Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Am nevoie de ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
danutz13bv

danutz13bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.02.2008
Salut, la toata lumea!! Cei care au niste idei ...va rog ajutati-ma  , eu vreau sami iau un procesor cu placa de baza care costa 350 RON .parinti au zis ca imi dau 200 Ron iar restul tre sai pun eu....insa nu am nici cea mai vaga idee cum fac eu rost de un mil jumate....pt ca am numai 13 ani...imi puteti spune o metoda simpla si usoara care sa dea roade in scurt timp......pentru ca nu mai am rabdare ..:D:D vreau sami iau cat mai repede procesoru ala...:D multumesc tuturor!

         Astept raspunsuri

#2
Daniel_Ionut

Daniel_Ionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.01.2008
iti cumperi de banii aia care ti-i dau parintii un pistol si te duci si jefuiesti un magazin:))
scuze...pai uite vinzi procesorul pe care il ai si te duci imediat si iti iei altuo...nuh?

#3
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004
Sau mai bine iti iei o carte s-o citesti si lasi naiba 'cantarul' ala!

#4
danutz13bv

danutz13bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.02.2008
E buna ideea cu vanzarea procesorului vechi ...am si pus anunt ....doar este o problema (nimeni nu cred ca cumpara procesor de 1700 vechi de 8 ani :))) oricum multumesc si mai astept alte sfaturi

#5
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
iti iei niste haine mai posomorate,le rupi putin,te murdaresti pe fata si te duci in coltul blocului:D cu mana intinsa.
Glumeam.
Daca ai rabdare,economisesti din banii de buzunar.

Edited by kosty91, 10 February 2008 - 11:35.


#6
danutz13bv

danutz13bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.02.2008
faza e ca nu pre am rabdare...am facut rost de 500 de mii de la bunica :)) dar tot mai am nevoie de unu...ca tot vine vorba cumparati procesor si placa de baza 1 mil amandoua??:)))

#7
danutz13bv

danutz13bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.02.2008
Va rog ajutatima cu idei......numa cand ma gandesc nu mai pot sa stau .. :crying:  verific forumul din 5 in 5 minute

#8
ArnautuIonut

ArnautuIonut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.12.2006
Am vazut la televizor o emisiune in care un tip avea nevoie de bani .A vandut ceai pe strazi , nu iti trebuie decat niste pahare de plastic , un termos sau mai multe , ceai , si nu in ultimul rand va trebui sa lasi mandria acasa.Daca iti este prea rusine de ceea ce faci , poarta haine largi , sapca , ochelari etc.
P.s   Pretul unui pahar de ceai este de 1 RON .NU vreau sa strici piata cu alte preturi . nu de alta dar poate sunt nevoit sa cumpar si eu din licoarea miraculoasa si nu vreau sa o iau la suprapret .

#9
pres.mar.only.me

pres.mar.only.me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 09.05.2007
incearca sa fcai temele colegilor si poate mai faci rost de 500 de mii :D

#10
acredus

acredus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 18.11.2004
sau: -o solutie pe termen lung- De banii pe care ti-i da mama ta te duci si cumperi niste carti (de citit , nu de joc), le citesti, prinzi gustul scolii si poate inveti sa scrii corect, pe urma poate intri la un liceu bun, faci o facultate, te angajezi pe bani adevarati si asa o sa-ti poti cumpara singur procesorul ala nenorocit, de la calculatorul in fata caruia acum petreci probabil prea mult timp ca sa mai dai doi bani pe educatie.

#11
danutz13bv

danutz13bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.02.2008

View PostArnautuIonut, on Feb 10 2008, 18:58, said:

Am vazut la televizor o emisiune in care un tip avea nevoie de bani .A vandut ceai pe strazi , nu iti trebuie decat niste pahare de plastic , un termos sau mai multe , ceai , si nu in ultimul rand va trebui sa lasi mandria acasa.Daca iti este prea rusine de ceea ce faci , poarta haine largi , sapca , ochelari etc.
P.s   Pretul unui pahar de ceai este de 1 RON .NU vreau sa strici piata cu alte preturi . nu de alta dar poate sunt nevoit sa cumpar si eu din licoarea miraculoasa si nu vreau sa o iau la suprapret .
buna idee!! am sa incerc chit ca am facut rost de milionul acela ms pentru sfat! sper ca nu ma iau gaborii cu actele de acord pt vanzare

Edited by danutz13bv, 11 February 2008 - 17:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate