Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Brute Umane

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
deliquente_alin

deliquente_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 08.06.2007

View Postmishiky, on Mar 1 2008, 21:53, said:

jur ca daca eram acolo si aveam un pistol il descarcam in capu la tampitii aia   saracul catel :mellow: i-as omori pe toti cei care tortureaza animalele

Si eu...

Daca as fi de fata la o astfel de scena i-as da mai rau decat i-a dat el la caine.

Pacat ca nu stim cine e protagonistul filmuletului sa ii facem o vizita la domiciliu  :gunsmilie:

#20
puiupui

puiupui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.07.2007
le-as sfarma capul cu toate pietrele de-acolo. mai si radeau, nenorocitii...

#21
Meerkat-Brainiac

Meerkat-Brainiac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.04.2008

View Postpapillon, on Feb 9 2008, 22:16, said:

Am iesit cu fetita la o mica plimbare inspre Remetea Alba.Ne-am plimbat prin padure ,ne-am jucat si cand ne-am intors am vazut o scena de cosmar.Un individ destul de baut a sutat de cateva ori un caine de talie mijlocie.I-a dat cateva picioare cu o bestialitate iesita din comun.Nu am putut sa nu intervin.Bietul animal abia mai misca.L-am intrebat ce are cu el si m-a injurat.Rar m-am enervat asa .A sarit la bataie si l-am pocnit.Cand a vazut ca nu face fata a luat un fier un fel de ranga.nu a avut curaj sa o folosesca cu mine insa i-a dat bietului caine cu ea in cap si la omorat pe loc.Nu o sa uit niciodata ranjetul ala stupid de pe fata.L-as fi ucis cu placere si niciodata in viata nu as fi avut remuscari.Nu ii inteleg pe oamenii astia

Stiu ca genetic vorbind suntem nascuti cu multe instincte printre care si cel de a ucide.Dar una e sa ucizi pentru hrana si una e sa ucizi din placere.Ok ucizi dar de ce intotdeauna lucruri fara aparare si aproape ritualic.Nu fac apologia suferintei dar stiu de un idiot din iasi care ani de zile a ucis zeci de pisici aruncandu-le in acid.Ma gandesc cate sute de cazuri sunt numai in romania si imi dau seama ca tipul acesta de indivizi nu intotdeauna sunt semiretarzi.Ar trebui sa facem ceva in acest sens.Nu sunt vreun militant pt drepturile animalelor si imi dau seama ca brute de genul acesta exista in relatia oameni oameni .Absurdul si bestialitatea asta fara sens este de neinteles.M-am gandit ca are implicatii psihiatrice dar de unde explozia asta de bestialitate  si nevoia de a tortura.

sa ma scuze moderatorii daca considera ca postul nu ar trebui sa fie aici dar am considerat ca in fond are implicatii sociale.


              :surprise: cata cruzime! :crying:  Doamne Dumnezeule!

#22
ral82

ral82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007
Violenta fata de animale ma indigneaza si ma impresioneaza mai tare decat violenta fata de oameni. Macar oamenii se pot apara...
  Nu voi putea in veci sa inteleg cum poti sa lovesti un catel sau orice alt animal, pana la urma. Nu-i inteleg nici pe acei stapani de catei (de exemplu) care daca un alt caine le-a batut propriul catel, sunt in stare sa-l si omoare pe celalalt. Eu cred ca daca iubesti un aminal, le iubesti in marea lor majoritate pe toate, sau chiar daca nu le iubesti, nu vrei sa le vezi suferind. Eu cel putin asa sunt: de cand am catel, am inceput sa iubesc si mai tare cateii, iubesc si pisicile, imi plac si iepurii, hamsterii si chiar si porcii, oile si capritele. Si cu toate ca n-am afinitati speciale pentru reptile, spre exemplu, n-as suporta sa le vad in suferinta.
  Sunt sigura ca astfel de comportamente deviante precum cele prezentate mai sus, demonstreaza ca omul e mult mai animal (in sensul peiorativ al cuvantului) decat toate animalele!

#23
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Pisica noastra (un motan de 3 ani) a disparut acum trei zile. L-am gasit in pod (unde am mai cautat zilele trecute) ieri intr-o stare jalnica. Doctorul a confirmat ca a fost lovit de un om. Pisical a pierdut cel putin o dinte, are gura plina de rani, nu foloseste un picior (de fapt nici nu merge, cand vrea sa mearga arata foarte rau), si are chinuri groaznice daca atingi unde nu trebuie (mai pe tot corpul lui)
Sper sa nu aiba rani interne majore si sa supravietuiasca.
Chiar daca a vrut sa fure pui sau ceva (e mare vanator, asta-i adevarat), nu merita sa bati in acest fel. Eu cred ca pisica e cunoscuta in zona (stam la tara) si as fi dispus sa platesc depagubiri daca cineva spune ca a furat ceva. Ce fel de om a putu sa bata asa? Un astfel de om nu bate si copiii cand fac o prostie?

#24
ral82

ral82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007

View Postamandigi, on May 6 2008, 15:25, said:

Pisica noastra (un motan de 3 ani) a disparut acum trei zile. L-am gasit in pod (unde am mai cautat zilele trecute) ieri intr-o stare jalnica. Doctorul a confirmat ca a fost lovit de un om. Pisical a pierdut cel putin o dinte, are gura plina de rani, nu foloseste un picior (de fapt nici nu merge, cand vrea sa mearga arata foarte rau), si are chinuri groaznice daca atingi unde nu trebuie (mai pe tot corpul lui)
Sper sa nu aiba rani interne majore si sa supravietuiasca.
Chiar daca a vrut sa fure pui sau ceva (e mare vanator, asta-i adevarat), nu merita sa bati in acest fel. Eu cred ca pisica e cunoscuta in zona (stam la tara) si as fi dispus sa platesc depagubiri daca cineva spune ca a furat ceva. Ce fel de om a putu sa bata asa? Un astfel de om nu bate si copiii cand fac o prostie?
Doamne ce oameni!!!! Imi pare rau de motanul tau! Cred ca si eu as fi innebunit sa li se intample asa ceva pisicilor mele, mai ales ca mereu imi vine pisica cu vrabiute, porumbei, cotofane si saptamana trecuta a aparut cu o pupaza  :P.
De ce nu i-ai facut un eco ceva, motanasului? Sper sa se faca bine!

#25
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Doctorul nu avea ecograf. Ziua urmatoare am dus la un alt cabinet. Acolo era si ecograf, dar se pare ca nici acel doctor nu a considerat necesar examinarea cu ecograful. Acum motanul se simte mai bine, cel putin nu sta aproape nemiscat toata ziua ca in zilele trecute. Si dupa 2 zile a avut si primul scaun...burta era deja destul de umflata. In acest sens se pare ca va reveni. Piciorul inca arata prost, chiar daca ambii doctori spun ca nu e rupt, e dureros sa vezi cum "merge". Dar e putin "nebun" si acum ca se simte mai bine vrea sa iasa tot timpul din casa si chiar din curte. Desigur nu lasam sa iasa fara supraveghere pana nu revine complet. Maine ne ducem inapoi la doctor, sper sa ne dea vesti bune.

Edited by amandigi, 07 May 2008 - 23:10.


#26
ral82

ral82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007

View Postamandigi, on May 8 2008, 00:08, said:

Doctorul nu avea ecograf. Ziua urmatoare am dus la un alt cabinet. Acolo era si ecograf, dar se pare ca nici acel doctor nu a considerat necesar examinarea cu ecograful. Acum motanul se simte mai bine, cel putin nu sta aproape nemiscat toata ziua ca in zilele trecute. Si dupa 2 zile a avut si primul scaun...burta era deja destul de umflata. In acest sens se pare ca va reveni. Piciorul inca arata prost, chiar daca ambii doctori spun ca nu e rupt, e dureros sa vezi cum "merge". Dar e putin "nebun" si acum ca se simte mai bine vrea sa iasa tot timpul din casa si chiar din curte. Desigur nu lasam sa iasa fara supraveghere pana nu revine complet. Maine ne ducem inapoi la doctor, sper sa ne dea vesti bune.
Au sosit vestile cele bune? Sper ca da. Cat despre pisici putin "nebune" mai stiu si eu una (a mea) care la cateva zile dupa operatia de sterilizare a reusit sa evadeze, si am gasit-o pe casa si fara camasuta, bineinteles

#27
piri

piri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.11.2006
Industria de carne.
carne pentru oameni
profitul si placerile noastre

Edited by piri, 03 August 2009 - 07:45.


#28
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
:death:

#29
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
eu cred ca intr-o buna zi (mai mult sau mai putin indepartata) rasa umana o sa dispara de pe fata pamantului prin forte proprii si animalele or sa ramana sa traiasca in buna pace, cum au facut si pana sa apara omul. si or sa moara de moarte buna si or sa dispara ca parte dintr-un lant trofic firesc si nu prin vointa si bestialitatea omului.

suntem mai bestii decat bestiile fara ratiune pentru ca facem rau cu intentie, cu ratiune si fara motiv.

#30
ecotech

ecotech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 05.03.2006
Chiar acum câteva zile am împărțit un set de palme la o grupă de puțoi, care se distrau tare bine, în timp ce chinuiau o pisică. Am trecut pe lângă ei cu motorul, era sa pic jos când am văzut ca unul dintre ei, ținea animalul de coadă, și cu o brichetă încerca sa îi ardă mustața.

M-am oprit și am mers între ei. Idioții se distrau tare bine, până în momentul în care l-am luat pe cel mai viteaz la palme. După aceea, nu au mai înțeles nimic, de ce dau eu în ei, pentru o pisică?

Motanul a ajuns la un prieten veterinar, puțoii au ajuns probabil acasă, cu tot cu vânătăi. Am dat în ei ca în hoții de cai, măcar că nu sunt de felul meu violent. Știu că probabil violența nu a fost cea mai bună soluție, dar Doamne, bine mi-a picat!

---------

Ca și specie, suntem pe calea bună spre dispariție. Zău de mi-ar părea tare rau.

Edited by ecotech, 03 August 2009 - 10:06.


#31
tifffy

tifffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 30.10.2008
dacă în România ar exista o poliție veterinară în adevăratul sens al cuvântului astfel de lucruri nu s-ar întâmpla. ne indignăm când Ro este denumită țară din lumea a 3-a, însă comportamentul multor români ne situează exact acolo. Suntem mai sălbatici decât niște autentici băștinași din Amazonia. Dacă cruzimea față de animale ar fi "răsplătită" cu închisoarea sau amenzi care să usture, at. am avea șanse să ne redresăm.

#32
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007
suscriu tiffy :( poate revenim si noi la "normalitate" :death:

#33
popazualexandru

popazualexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 06.04.2008
Nu am inteles nici o data de ce unora le place sa chinuie animale. Am doi prieteni care au ce au ei cu pisicile sa le chinuie , am stat cu ei de vorba sa le explic ca nu e bine , ca odata si odata o sa plateasca pentru faptele lor dar am constatat ca nu ai cu cine vorbii ei au o fixatie.

#34
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
din pacate acest comportamen salbatic este foarte des intalnit in special printe copii (baietii in general) intre 10-15 ani.
imi aduc aminte cand eram mica, nu era pisica sa scape din mainile "golanilor" astia , cum le ziceam eu.
nu uit veci un vecin (pe care il urasc de moarte si acuma pt fapta lui) care mai si avea in jur de 18 ani cum a legat o pisicuta cu sarma de gat si o invartea ranjind (lasou facuse din ea). ce sa te astepti de la astfel de persoane? si acum cand il vad evit si sa ating pamantul calcat de el. si ca el cati sunt... daca as sti ca e membru aici as mentiona peste tot identitatea lui sa se stie ce inima putrezita are.
mereu ii voi ura pe oamenii astia si nu le pot dori altceva decat sa primeasca ce au oferit unor animale lipsite de aparare.

#35
FlorinC

FlorinC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 03.01.2006
Cat naiba mai trebuie sa asteptam sa se ia o masura in rahatul asta de tara ? Cu prima ocazie, ma mut de aici. Mi-e si sila, cand ma gandesc in ce tara traim. O tara, plina de maimute, condusa de niste banditi.

Later edit: na ca ziceam mai sus de maimute. Unul la stiri omoara un cal cu toporul. :death:  Pai ce %&*ii masii mai sta la discutie cu el. Ce-i atat de greu sa-i dea un glont in cap sau sa-l bage la racoare vreo 20 de ani sa-l potoleasca.

Edited by FlorinC, 05 August 2009 - 12:09.


#36
mraluci

mraluci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 01.08.2005

View PostFlorinC, on 5th August 2009, 13:02, said:

Cat naiba mai trebuie sa asteptam sa se ia o masura in rahatul asta de tara ? Cu prima ocazie, ma mut de aici. Mi-e si sila, cand ma gandesc in ce tara traim. O tara, plina de maimute, condusa de niste banditi.

Later edit: na ca ziceam mai sus de maimute. Unul la stiri omoara un cal cu toporul. :death:  Pai ce %&*ii masii mai sta la discutie cu el. Ce-i atat de greu sa-i dea un glont in cap sau sa-l bage la racoare vreo 20 de ani sa-l potoleasca.

Din pacate,m-am trezit cu stirea asta si mi-a stat mic dejunul in gat. In clipa aia mi-am dorit sa-l vad si pe el (cel cu toporul) agonind in chinuri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate