Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Brute Umane

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
papillon

papillon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 20.08.2006
Am iesit cu fetita la o mica plimbare inspre Remetea Alba.Ne-am plimbat prin padure ,ne-am jucat si cand ne-am intors am vazut o scena de cosmar.Un individ destul de baut a sutat de cateva ori un caine de talie mijlocie.I-a dat cateva picioare cu o bestialitate iesita din comun.Nu am putut sa nu intervin.Bietul animal abia mai misca.L-am intrebat ce are cu el si m-a injurat.Rar m-am enervat asa .A sarit la bataie si l-am pocnit.Cand a vazut ca nu face fata a luat un fier un fel de ranga.nu a avut curaj sa o folosesca cu mine insa i-a dat bietului caine cu ea in cap si la omorat pe loc.Nu o sa uit niciodata ranjetul ala stupid de pe fata.L-as fi ucis cu placere si niciodata in viata nu as fi avut remuscari.Nu ii inteleg pe oamenii astia

Stiu ca genetic vorbind suntem nascuti cu multe instincte printre care si cel de a ucide.Dar una e sa ucizi pentru hrana si una e sa ucizi din placere.Ok ucizi dar de ce intotdeauna lucruri fara aparare si aproape ritualic.Nu fac apologia suferintei dar stiu de un idiot din iasi care ani de zile a ucis zeci de pisici aruncandu-le in acid.Ma gandesc cate sute de cazuri sunt numai in romania si imi dau seama ca tipul acesta de indivizi nu intotdeauna sunt semiretarzi.Ar trebui sa facem ceva in acest sens.Nu sunt vreun militant pt drepturile animalelor si imi dau seama ca brute de genul acesta exista in relatia oameni oameni .Absurdul si bestialitatea asta fara sens este de neinteles.M-am gandit ca are implicatii psihiatrice dar de unde explozia asta de bestialitate  si nevoia de a tortura.

sa ma scuze moderatorii daca considera ca postul nu ar trebui sa fie aici dar am considerat ca in fond are implicatii sociale.

#2
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007
Sunt multe posturi în care se condamnă o astfel de brutalitate, dar ce spuneți de nenorociții care lovesc sau brutalizează copiii? Mai ales copiii altora!
În marea lor majoritate sunt țărani veniți la oraș de prin fundul Moldovei sau cocalari convinși că boracul lor "e cel mai șmecher".
Ăștia trebuie fierți în acid și m-aș angaja cu plăcere la această slujbă...

Cu maidanezii îți dau dreptate...până la un punct. Am văzut cu ochii mei un copil sfâșiat de haită de maidanezi și mi-a cam schimbat părerea despre "pașnicele animale fără apărare".

Edited by Maresalul, 09 February 2008 - 21:40.


#3
papillon

papillon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 20.08.2006
oameni sau animale cand e vorba de tortura si bestialitate nu conteaza .Ce e in mintea acestor oameni??? poate exista cineva de specialitate sa ma lumineze si pe mine

#4
nociva

nociva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.12.2006

View PostMaresalul, on Feb 9 2008, 21:27, said:

Sunt multe posturi în care se condamnă o astfel de brutalitate, dar ce spuneți de nenorociții care lovesc sau brutalizează copiii? Mai ales copiii altora!
În marea lor majoritate sunt țărani veniți la oraș de prin fundul Moldovei sau cocalari convinși că boracul lor "e cel mai șmecher".
Ăștia trebuie fierți în acid și m-aș angaja cu plăcere la această slujbă...

Cu maidanezii îți dau dreptate...până la un punct. Am văzut cu ochii mei un copil sfâșiat de haită de maidanezi și mi-a cam schimbat părerea despre "pașnicele animale fără apărare".
Tarani veniti la oras de prin fundul moldovei? foarte frumoasa generalizare.
pacat ca marea majoriatete a taranilor sunt oraseni cu educatie. Nu stiu de unde esti dar dupa umila mea parere taranul din fundul moldovei are o scuza ca e needucat, pe cand un bucurestean sau un clujean nu are nici una.

#5
pisicutza

pisicutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 21.05.2006
Mi se pare ca asta tine de o boala psihica sau ceva de genul asta..nu stiu sigur. Cred ca are si un nume foarte bine precizat.

Edited by pisicutza, 10 February 2008 - 19:21.


#6
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View Postpapillon, on Feb 9 2008, 22:16, said:

Am iesit cu fetita la o mica plimbare inspre Remetea Alba.Ne-am plimbat prin padure ,ne-am jucat si cand ne-am intors am vazut o scena de cosmar.Un individ destul de baut a sutat de cateva ori un caine de talie mijlocie.I-a dat cateva picioare cu o bestialitate iesita din comun.Nu am putut sa nu intervin.Bietul animal abia mai misca.L-am intrebat ce are cu el si m-a injurat.Rar m-am enervat asa .A sarit la bataie si l-am pocnit.Cand a vazut ca nu face fata a luat un fier un fel de ranga.nu a avut curaj sa o folosesca cu mine insa i-a dat bietului caine cu ea in cap si la omorat pe loc.Nu o sa uit niciodata ranjetul ala stupid de pe fata.L-as fi ucis cu placere si niciodata in viata nu as fi avut remuscari.Nu ii inteleg pe oamenii astia

Stiu ca genetic vorbind suntem nascuti cu multe instincte printre care si cel de a ucide.Dar una e sa ucizi pentru hrana si una e sa ucizi din placere.Ok ucizi dar de ce intotdeauna lucruri fara aparare si aproape ritualic.Nu fac apologia suferintei dar stiu de un idiot din iasi care ani de zile a ucis zeci de pisici aruncandu-le in acid.Ma gandesc cate sute de cazuri sunt numai in romania si imi dau seama ca tipul acesta de indivizi nu intotdeauna sunt semiretarzi.Ar trebui sa facem ceva in acest sens.Nu sunt vreun militant pt drepturile animalelor si imi dau seama ca brute de genul acesta exista in relatia oameni oameni .Absurdul si bestialitatea asta fara sens este de neinteles.M-am gandit ca are implicatii psihiatrice dar de unde explozia asta de bestialitate  si nevoia de a tortura.

sa ma scuze moderatorii daca considera ca postul nu ar trebui sa fie aici dar am considerat ca in fond are implicatii sociale.
Aha .. .. urat din partea lui .. .. dar
Nu ai putut sa-l bati pana sa-l lasi lat ?? ?? Nu cred ca mai dadea in animal . De acuma incolo sti :-" Daca dai , pai dai sa sune rau " .

#7
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006

View Postpapillon, on Feb 9 2008, 20:16, said:

Am iesit cu fetita la o mica plimbare inspre Remetea Alba.Ne-am plimbat prin padure ,ne-am jucat si cand ne-am intors am vazut o scena de cosmar.Un individ destul de baut a sutat de cateva ori un caine de talie mijlocie.I-a dat cateva picioare cu o bestialitate iesita din comun.Nu am putut sa nu intervin.Bietul animal abia mai misca.L-am intrebat ce are cu el si m-a injurat.Rar m-am enervat asa .A sarit la bataie si l-am pocnit.Cand a vazut ca nu face fata a luat un fier un fel de ranga.nu a avut curaj sa o folosesca cu mine insa i-a dat bietului caine cu ea in cap si la omorat pe loc.Nu o sa uit niciodata ranjetul ala stupid de pe fata.L-as fi ucis cu placere si niciodata in viata nu as fi avut remuscari.Nu ii inteleg pe oamenii astia

Stiu ca genetic vorbind suntem nascuti cu multe instincte printre care si cel de a ucide.Dar una e sa ucizi pentru hrana si una e sa ucizi din placere.Ok ucizi dar de ce intotdeauna lucruri fara aparare si aproape ritualic.Nu fac apologia suferintei dar stiu de un idiot din iasi care ani de zile a ucis zeci de pisici aruncandu-le in acid.Ma gandesc cate sute de cazuri sunt numai in romania si imi dau seama ca tipul acesta de indivizi nu intotdeauna sunt semiretarzi.Ar trebui sa facem ceva in acest sens.Nu sunt vreun militant pt drepturile animalelor si imi dau seama ca brute de genul acesta exista in relatia oameni oameni .Absurdul si bestialitatea asta fara sens este de neinteles.M-am gandit ca are implicatii psihiatrice dar de unde explozia asta de bestialitate  si nevoia de a tortura.

sa ma scuze moderatorii daca considera ca postul nu ar trebui sa fie aici dar am considerat ca in fond are implicatii sociale.
In primul rand incearca sa scrii cat de cat corect.(sa fie usor de citit)
Nu ai dreptate.
Oamenii au instinct animalic.
De ce sa ne intereseze animalele atat timp cat noi nu avem grija de copii. Ma refer la rasa noastra.

#8
nociva

nociva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.12.2006

View Postexorcistul, on Feb 10 2008, 23:38, said:

In primul rand incearca sa scrii cat de cat corect.(sa fie usor de citit)
Nu ai dreptate.
Oamenii au instinct animalic.
De ce sa ne intereseze animalele atat timp cat noi nu avem grija de copii. Ma refer la rasa noastra.
Pe mine mai mult ma intereseaza animalele decat rasa noastra.
Un animal e asa cum il cresti si te iubeste neconditionat, pe cand multi oameni sunt mizerabili indiferent cum ii cresti. Oricum, de-am presupune ca nu ne intereseaza animalele, atunci le-am lasa in plata domnului si le-am ignora, nu le-am bate pt amuzamentul nostru. Sunt sigura ca tipul de care ne povesteste domnul de mai sus la fel se comporta si cu nevasta si cu copii.
Violenta fizica e unicul lucru care-l detest.
make love not war!

#9
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Păi în cazurile astea trebuie chemată poliția, mai nou se face dosar penal pentru asta. Sigur, unii oameni trebuie să stea în cuști, pe stradă sunt pericol public.

#10
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004

View Postpapillon, on Feb 9 2008, 22:49, said:

oameni sau animale cand e vorba de tortura si bestialitate nu conteaza .Ce e in mintea acestor oameni??? poate exista cineva de specialitate sa ma lumineze si pe mine
Derulare rapidă până la vârsta copilăriei și ai să găsești acolo cauzele. Părinți alcolici, familii destrămate, experiențe traumatizante în perioada 0-15 ani , lipsă de afectivitate în relația părinte-copil.

Asta din perspectiva clasică. Sunt psihologi ce afirmă că are un rol foarte important starea psihică a mamei pe perioada sarcinii, mai concret de pildă, stilul muzical ascultat în timpul celor 9 luni, va fi preferat pe parcursul vieții și de către copil.

Edited by Mirovaia_Scorb, 11 February 2008 - 08:29.


#11
soka norman

soka norman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,978
  • Înscris: 28.05.2006

View Postpapillon, on Feb 9 2008, 21:16, said:

Am iesit cu fetita la o mica plimbare inspre Remetea Alba.Ne-am plimbat prin padure ,ne-am jucat si cand ne-am intors am vazut o scena de cosmar.Un individ destul de baut a sutat de cateva ori un caine de talie mijlocie.I-a dat cateva picioare cu o bestialitate iesita din comun.Nu am putut sa nu intervin.Bietul animal abia mai misca.L-am intrebat ce are cu el si m-a injurat.Rar m-am enervat asa .A sarit la bataie si l-am pocnit.Cand a vazut ca nu face fata a luat un fier un fel de ranga.nu a avut curaj sa o folosesca cu mine insa i-a dat bietului caine cu ea in cap si la omorat pe loc.Nu o sa uit niciodata ranjetul ala stupid de pe fata.L-as fi ucis cu placere si niciodata in viata nu as fi avut remuscari.Nu ii inteleg pe oamenii astia

Stiu ca genetic vorbind suntem nascuti cu multe instincte printre care si cel de a ucide.Dar una e sa ucizi pentru hrana si una e sa ucizi din placere.Ok ucizi dar de ce intotdeauna lucruri fara aparare si aproape ritualic.Nu fac apologia suferintei dar stiu de un idiot din iasi care ani de zile a ucis zeci de pisici aruncandu-le in acid.Ma gandesc cate sute de cazuri sunt numai in romania si imi dau seama ca tipul acesta de indivizi nu intotdeauna sunt semiretarzi.Ar trebui sa facem ceva in acest sens.Nu sunt vreun militant pt drepturile animalelor si imi dau seama ca brute de genul acesta exista in relatia oameni oameni .Absurdul si bestialitatea asta fara sens este de neinteles.M-am gandit ca are implicatii psihiatrice dar de unde explozia asta de bestialitate  si nevoia de a tortura.

sa ma scuze moderatorii daca considera ca postul nu ar trebui sa fie aici dar am considerat ca in fond are implicatii sociale.
poate cainele l-a muscat si s-a razbunat
si eu am simtit dorinta razbunarii cand m-au atacat cainii(mai ales haitele de pe langa fabrici,din scoli etc)
primaria e vinovata,oamenii ignoranti sau perversi care ii tin.
haitele de caini care iti amintesc cum e sa fi haituit cand mergi pe strada;de fapt mai periculoase decat bandele de talhari-de aia poti sa fugi ,insa nu poti sa intreci un caine in fuga.
si nu ataca infractorii(celebrul te simte ca esti rau :) ci mai ales ii ataca pe copii ca sunt mai  mici si mai vulnerabili.

#12
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View PostMirovaia_Scorb, on Feb 11 2008, 08:18, said:

Sunt psihologi ce afirmă că are un rol foarte important starea psihică a mamei pe perioada sarcinii, mai concret de pildă, stilul muzical ascultat în timpul celor 9 luni, va fi preferat pe parcursul vieții și de către copil.
nu stiam eu de ce imi place G-Rap...

#13
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006

View Postnociva, on Feb 11 2008, 00:56, said:

Pe mine mai mult ma intereseaza animalele decat rasa noastra.
Un animal e asa cum il cresti si te iubeste neconditionat, pe cand multi oameni sunt mizerabili indiferent cum ii cresti. Oricum, de-am presupune ca nu ne intereseaza animalele, atunci le-am lasa in plata domnului si le-am ignora, nu le-am bate pt amuzamentul nostru. Sunt sigura ca tipul de care ne povesteste domnul de mai sus la fel se comporta si cu nevasta si cu copii.
Violenta fizica e unicul lucru care-l detest.
make love not war!


Love , love dar sa ai cu cine ...  ( glumeam , stiu ca nu e cazul acum ) .
Asa e , sa fiti convinsi ca o bestie ca asta nu face diferenta intre un om si un caine ... Asa cum a lovit pana la moarte un animal fara aparare asa bine putea sa loveasca si un om .
La puscarie cu astia , ca alta solutie nu avem , neam de bestii de suntem !

#14
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
totul e bine cand se termina cu bine:

http://www.protv.ro/...ile=45737#45737

#15
em_marshall

em_marshall

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.12.2007

View PostVineri, on Feb 23 2008, 15:56, said:

totul e bine cand se termina cu bine:

http://www.protv.ro/...ile=45737#45737

Nu-mi vine sa cred ce am vazut in filmul asta. Nici n-am putut sa ma uit pana la capat. Sper ca idiotii aia mici sa pateasca la fel cum a patit si cainele ala. Si totusi astea se intampla in fiecare zi. Tare as vrea sa dau peste niste dastia care chinuie animalele sa vedem ce bine o sa le mai fie dupa aia.  :death: :angry2:

#16
irinuks89

irinuks89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.07.2007

View PostVineri, on Feb 23 2008, 15:56, said:


:angry: :angry:   :angry:        
bine macar ca a scapat catelul

#17
andreas

andreas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 13.05.2002

View PostVineri, on Feb 23 2008, 15:56, said:

totul e bine cand se termina cu bine:

http://www.protv.ro/...ile=45737#45737


apropo de taranii din fundul moldovei... astia din filmulet sunt civilizatii din "vest" sau taranii din fundul "vest"-ului? :rolleyes:

#18
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007

View PostVineri, on Feb 23 2008, 15:56, said:

totul e bine cand se termina cu bine:

http://www.protv.ro/...ile=45737#45737


jur ca daca eram acolo si aveam un pistol il descarcam in capu la tampitii aia :raygun: :raygun: :raygun:   saracul catel :mellow: i-as omori pe toti cei care tortureaza animalele :rant: :rant:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate