Jetix! Nu trebuie sa o pierzi!
Zilnic, din 8 Martie, premiera in weekend-uri la 9:05, reluari in timpul saptamanii. (reluare si la 18:25)
[/blockquote]
[hr align="center" width="70%" size="7" noshade color="blue"]
[br]
Deci o sa avem decat jumatate din sezonul 2. Este bine atata timp cat vor urma si celelalte. La televiziunea TEN din Australia, prima televiziune care "a adoptat" acest serial si care a ajutat la propriu la realizare lui, a rulat sambata episodul 23 (Reckless). Sezonul 2 va avea tot 26 de episoade, filmarile la acest sezon fiind terminate demult.
Insa cum bine stiti la jumatatea acestui an va incepe filmarile pentru sezonul 3, cele 3 protagoniste si nu numai intorcandu-se in Gold Coast. Defapt in mare parte filmul a fost turnat in acest oras, mai ales in parcul de distractii Sea World, loc in care s-au filmat toate scenele "subacvatice".
Mai este de spus faptul ca serialul se bucura de o audienta destul de buna, circa 100 milioane de telespectatori pe saptamana, acesta fiind un bun motiv pentru scenaristi si producatori de a da unda verde la filmari cat mai repede pt ca sezonul 3 sa ruleze la TV la sfarsitul anului 2008- inceputul lui 2009.


#13
rock_on

rock_on

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.02.2008

View Postmu_zz_i, on Feb 13 2008, 17:39, said:

Este un serial difuzat in Romania pe Jetix si este dublat in limba romana.
H2O: Just add water este un serial de televiziune australian pentru copii care este filmat pe Coasta de Aur (Gold Coast), dar si la Colegiul Somerset din orasul Mudgeeraba, statul Queensland.
A rulat pentru prima data in cadrul grupului Network Ten in Australia, a treia mare retea de televiziune comerciala din Australia. In momentul de fata serialul este difuzat pe Disney Channel, Nickelodeon Marea Britanie si pe alte zeci de canale in peste 100 de tari.
Serialul se invarte in jurul a trei adolescente, adolescente care se confrunta zilnic cu probleme ordinare dar cu un plus: sunt sirene cu puteri asupra apei. Melodia "No Ordinary Girld" care apare in genericul filmului este este cantata de Ellie Henderson in primul sezon si de Kate Alexa in al doilea sezon.
Serialul a fost nominalizat in 2007 la Premiile Logie ( premiile industrale ale televiziunii australiene) dar si la Premiile Kid's Choice ( premii acordate de canalul Nickelodeon Marea Britanie pe la sfarsitul lunii martie sau aprilie pentru cel mai bun serial tv (show) votat de copii ) la categoria "Cel mai bun serial tv".
Cu toate ca serialul fusese planuit sa aiba doar doua sezoane producatorul Jonathan M. Shiff a confirmat faptul ca al treilea sezon va fi realizat in 2008, motivand afirmatia cu potentialul pe care il au acele puteri supranaturale detinute de 3 adolescente obisnuite.
Serialul este difuzat pe Jetix intre orele 09:05-09:55, 18:30-19:15, 20:45-21:35, 23:05-23:50 zilnic.

pot sa spun ca am vazut si eu serialul si actorii joaca foarte prost  <_<

#14
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007

View Postrock_on, on Mar 10 2008, 07:53, said:

pot sa spun ca am vazut si eu serialul si actorii joaca foarte prost  <_<

Pai fiecare cu parerea lui.

#15
madaboss

madaboss

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.10.2007
Inca odata va rog sa faceti rost de adaptarile in romana.

#16
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
In maxim 3 zile o sa aflu dc pot face rost de ele sau nu pot face rost de ele!

#17
madaboss

madaboss

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.10.2007
Adik o sa vezi daca poti sa le iei sau nu ?

#18
madaboss

madaboss

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.10.2007

Quote

In maxim 3 zile o sa aflu dc pot face rost de ele sau nu pot face rost de ele!
Deci, ai aflat?
Poti sau nu sa faci rost de ele?

Edited by madaboss, 14 March 2008 - 18:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate