Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Organizatii ecologiste in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
Deschid acest topic pentru ca nu am gasit ,chiar daca am incercat ,un loc in acest mare forum dedicat organizatiilor romanesti care lupta pentru protectia mediului.
Eu imi doresc de foarte mult timp sa fac parte dintr-o organizatie de acest tip care sa isi doreasca sa faca ceva in mod real.Consider ca discutiile sunt foarte bune cum buna este si informarea dar vreau sa gasesc o organizatie care sa fie dispusa sa si actioneze daca situatia o cere.

Daca exista un topic dedicat acestui subiect va rog sa-mi spune-ti si mie si voi cere inchiderea acestuia .

Daca nu haideti sa discutam:

-sunt organizatii care fac ceva real pentru a proteja mediul?
-sunt organizatii care vor sa faca dar nu pot sau nu stiu cum?
-exista oameni aici, in acest forum care ma pot ajuta sa imi gasesc locul intr-o asemenea organizatie?
-exista oameni aici care vor acelasi lucru ca si mine sa vorbeasca despre si sa actioneze in favoarea  mediului?

Edited by idaho333, 11 February 2008 - 10:21.


#2
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Eu sunt student la ASE, la Economia Mediului:) deci putem zice ca sunt interesat de problematica

#3
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007

View PostFireSky, on Feb 11 2008, 16:31, said:

Eu sunt student la ASE, la Economia Mediului:) deci putem zice ca sunt interesat de problematica
Se pare ca esti singurul pe aici...... :cursing:

#4
tampesku

tampesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 11.11.2006
-sunt organizatii care fac ceva real pentru a proteja mediul?
da, sigur ca sunt, dar actiunile lor sunt destul de mici in comparatie cu poluarea ei sunt limitati mai ales la strangerea deseurilor si reciclare. in romania nu sunt organizatii destul de puternice astfel incat sa influenteze factorii politici ....
-sunt organizatii care vor sa faca dar nu pot sau nu stiu cum?
pai acuma toti vor sa faca ceva dar sunt restransi de fonduri, politicieni administratie etc ..
de exemplu eu am mai facut voluntariat si am adunat gunoaie de pe la munte, noi am strans gunoaiele si cand am apelat la primarul care avea in administratie zona respectiva sa trimita o masina de gunoi, tractor etc sa ridice respectivele gunoaie am primit tot felul de scuze !!
-exista oameni aici care vor acelasi lucru ca si mine sa vorbeasca despre si sa actioneze in favoarea mediului?  
oameni exista dar din pacate sunt prea putini, majoritatea prefera sa asculte manele cand fac gratatul in padure si apoi sa uite de gunoaiele pe care ar trebui sa le stranga, si daca vrem o schimbare aceasta trebuie sa vina din randul populatiei

#5
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
Ideea da la care am plecat in deschiderea acestui topic este:

Pe internet nu am gasit o organizatie, fundatie, ong in care sa ma regasesc, este foarte greu sa ma duc la fiecare din ele sa asist la intalniri pentru a imi face o imagine despre ele.
Asa incat m-am gandit ca ar fi mai simplu sa deschid o discutie despre ele pe un forum foarte popular cu speranta ca voi gasi membri ai unei organizatii in care sa ma regasesc.

Se pare ca nu este asa de simplu.... :lol:

#6
tampesku

tampesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 11.11.2006
acuma depinde si ce vrei sa faci in cadrul unei astfel de organizatii sa strangi gunoaie, sa plantezi copaci, sa organizezi diferite evenimente, sa strangi donatii ..... depinde si la ce te pricepi tu mai bine !!

#7
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Greenpeace

Am inteles ca au sediul undeva in Unirii

#8
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007

View Postkoder, on Feb 13 2008, 20:51, said:

Greenpeace

Am inteles ca au sediul undeva in Unirii

Acum 2 ani aveau sediul in Cluj si nu ii interesa zona asta(Bucuresti)....poate acum s-au mai schimbat lucrurile dar atunci am fost foarte dezamagit de ei....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate